تحلیل صنعت و قیمت سیترات سدیم

افزودنی های غذایی و توصیه هایی در مورد مقررات و ایمنی
افزودنی های غذایی و توصیه هایی در مورد مقررات و ایمنی
نوامبر 17, 2021
نحوه کاربرد CMC در صنایع غذایی
نحوه کاربرد CMC در صنایع غذایی
نوامبر 21, 2021

تحلیل صنعت و قیمت سیترات سدیم

سیترات سدیم یک نمک غیر سمی و خنثی است که واکنش پذیری کمی از خود نشان می دهد. بی بو و محلول در آب است، در هوای مرطوب کمی رقیق و در الکل نامحلول است. با خنثی کردن اسید سیتریک با هیدروکسید سدیم یا کربنات با خلوص بالا و به دنبال آن کریستالیزاسیون تهیه می شود. سیترات سدیم به نمک ترش معروف است و به طور گسترده ای به عنوان نگهدارنده و طعم دهنده مواد غذایی استفاده می شود. علاوه بر این، به عنوان یک آنتی اکسیدان در مواد غذایی استفاده می شود. اسید سیتریک برای چندین منظور خانگی و صنعتی مانند کنترل رشد باکتری ها، تنظیم pH، ایجاد ترشی و ترشی و افزایش طعم استفاده می شود. سیترات سدیم دی هیدرات به عنوان یک عامل بافر، عامل قلیایی، عامل امولسیون کننده یا عامل جداکننده استفاده می شود. اسیدیته محصولات غذایی را کاهش می دهد و به نوشابه ها طعم می بخشد. عمر ذخیره سازی روغن را به عنوان امولسیفایر افزایش می دهد.

بازار جهانی سیترات سدیم بر حسب نوع

  • مونوسدیم سیترات
  • دی سدیم سیترات
  • تری سدیم سیترات

بازار جهانی سیترات سدیم بر اساس فرم

دانه ای
کریستال

بازار جهانی سیترات سدیم بر اساس کاربرد

غذا و نوشیدنی
پاک کننده ها و شوینده ها
کاربردهای صنعتی
صنعت مراقبت های بهداشتی
سایر

Composition of detergents on table

تجزیه و تحلیل تأثیر COVID-19

شیوع بیماری همه گیر COVID-19 بر رشد بازار سیترات سدیم تأثیر منفی گذاشته است. با اعمال قرنطینه در سراسر جهان، مردم غذای خانگی را به غذای بیرون ترجیح می دهند و در نتیجه تقاضا برای محصولات غذایی کاهش می یابد. صنعت غذا فقط در مقیاس کوچک عملیاتی است تا فقط اقلام/محصولات غذایی ضروری را ارائه دهد. علاوه بر این، استفاده ازاین ماده در صنعت داروسازی انتظار می رود رشد بازار جهانی را تقویت کند، زیرا این تنها صنعتی است که در طول این بحران کاملاً کارآمد است. با این حال، اختلال در زنجیره تامین و در دسترس نبودن مواد خام مانع رشد بازار جهانی می شود.

Concept Of Covid-19 In Red Background

تحلیل سناریوی بازار

عامل اصلی رشد بازار افزایش مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های فرآوری شده است. علاوه بر این، انتظار می رود افزایش تقاضا از سوی صنعت داروسازی به رشد بازار در سال های آینده دامن بزند. سایر نیروهای مکمل میزان مصرف سدیم سیترات عبارتند از: شهرنشینی، تقاضا برای تجهیزات دارویی، آگاهی بهتر مصرف کننده و گرایش به مواد غذایی بسته بندی شده. با این حال، انتظار می رود که نوسان در قیمت مواد خام مانع از رشد بازار جهانی سیترات سدیم شود.

محرک ها و محدودیت های بازار

تغییرات فصلی برای نوشیدنی ها و کاربردهای شوینده جدید، محرک های اصلی رشد بازار جهانی سیترات سدیم هستند. علاوه بر این، افزایش تقاضا از سوی صنعت پزشکی احتمالاً رشد بازار را در طول دوره پیش‌بینی افزایش می‌دهد. با این حال، مصرف کنندگان مواد نگهدارنده مواد غذایی ارگانیک را ترجیح می دهند که حاوی مواد شیمیایی کمتری هستند. این تغییر در ترجیح مصرف کننده ممکن است تأثیر منفی بر رشد بازار این ماده داشته باشد. علاوه بر این، افزایش مشکلات بهداشتی با استفاده مداوم از این ماده و نوسانات قیمت مواد اولیه انتظار می رود به عنوان چالش های کلیدی برای رشد بازار در آینده نزدیک عمل کند.

مصارف اخیر

سیترات سدیم به عنوان یک ماده نگهدارنده یا طعم دهنده در بسیاری از نوشیدنی های گازدار و نوشابه های کلاب استفاده می شود.
در صنعت غذا و نوشیدنی، از این ماده برای بهبود طعم و به عنوان یک عامل کنترل pH استفاده می شود و در نتیجه ماندگاری محصولات غذایی بسته بندی شده را افزایش می دهد.
همچنین به عنوان امولسیفایر روغن ها در فرآیند تولید پنیر استفاده می شود پنیر را قادر می سازد تا بدون چرب شدن ذوب شود.

مصرف بر اساس منطقه

آسیا و اقیانوسیه در نتیجه رشد سریع صنعت غذا و نوشیدنی در کشورهایی مانند چین، هند و اندونزی بر بازار تسلط دارد. چین یکی از بزرگترین بازارهای دارویی در جهان است و شاهد افزایش تقاضا برای این مادهدر کاربردهای دارویی است. بنابراین، افزایش جمعیت در کشورهای در حال توسعه مانند چین و هند پیش بینی می شود که رشد صنعت داروسازی در آسیا و اقیانوسیه را تقویت کند. علاوه بر این، چین سهم عمده ای از بازار سیترات سدیم آسیا و اقیانوسیه را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، انتظار می‌رود که بخش مراقبت شخصی و لوازم آرایشی در هند در طول دوره پیش‌بینی رشد قابل توجهی داشته باشد. منبع

قیمت سدیم سیترات

برای اطلاع از قیمت سدیم سیترات با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل فرماییددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟