نقش سیتریک در تولید اسنک ها

چرا گوارگام بر زانتان گام ترجیح داده می شود؟
چرا گوارگام بر زانتان گام ترجیح داده می شود؟
اکتبر 31, 2021
8 چالش صنعت غذا و نوشیدنی که باید مراقب آنها باشید
8 چالش صنعت غذا و نوشیدنی که باید مراقب آنها باشید
نوامبر 1, 2021

نقش سیتریک در تولید اسنک ها

اسید سیتریک و سایراسیدهای آلی معمولاً در اجزای اصلی به کار رفته در غذاهای آماده وجود دارند. آنها می توانند به ویژه برای کنترل میکروبی در غذاهای یخچالی مفید باشند. با این حال، اسیدها هم از نظر انواع ارگانیسم هایی که هرکدام در برابر آنها مؤثر هستند و هم از نظر توانایی آنها در به تاخیر انداختن رشد میکروبی متفاوت است. به عنوان مثال، اسید بنزوئیک آنقدر مؤثر است که به عنوان یک ماده نگهدارنده تنظیم می شود و – به طور کلی – نمی تواند در گوشت USDA استفاده شود. اسید مالیک و سیتریک کمتر موثر هستند، در حالی که اسید لاکتیک دارای توانایی های ضد میکروبی متوسط است.

افزودنی های غذایی و تنقلات

“افزودنی” نوعی ماده است که عمداً برای یک فناوری خاص به غذا اضافه می شود.هدف به عنوان مثال، برای تقویت بافت یا ظاهر یک غذا، یا شاید برای عمل به عنوان یک نگهدارنده با جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها است.
در حالی که این نوع مواد معمولاً به تنهایی به عنوان غذا مصرف نمی شوند. مواد افزودنی دربسیاری از غذاها به کار برده شده اند. و از نظر شیمیایی با اجزای طبیعی موجود یکسان هستند . غذاهای فرآوری نشده، به عنوان مثال اسید سیتریک که می تواند از لیمو به دست آید.

استفاده از مواد افزودنی در اسنک ها

هیچ تولیدکننده مواد غذایی نمی‌خواهد مواد افزودنی پرهزینه را در محصولات خود قرار دهد. مگر اینکه مجبور باشد.واستفاده از این مواد ضروری باشد.
بنابراین افزودنی های مورد استفاده در فرآوری مواد غذایی مدرن، همگی نقش مهمی را ایفا می کنند.
بدون مواد افزودنی، بسیاری از غذاهای روزمره و محبوب به سادگی وجود ندارند. برخی از غذاها دارای ماندگاری کوتاه مدت هستند که منجر به هدر رفتن قابل توجهی می شود،
و بعضی از غذاها دچار نقص در ظاهر، بافت یا طعم هستند.

بخش تنقلات خوش طعم نیز از این قاعده مستثنی نیست، ما از مواد افزودنی در برخی محصولات استفاده می کنیم و نیاز داریم.
با این حال، در سال های اخیر بسیاری از تولید کنندگان اروپایی به افزایش افزودنی ها واکنش نشان داده اند. تقاضای مصرف کنندگان برای محصولات بدون افزودنی افزایش یافته.
صنعت تنقلات خوش طعم از افزودنی ها به طور مسئولانه استفاده می کند. فقط در جایی که عملکرد فنی خاص حاصل می شود و تنها در حداقل سطح لازم برای دستیابی به اثر مطلوب مورد استفاده قرار می گیرد.

Bowl of Popcorn and Snacks Lying on a Table

میان وعده های حاوی سیتریک و لاکتیک

هنگامی که به دنبال کاربردهای اسید سیتریک هستید، راهرو میان وعده‌ها نمونه‌های زیادی را ارائه می‌دهد. بسیاری از میان وعده ها و اسنک ها حاوی اسید لاکتیک و سیتریک است. رنگ این مواد به خوبی با طعم پنیر مطابقت دارد و توانایی کیلیت معدنی اسید سیتریک به آن کمک می کند تا به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند.

اگرچه چیپس های پخته شده معمولاً چربی کمتری نسبت به جایگزین های سرخ شده دارند. اما این محصول همچنان دارای محتوای چربی 4 گرم در هر وعده (40 درصد کالری) است. چنین لیپیدهایی نیاز به محافظت در برابر اکسیداسیون دارند.
شرکت های بسیار دیگری در چیپس سیب زمینی از اسید لاکتیک و سیتریک استفاده می کنند. این محصول به عنوان بدون کلسترول به بازار عرضه شده است. (در صورتی که فقط از روغن های گیاهی استفاده می شود). طعم این دو اسید به خوبی با طعم چاشنی حاوی پودر گوجه فرنگی مطابقت دارد.

اخیراً، Trader Joe’s، مونروویا، کالیفرنیا، چیپس تورتیلای Tortillas Salsas ساخته شده از ذرت سفید ارگانیک را معرفی کرد. یک بار دیگر، طعم اسید سیتریک به خوبی با آن سازگار است و به “رز گوجه فرنگی تند، گشنیز و فلفل هالاپینو” می افزاید. منبع

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟