پیش بینی بازار جهانی اسید سیتریک تا سال 2027

چرا لسیتین در غذای من وجود دارد؟
چرا لسیتین در غذای ما وجود دارد؟ (مروری بر امولسیفایرها)
اکتبر 8, 2021
زانتان گام و نحوه به کارگیری در صنایع غذایی
زانتان گام و نحوه به کارگیری در صنایع غذایی
اکتبر 10, 2021

پیش بینی بازار جهانی اسید سیتریک تا سال 2027

پیش بینی می شود بازار اسید سیتریک در دوره پیش بینی 2020 تا 2027 به حجم 3.29 میلیون تن برسد. این اسید یکی از اسیدهای طبیعی به همراه اسید آلی ضعیف با فرمول شیمیایی C6H807 است. این میوه در مرکبات مانند لیمو ، لیمو و پرتقال یافت می شود. این ماده به عنوان یک افزودنی غذایی و نگهدارنده بی ضرر عمل می کند که به تثبیت و حفظ محصولات غذایی کمک می کند.

افزایش تقاضا برای افزودنی های ارگانیک در مواد غذایی ، تغییر ترجیحات مصرف کننده از عوامل محرک رشد بازار است. ممنوعیت استفاده از فسفات و جایگزینی آن با اسید سیتریک نیز منجر به رشد بازار می شود.

محدوده و اندازه بازار اسید سیتریک


بازار اسید سیتریک بر اساس شکل ، کاربرد ، عملکرد و درجه بندی شده است. رشد بین بخشها به شما کمک می کند تا بخشهای بزرگی از رشد و استراتژی های نزدیک شدن به بازار و تعیین زمینه های کاربردی اصلی خود و تفاوت در بازارهای هدف خود را تجزیه و تحلیل کنید.

بر اساس شکل ، بازار اسید سیتریک به دو نوع بی آب و مایع تقسیم می شود.
کاربرد ، بازار اسید سیتریک به مواد غذایی ، دارویی و آرایشی ، معرف و سایر موارد تقسیم می شود.
عملکرد ، بازار اسید سیتریک به اسید کننده ها ، آنتی اکسیدان ها ، نگهدارنده ها و جدا کننده ها تقسیم می شود.
بر اساس درجه ، بازار اسید سیتریک به مواد غذایی ، دارویی و صنعتی تقسیم می شود.

رشد بازار جهانی اسید سیتریک

بازار اسید سیتریک به طور مستقیم متاثر از رشد افزودنی های غذایی در صنایع غذایی فرآوری شده است. پیش بینی می شود که عبلاقه مصرف کنندگان به محصولات غذایی و آشامیدنی تهیه شده از مواد سالم در طول سالهای پیش بینی قوی باقی بماند. علاوه بر این ، افزایش کاربرد در صنایع داروسازی و مراقبت های شخصی همچنین به افزایش تقاضای بازار برای محصولات این اسید کمک می کند.

اسید سیتریک به تولید کنندگان در ارائه برچسب تمیز به محصولات خود و برآوردن تقاضای مصرف کننده برای مواد ایمن و مجاز در بودجه خود کمک می کند. با این حال ، تولیدکنندگان در زمینه تأمین مواد اولیه با رقابت شدید همتایان بین و درون صنعتی روبرو هستند که در نهایت رشد بازار را تا حد قابل توجهی محدود می کند.

پیش بینی می شود بازار جهانی به دلیل افزایش تقاضا برای این ماده در مواد غذایی و آشامیدنی ، دارویی ، شوینده ها ، لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی ، شاهد رشد بیشتری باشد. این گزارش اندازه بازار را از نظر ارزش و حجم اسید سیتریک بر اساس شکل ، عملکرد ، کاربرد و منطقه آنها تخمین می زند.

بازار جهانی مطابق با پیشرفت صنایع غذایی فرآوری شده. و کاربردهای آن در بخش های دارویی ، مراقبت شخصی و لوازم آرایشی ، شوینده ها و پاک کننده ها افزایش می یابد همچنین به دلیل عملکردهای متنوع خود به عنوان تقویت کننده طعم ، اسید کننده ، آنتی اکسیدان ، نگهدارنده ، عامل بافر کننده و عامل جدا کننده ، یکی از سریع ترین بخش های بازار افزودنی های غذایی محسوب می شود.

بر اساس اشکال کلیدی ، توابع ، برنامه ها و مناطق تقسیم بندی شده است. صنعت این ماده به دلیل کمبود مواد اولیه و رقابت شدید برای آن محدود شده است. برآورد می شود که کاربردهای نوظهور این ماده در داروها ، مراقبت های شخصی و لوازم آرایشی عوامل محرک اصلی بازار این اسید باشند.

Citric Acid Market

مناطق تولید کننده

آسیا و اقیانوسیه بر صنعت جهانی تسلط دارند ، ظرفیت محصول بیش از 67 درصد از بازار جهانی اسید سیتریک در سال 2016 را تشکیل می داد. اما مناطق مصرف عمده اروپا و آمریکای شمالی هستند ، سهم بازار مصرف 31.19 و 25.34 در سال 2016 است.
انتظار می رود صنعتی شدن سریع و در نتیجه وجود پایه های بزرگ تولید مواد غذایی و آشامیدنی ، دارویی و آرایشی ، تقاضای این ماده شیمیایی را به عنوان واسطه در چندین فرآیند افزایش دهد.
افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی همراه با افزایش تعداد بیماری ها در سراسر جهان انتظار می رود تقاضا برای داروها را افزایش دهد. پیش بینی می شود تقاضا برای این اسید همزمان با توسعه بخش دارویی پیشرفت کند.

چالش های اصلی تولید کنندگان اسید سیتریک چیست؟

این ماده همچنان مورد توجه صنایع بیشمار قرار می گیرد ، با تحقیق در مورد کاربردهای جدید بالقوه. با این حال ، این صنعت با چالش های کلیدی روبرو خواهد شد زیرا تولیدکنندگان به دنبال گسترش عملیات هستند. مشکلات مربوط به تقلب و آلودگی همچنان نگران کننده است ، به ویژه در زمینه ارائه مواد غذایی و دارویی. مقررات آرام در ارتباط با مواد غذایی و خوراک ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه ، به سود تولیدکنندگان در بازارهای مختلف منطقه آسیب می رساند.

بازار اسید سیتریک نیز تحت تاثیر نوسانات عملکرد و هزینه ها قرار می گیرد که عمدتاً ناشی از شرایط غیرمنتظره محیطی است. بر اساس گزارش USDA ، کشت مرکبات در آمریکای شمالی ، آمریکای لاتین و اروپا به دلیل مشکلات آب و هوایی بین سالهای 2019 تا 2020 کاهش یافته است. انتظار می رود عوامل محیطی غیرقابل پیش بینی در آینده در آینده به بازار آسیب برساند. منبع

فروش اسید سیتریک

شرکت زرین پارسین سپهر با سابقه طولانی در تامین اسید سیتریک خشک و سیتریک ابدار از معتبرترین برند های دنیاست . جهت استعلام قیمت و مشاوره با کارشناسان ما در بخش فروش در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟