نکات نگه داری اسید سیتریک در انبارها

اسید لاکتیک و صنایع لبنی
اسید لاکتیک و صنایع لبنی
اکتبر 2, 2021
10 کاربرد مهم گوارگام در صنایع
10 کاربرد مهم گوارگام در صنایع
اکتبر 4, 2021

نکات نگه داری اسید سیتریک در انبارها

اسید سیتریک یک ماده شیمیایی است که معمولاً در تعدادی از نوشیدنی ها و نوشیدنی های مختلف به عنوان طعم دهنده و نگهدارنده استفاده می شود. همچنین در برخی از پاک کننده های خانگی یافت می شود. ذخیره سازی ایمن اسید سیتریک لزوما یک چالش بزرگ نیست ، اما برای اطمینان از اینکه شما به درستیاین ماده را ذخیره می کنید ، چند نکته را باید در نظر داشته باشید.

اگرچه یکی از اسیدهای آلی ضعیف تر است ، اما هنوز به ذخیره خاصی احتیاج دارد. این یکی از قوی ترین اسیدهای خوراکی است و در واقع یک نوع نگهدارنده طبیعی است ، به همین دلیل در غذا و نوشیدنی ها استفاده می شود.

اسید سیتریک همچنین می تواند به عنوان پاک کننده ای برای از بین بردن رسوبات آهکی یا برای تمیز کردن فیلترهای غشایی در تصفیه خانه های آب و فاضلاب استفاده شود. در پزشکی ، از آن برای تنظیم pH ژل ها و کرم ها استفاده می شود.

همچنین می توان از اسید سیتریک به جای اسید نیتریک در فرآیند غیرفعال سازی استفاده کرد ، که به فولاد ضد زنگ مقاومت ویژه ای در برابر خوردگی می بخشد.

3 نکته در مورد ذخیره اسید سیتریک

در حالی که این ماده شیمیایی خطرناک نیست ، شما باید سیستم ذخیره سازی خود را به طور مناسب برای این ماده طراحی کنید. هر ماده شیمیایی خواص منحصر به فرد خود را دارد و مخزن اشتباه می تواند مستعد نشتی یا تعمیرات پرهزینه باشد.

در اینجا سه ​​نکته را باید قبل از انتخاب مخزن ذخیره سازی مواد شیمیایی برای اسید سیتریک در نظر داشته باشید.

1.استحکام مخزن

هنگام ذخیره مواد شیمیایی مانند اسید سیتریک ، استفاده از مخزن با یکپارچگی ساختاری مهم است. در حالی که مخازن پلی اتیلن خطی مقرون به صرفه هستند ، اما به اندازه پلی اتیلن متقاطع قوی نیستند و نمی توانند ایمنی و عملکرد طولانی مدت را ارائه دهند.

گزینه بهتر مخزنی است که از پلی اتیلن متقاطع با چگالی بالا استفاده می کند. بسیار قوی تر از پلی اتیلن خطی است و طول عمر و طول عمر مخزن آن را به سرمایه گذاری مقرون به صرفه تبدیل می کند.

2.پیشگیری از نشت

نشت هزینه زیادی دارد ، زیرا شما نه تنها محصول خود را از دست می دهید ، بلکه باید محل را تمیز کرده و سیستم ذخیره سازی را تعمیر کنید. اسید نشت شده ممکن است به تجهیزات دیگر آسیب برساند یا به کارکنان شما آسیب برساند.

ذخیره سازی ایمن و مناسب این ماده باید نشت را به حداقل برساند. کارآمدترین گزینه سیستم مهار استفاده از یک مخزن SAFE است که یک روش “مخزن درون یک مخزن” برای مهار ثانویه است. استفاده از سیستم مخزن دو جداره تا آنجا که ممکن است بدون نیاز به فضای اضافی تا حد امکان ضد نشت است.

3.جلوگیری/به حداقل رساندن خوردگی.

در نهایت ، از یک سیستم مخزن استفاده کنید که خوردگی را به حداقل برساند یا از آن جلوگیری کند ، که می تواند تمامیت مخزن را به خطر بیاندازد. اگر محفظه قبلاً در محل ارائه شده باشد مخزن IMFO با شیب پایین میزان تماس بین اسید سیتریک و هر قسمتی از مخزن که مستعد خوردگی است مانند واشر یا پیچ و مهره را به حداقل می رساند. منبع

سوالات متداول

اسید سیتریک چگونه باید ذخیره شود؟


اسید سیتریک را در ظرف اصلی خود در جای خشک و خنک نگهداری کنید. از تاریخ تولید ، ماندگاری آن سه سال پس از باز شدن است و حداقل پنج سال بدون باز شدن پایدار می ماند.

آیا اسید سیتریک در فلز ذخیره می شود؟

غذاهای اسیدی مانند ترشی حاوی اسیدهای طبیعی تولید شده مانند اسید سیتریک یا استیک اسید است. اگر آنها در ظروف فلزی ساخته شده از آهن یا مس ذخیره شوند ، اسیدها می توانند با فلز واکنش دهند و برخی ترکیبات خطرناک برای سلامتی ایجاد می شوند.

آیا اسید سیتریک در شیشه ذخیره می شود؟

بطری های شیشه ای برای ذخیره اکثر اسیدها و بازها ایده آل هستند. شیشه معمولی عمدتا بی اثر است و با اکثر مواد از جمله مواد آبی مانند اسیدها و بازها واکنش شیمیایی نشان نمی دهد. همچنین بدون منفذ است ، به این معنی که مواد شیمیایی را جذب یا آلوده نمی کند.

محلول اسید سیتریک را چگونه ذخیره می کنید؟

محلول خود را در یک محفظه بدون هوا نگهداری کنید. بر اساس گزیده ای از “رساله ای در مورد نوشیدنی ها” نوشته چارلز هرمان سولز ، محلول اسید سیتریک اگر در معرض خطر قرار گیرد یا در مقابل هوا یا آلودگی ها آسیب پذیر شود مستعد ابتلا به قارچ است.

چرا اسید کلریدریک در بطری های پلاستیکی یا شیشه ای نگهداری می شود؟

برخی از اسیدهای قوی رایج اسیدهای کلریدریک ، نیتریک ، سولفوریک و فسفریک هستند. -از این رو ، اسیدها به دلیل عدم شیمیایی شیمیایی در برابر اسید به دقت در ظروف شیشه ای ذخیره می شوند و به همین دلیل شیشه با اکثر مواد آبی مانند اسیدها واکنش شیمیایی نشان نمی دهد.

چه مدت می توانید محلول اسید سیتریک را نگه دارید؟

وقتی محلول به درستی ذخیره شود ، می تواند تا دو سال دوام بیاورد.

فروش اسید سیتریک

شرکت زرین پارسین سپهر تامین کننده اسید سیتریک خشک و ابدار از معتبرترین برند ها با تضمین کیفیت می باشد. برای استعلام قیمت و دریافت مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟