تفاوت بین گلوکوز و دکستروز چیست؟

کاربرد سوربات پتاسیم در صنایع غذایی
کاربرد سوربات پتاسیم در صنایع غذایی
سپتامبر 29, 2021
سدیم بنزوات در نوشیدنی های گازدار
سدیم بنزوات در نوشیدنی های گازدار
اکتبر 2, 2021

تفاوت بین گلوکوز و دکستروز چیست؟

3 نوع اصلی قند وجود دارد که ما معمولاً مصرف می کنیم – گلوکز ، فروکتوز و ساکاروز. قندها یک منبع مهم انرژی برای بدن انسان و همچنین یک افزودنی ضروری در بسیاری از فرایندهای آماده سازی غذا هستند.گلوکز و دکستروز اساساً یک چیز هستند. نامهای “گلوکز” و “دکستروز” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. دکستروز که به طور رسمی با نام دکستروز مونوهیدرات یا دی گلوکز شناخته می شود ، رایج ترین نوع گلوکز است.

گلوکز – منبع اصلی انرژی بدن

وقتی غذا می خوریم ، سیستم گوارشی ما غذا را تجزیه می کند تا گلوکز ایجاد کند که منبع اصلی انرژی بدن است. گلوکز رایج ترین شکل قند ساده است که در موجودات زنده یافت می شود. هنگامی که گلوکز را مصرف می کنیم و جذب خون می شود ، معمولاً از آن به عنوان گلوکز خون یا قند خون یاد می کنیم.

گلوکز برای عملکرد صحیح بدن ضروری است و افزایش یا کاهش ناگهانی سطح قند خون می تواند اثرات ناسالم ایجاد کند. بدن شما گلوکز را از غذاهای غنی از کربوهیدرات مانند نان ، میوه ها و محصولات لبنی تولید می کند.

شما همچنین می توانید گلوکز را در صورت نیاز از مکمل های گلوکز آزاد کنید که یک درمان موثر برای کاهش قند خون است-شرایطی که با کاهش قند خون مشخص می شود. افراد مبتلا به دیابت باید مراقب میزان گلوکز خود باشند.

بدن ما چگونه گلوکز را پردازش می کند؟


سطح قند خون ما در ساعات مختلف روز بسته به فعالیت های بدنی و زمان آخرین غذا خوردن بالا و پایین می رود. ما تمام گلوکز مورد نیاز بدن خود را از غذا و نوشیدنی که مصرف می کنیم دریافت می کنیم. سطح گلوکز یک فرد سالم معمولاً بین 4 تا 7 میلی مول در لیتر قبل از غذا متغیر است.

این سطح می تواند تا 8.5 – 9mmol/l تا دو ساعت پس از غذا بالا برود. برای کمک به سلول های شما برای جذب گلوکز ، لوزالمعده انسولین تولید می کند ، هورمونی که گلوکز را تجزیه می کند. با این اتفاق ، سطح قند خون تا وعده غذایی بعدی کاهش می یابد.

دیابت زمانی رخ می دهد که بدن مقدار کافی انسولین تولید نمی کند یا نمی تواند به طور م theثر از انسولین تولید شده استفاده کند. افراد مبتلا به این بیماری برای تنظیم سطح گلوکز خود به منبع خارجی انسولین (عمدتا از طریق تزریق انسولین) نیاز دارند.

قندهای طبیعی

دکستروز شکلی از گلوکز است که در غذاهای طبیعی مانند ذرت ، میوه ها و عسل یافت می شود. در حالی که دکستروز ، ساکارز و فروکتوز همه قندهای ساده ای هستند ، تأثیر هر کدام بر سطح قند خون متفاوت است.این ماده با توجه به ترکیب مولکولی خود ، نمره 100 را در شاخص قند خون نشان می دهد زیرا سطح گلوکز خون را به سرعت افزایش می دهد. در مقایسه ، ساکارز و فروکتوز در مقیاس GI نمره 65 و 19 را کسب کردند.

طعم این ماده حدود 20 درصد کمتر از ساکارز است ، به همین دلیل است که ساکارز اغلب به عنوان شیرین کننده در غذاهای فرآوری شده استفاده می شود.

به گفته انجمن قند ، اکثریت دکستروز موجود در غذاها از نشاسته ذرت گرفته می شود. شما می توانیداین ماده را در بسیاری از غذاها ، دسرها ، نوشیدنی ها ، میان وعده ها و محصولات پخته شده پیدا کنید. این ماده به ویژه در صنایع غذایی به دلیل مزایای تورمی و نگهدارنده مورد استقبال قرار می گیرد در حالی که محصول نهایی را نسبتاً شیرین می گذارد.

سطح قند خون خود را با دکستروز افزایش دهید

دکستروز مشابه گلوکز است (نامها را می توان به جای یکدیگر استفاده کرد) و برای مدیریت قند خون پایین مثر است. به افراد مبتلا به هیپوگلیسمی یا دیابت می توان دکستروز را به صورت خوراکی یا داخل وریدی تجویز کرد تا سطح قند خون آنها به سرعت افزایش یابد.

عوارض جانبی دکستروز

یک عارضه جانبی دکستروز توانایی آن در افزایش قند خون به سطوح قابل قبول است – وضعیتی که به آن هیپرگلیسمی می گویند. افراد مبتلا به دیابت باید هنگام مصرف این ماده مراقب باشند زیرا ممکن است نتوانند آن را به این سرعت پردازش کنند.

قانون 15 دقیقه

هنگام تجویز دکستروز به عنوان درمان هیپوگلیسمی ، می توانید از قانون 15 دقیقه ای پیروی کنید. 15 گرم دکستروز مصرف کنید و نتایج را بعد از 15 دقیقه با استفاده از گلوکومتر بررسی کنید. این روند را ادامه دهید تا سطح قند خون شما به بیش از 4 میلی متر در لیتر برسد.

خلاصه

از نظر بیوشیمیایی ، گلوکز و دکستروز یکسان هستند. این امر دکستروز را کارآمدترین منبع انرژی برای بدن می کند ، زیرا بر خلاف سایر قندهای ساده ، این ماده می تواند مستقیماً در جریان خون جذب شود تا سطح قند خون افزایش یابد ، و این یک درمان سریع برای بیماران دیابتی و افرادی است که از هیپوگلیسمی رنج می برند. منبع

مقالات مرتبط

سوالات متداول

آیا می توان دکستروز را با گلوکز جایگزین کرد؟
دکستروز گلوکز بلوری خالص است. آنها کاملاً یک جزء نیستند و احتمالاً در دستور العمل های آشفته قابل تعویض نیستند. دکستروز یکی از دو استریو ایزومر گلوکز است که به D- گلوکز نیز معروف است.

چه چیزی را می توان جایگزین دکستروز کرد؟
برخی از بهترین جایگزین های دکستروز عبارتند از مالتوز ، لاکتوز ، ساکارز و فرمنتو. مالتوز و لاکتوز حتی شیرینی کمتری دارند ، بنابراین معمولاً برای افزایش طعم ، با انواع دیگر شکر ترکیب می شوند.

آیا دکستروز همان زایلیتول است؟
بر خلاف قندهای شناخته شده و طبیعی مانند ساکارز ، فروکتوز و دکستروز ، زایلیتول به جای شش اتم دارای پنج اتم کربن است. این تفاوت در ساختار مولکولی مزایای منحصر به فردی به زایلیتول می دهد و آن را از قندها متمایز می کند

.

آیا IV دکستروز همان گلوکز IV است؟
محلول شکر داخل وریدی که به محلول دکستروز نیز معروف است ، مخلوطی از دکستروز (گلوکز) و آب است. از آن برای درمان قند خون پایین یا از دست دادن آب بدون از دست دادن الکترولیت استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟