آیا پیروفسفات سدیم خطرناک است؟

نقش اسید سیتریک درتولید نوشیدنی ها
نقش اسید سیتریک درتولید نوشیدنی ها
سپتامبر 22, 2021
افزودنی های غذایی از دیدگاه شیمی آلی
افزودنی های غذایی از دیدگاه شیمی آلی
سپتامبر 25, 2021

آیا پیروفسفات سدیم خطرناک است؟

لیست مواد تشکیل دهنده روی بسته گوشت یا غذای منجمد ممکن است مملو از مواد شیمیایی عجیب باشد. اکثر آنها دارای اسامی طولانی هستند که ترسناک به نظر می رسند. اما همه این مواد شیمیایی، خطرناک نیستند. مواد شیمیایی مانند سدیم پیروفسفات به مقدار کم در غذاها یافت می شوند.

پیروفسفات سدیم یا تترا سدیم پیروفسفات با نام اختصاری TSPP  درزمینه صنعتی و غذایی مورد کاربرد است. پیروفسفات سدیم در صنایع غذایی در زمینه های گسترده ای مثل فرآوری گوشت ، غذاهای دریایی و تولید خوراک حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد.

دسته کاملی از مواد نگهدارنده به نام فسفات وجود دارد. که حاوی مقادیری مشتق از ماده معدنی فسفر است. اسید سدیم پیرو فسفات بخشی از این دسته است. گرچه همه فسفات ها همان کار را نمی کنند.

آیا مواد نگهدارنده ایمن هستند؟

مواد نگهدارنده در انواع مختلف غذا یافت می شود. گوشت دارای مواد نگهدارنده ای است که از خراب شدن یا از بین رفتن رنگ جلوگیری می کند. غذاهای یخ زده دارای مواد نگهدارنده هستند تا باکتری ها را دور نگه دارند. حتی غذاهای پخته نیز دارای مواد نگهدارنده هستند.

زندگی بدون این مواد شیمیایی ایده آل خواهد بود ، اما زمانی سخت است که غذای شما از نقاط مختلف کشور و گاهی از نقاط مختلف جهان تهیه شود. برای تازه ماندن و ایمن نگه داشتن غذا برای مصرف کننده ، مواد نگهدارنده لازم است.
یک دسته کامل از مواد نگهدارنده به نام فسفات وجود دارد که حاوی مشتقی از فسفر معدنی هستند. پیروفسفات سدیم بخشی از آن دسته است. هرچند همه فسفاتها کار مشابهی انجام نمی دهند.

کاربردهای پیروفسفات سدیم

پیروفسفات سدیم به شکل پودر یا گرانول سفید رنگ و بدون بو است . این ماده در صنایع غذایی به عنوان نمک فسفات غذایی و جهت افزایش ماندگاری به کار می رود . فرمول شیمیایی این ترکیب Na2H2P2O7 است .PH آن 4 است و به عنوان اسید فسفریک خوراکی و نمک شناخته می شود. یکی از کاربردهای جالب این ترکیب تولید گاز کربنیک در صنایع غذایی است. که موجب پف کردن خمیر هنگام مخلوط شدن می شود. وباعث افزایش حجم و اسفنجی شدن بافت محصولاتی مانند کلوچه، بیسکویت و نان و دیگر فرآورده‌های آردی می شود.

به همین دلیل این محصول در دسته ی مواد اولیه مهم صنایع غذایی قرار می گیرد.یکی از مهم‌ترین کاربرد اسید پیروفسفات سدیم در صنایع غذایی تولید بکینگ پودر است. این ترکیب هنگام قرار گرفتن در کنار دی کربنات سدیم یا جوش شیرین به خوبی واکنش می دهد. حاصل این ترکیب گاز کربن دی اکسید است. گاز کربن دی اکسید عامل اصلی حجیم شدن محصولات غذایی است.

فسفات در صنایع لبنی

نمک‌های فسفات با جداسازی کاتیون‌های دو ظرفیتی به پایداری محصولات لبنی کمک می‌کنند که باعث بهبود پایداری از طریق امولسیون‌سازی کارآمدتر می‌شود. فسفات و نمک های امولسیون کننده عملکرد قابل توجهی دارند که بر بافت تأثیر مطلوب می گذارد. این تاثیرات شامل اتصال پروتئین، تنظیم pH، بافر و کرم کردن میسل کازئین است.

بهبود دهنده طعم

پیرو فسفات سدیم به عنوان بهبود دهنده طعم، رنگ دهنده ،ترد کننده ، و اتصال دهنده به کار می رود. این ماده یکی از اجزای مهم بیکینگ ‌پودر و برخی از آردهاست. اسید سدیم پیرو فسفات به دلیل کندی عمل کرد و واکنش مرحله ای از مواد مطلوب برای پخت و پز محسوب می شود. پیرو فسفات سدیم در آب به راحتی حل می شود. وتشکیل آنیون پیروفسفات می دهد که یک بافت مرطوب را فراهم می کند. همچنین ، یک سیستم بافر برای خمیر در محدوده pH 7.3-7.5فراهم می کند که تاثیر گذار بر رنگ محصول است.
سدیم پیروفسفات می تواند به عنوان یک ماده شیمیایی مخمر برای نان استفاده شود تا به افزایش آن کمک کند. از آن برای افزایش طعم و رنگ در سوسیس استفاده می شود. بر اساس مقاله ای از مرکز علوم برای منافع عمومی ، در سیب زمینی سرخ کرده ، سطح ماده سرطان زا به نام آکریل آمید کاهش می یابد. همچنین از تغییر رنگ سیب زمینی و شربت قند جلوگیری می کند. در کنسرو ماهی تن ، از تشکیل کریستال های بی خطر استروویت جلوگیری می کند.

آیا پیروفسفات مشکل ساز است؟

در حالی که پیروفسفات سدیم و دیگر فسفات ها به افزایش غذای شما کمک می کنند. خوردن محصولات حاوی فسفر اشکالاتی دارد. بر اساس مطالعه ای که در سال 2014 در Advances in Nutrition منتشر شد ، حفظ نسبت فسفر به کلسیم بسیار مهم است.

رسوب پیروفسفات سدیم چیست؟

با افزایش سن خطر ابتلا به بیماری CPPD یا رسوب پیروفسفات سدیم افزایش می یابد . اما این به این معنا نیست که جوانان از خطر ابتلا به این بیماری در امان هستند. معمولا این بیماری با بررسی کریستال های موجود در مایع مفاصل اسیب دیده مشخص می شود. البته تشخیص این بیماری ممکن است کمی سخت باشد زیرا درد مفاصل دلایل زیادی می تواند داشته باشد. این تشخیص به وسیله بررسی مایع مفصلی با میکروسکوپ صورت می پذیرد.
درمان این بیماری با دارو های ضد التهابی مفاصل صورت می گیرد و باعث تسکین آن می شود.همانطور که گفته شد کریستال های پیروفسفات سدیم در مایع مفاصل به وسیله میکروسکوپ دیده می شود.
مشکلات رسوب پیروفسفات سدیم در بسیاری از موارد با نقرس یا سایر بیماری های ارتریت اشتباه گرفته می شود . تشخیص دقیق بسیار مهم است و در موارد پیشرفته این بیماری ممکن است حملات شدید درد و التهاب صورت گیرد و این حملات طولانی مدت باشد. در صورت طولانی شدن مفاصل تحلیل می روند و ممکن است حتی از بین بروند. و در نتیجه منجر به ایجاد ناتوانی و نقص عضو شود. راه های درمانی که برای این بیماری کشف شده منجر به از بین رفتن رسوبات کریستالی زیرین نمی شود .


جذب مواد مغذی

مقدار زیاد فسفات در غذا باعث جذب آهن ،کلسیم و آهن کمتر می باشد. این فرایند به دلیل ملین بودن این ماده صورت می گیرد. این مشکلات در حالت عادی صورت نمیگیرد . و با کنترل مقدار مصف قابل پیشگیری است. همچنین این ماده برای بیماران کلیوی مضر است. زیرا در صورت مصرف زیاد باعث ایجاد رسوب در عروق خونی می شود.

کمک به پوکی استخوان

اگر مقدار زیادی فسفر در رژیم غذایی خود دارید و کلسیم کافی ندارید ، می تواند برای سیستم اسکلتی شما مضر باشد. فسفر اضافی با تشویق بدن به تجزیه استخوان به جای ساختن ، استخوان های شما را شکننده می کند. هرچه فسفر بیشتری مصرف کنید ، کلسیم بیشتری برای حفظ تعادل سالم نیاز دارید.

Osteoporosis - Bone Disease: Renee Cotter, MD: Gynecologists

کاهش مصرف پیروفسفات

اگر نگران این هستید که بر سلامتی شما تأثیر می گذارد ، به ویژه اگر تراکم استخوانی پایینی دارید ، می توانید گام های فعالی برای جلوگیری از مصرف سدیم پیروفسفات بردارید. به دنبال ماده شیمیایی روی برچسب های تغذیه در نان و محصولات گوشتی باشید. سیب زمینی و شربت قند ممکن است حاوی آن باشند ، و همچنین انواع خاصی از ماهی.

غذاهای ارگانیک که از منابع محلی تهیه می شوند کمترین شانس حاوی مواد نگهدارنده را دارند. هرچه مسافت غذای شما کوتاهتر باشد ، به مواد نگهدارنده کمتری نیاز دارد. با یک کشاورز محلی یا فروشگاه مزرعه در مورد محصولات آنها ، به همراه قصاب محلی خود صحبت کنید.

خرید غذای ارگانیک برای تضمین عدم استفاده از سدیم پیروفسفات کافی نیست. این ماده شیمیایی برای استفاده عمومی توسط FDA در نظر گرفته شده است و نیازی به برچسب هشدار دهنده ندارد. هرچه بیشتر به منابع غذایی خود نزدیک شوید ، بهتر است. منبع

فروش ویژه پیروفسفات سدیم

سوالات متداول

آیا بی سولفیت سدیم ماده ای مضر است؟
بی سولفیت سدیم ممکن است باعث جهش (تغییرات ژنتیکی) شود.طبق گزارشات دپارتمان بهداشت جرسی،پس از آزمایش بی سولفیت سدیم ثابت شد تأثیری بر تولید مثل ندارد در مواردی می تواند باعث خارش و بثورات پوستی شود.همچنین باعث ایجاد برونشیت همراه با سرفه، خلط و/یا تنگی نفس شود.

آیا سدیم فسفات عامل سرطان است؟
در کل فسفات سدیم توسط FDA ایمن در نظر گرفته می شود. اما برخی افراد، از جمله کسانی که بیماری کلیوی دارند، باید از مصرف آن اجتناب کنند.

قیمت پیروفسفات سدیم

شرکت زرین پارسین سپهر تامین کننده ی پیروفسفات سدیم با تضمین کیفیت و قیمت رقابتی قادر است این محصول را در اختیار مشتریان قرار دهد برای دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با کار شناسان ما تماس حاصل فرمایید

2 دیدگاه

  1. […] برای اطلاعات بیشتر در مورد پیروفسفات سدیم کلیک کنید […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟