نقش اسید سیتریک درتولید نوشیدنی ها

کاربرد گوارگام در صنایع غذایی
کاربرد گوارگام در صنایع غذایی
سپتامبر 21, 2021
آیا پیروفسفات سدیم خطرناک است؟
آیا پیروفسفات سدیم خطرناک است؟
سپتامبر 24, 2021

نقش اسید سیتریک درتولید نوشیدنی ها

از غذا و نوشیدنی گرفته تا محصولات تمیز کننده و لوازم آرایشی ، اسید سیتریک جزء کلیدی در پردازش و تولید مدرن است.

سیتریک اسید یک اسید کربوکسیلیک ضعیف و یک اسید میوه طبیعی است. می تواند به صورت بدون آب یا مونوهیدرات وجود داشته باشد. و به صورت دانه های سفید ، دانه های کریستال ظاهر شود یا بی رنگ باشد.

صدها سال است که در فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. و در واقع یکی از متداول ترین افزودنی هایی است که در بین مواد تشکیل دهنده اکثر محصولات غذایی و آشامیدنی نوشته شده است.

اسید سیتریک به طور طبیعی در مرکبات ، عمدتا لیمو و لیمو وجود دارد که حاوی 4 گرم در 100 گرم میوه است. ، اما همچنین در مجموعه وسیعی از میوه ها و سبزیجات دیگر، از جمله انواع توت ها و گوجه فرنگی در مقادیر مختلف یافت می شود.

پس از کشف آن توسط کیمیاگر اسلامی قرن 8 ، جابر بن حیان ، اسید سیتریک برای اولین بار توسط شیمی دان سوئدی ، کارل ویلهلم شیل در سال 1784 جدا شد. جایی که وی آن را از آب لیمو تبلور داد. در سال 1890 بود که اسید سیتریک در مقیاس صنعتی تولید شد.

استفاده از اسید سیتریک در غذا

طعم دهنده


اسید سیتریک نقش مهمی در افزایش طعم ها ، به ویژه در صنعت نوشیدنی ها دارد. ، زیرا طعم ترش و طراوت بخشی را ارائه می دهد. که شیرینی بسیاری از نوشیدنی ها را از بین می برد.

مواد نگهدارنده

اسیدیته اسید سیتریک آن را به یک نگهدارنده عالی برای غذا و نوشیدنی تبدیل کرده است. وجود اسید در محیط مانع از رشد باکتری ها می شود. بسیاری از محصولات با عمر طولانی حاوی آن هستند. اینها شامل کنسروهای نگهداری شده ، گوشت ، تنقلات خوش طعم و شیرینی است. همچنین می توان از اسید سیتریک برای جلوگیری از اکسید شدن و قهوه ای شدن میوه ها و سبزیجات تازه استفاده کرد. که برای آشپزها هنگام تهیه و ارائه غذاهای تازه عالی است.

تثبیت کننده


اسید سیتریک در سراسر صنعت لبنیات ، به ویژه در تولید و فرآوری پنیر استفاده می شود. این اسید به ایجاد محیطی مناسب برای تثبیت امولسیون ها از جمله جلوگیری از جدا شدن چربی ها کمک می کند.

همچنین می تواند برای تنظیم pH محلول های آبجو و شراب در طول تولید استفاده شود.

آنتی اکسیدان


استفاده ازاین ماده در غذاهای فرآوری شده منجمد و برخی چربی ها و روغن ها به عنوان افزودنی ، عملکرد آنتی اکسیدان ها را افزایش می دهد. این به طور م rateثر میزان خرابی این محصولات را برای مدت طولانی تری تازه نگه می دارد و ضایعات را کاهش می دهد.

علاوه بر بخش غذا و نوشیدنی ، بسیاری از صنایع دیگر از این اسید به عنوان یک ترکیب اصلی در تولید خود ، به عنوان یک اسیدیته در لوازم آرایشی و دارویی و به عنوان عنصر اصلی در دستگاه های ضد آب حمام استفاده می کنند. این اسید چند منظوره جزء اصلی صنعتی است.

اسید سیتریک در نوشابه ها

اسید سیتریک موجود در نوشابه ها نقش مهمی در حفظ طعم طبیعی نوشابه ها ایفا می کند. این ماده در اوایل قرن بیستم برای اهداف صنعتی و غذایی در اروپا تولید شد .، اما جنگ های مکرر در اروپا و تأخیرهای بعدی در صادرات باعث شد تا شرکت های آمریکایی توسعه خود را توسعه دهند. روشهای تولید خود. اسید سیتریک در اصل با افزودن اکسید کلسیم به آب مرکبات تولید شد. کارل ومر برای اولین بار فرایند تخمیر شکر برای تولید این ماده را در سال 1893 توسعه داد ، اما در سال 1917 بود که دانشمند دولت آمریکا جیمز کاری مقاله ای را برای جلوگیری از این قدرت برای تولید مقادیر زیادی از این اسید منتشر کرد. کارخانه ها این اسید را به نوشیدنی های گازدار و میوه های کنسرو شده و همچنین گوجه فرنگی ، مربا ، مواد نگهدارنده و سس مایونز اضافه می کنند.

دلایل کاربرد اسید سیتریک در صنعت نوشیدنی


اسید سیتریک به دلایل مختلف یک ماده جالب در نوشابه است. اول ، این یک ماده عمومی سالم است که اکثر مردم احساس می کنند بی ضرر است. ، اگرچه این کاملا درست نیست. ثانیاً ، چندین عملکرد دارد. اسید سیتریک لزوماً سالم نیست ، به این معنی که هیچ فایده ای برای رژیم غذایی شما ندارد. با این حال ، در بیشتر موارد ، مصرف آن ناسالم نیست. نه چاق می کند و نه به کبد فشار می آورد. پس از مصرف ، به سرعت از بدن شما دفع می شود و هم محلول در آب و هم ارگانیک است. علاوه بر این ، به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات وجود دارد و بدن شما آن را به طور طبیعی تولید می کند.این اسید چندین کار را انجام می دهد. می توان از آن به عنوان نگهدارنده و همچنین طعم دهنده استفاده کرد. هر زمان که طعم ترش ضروری یا موجود باشد ،این ماده معمولاً بخشی از معادله است. شما حتی می توانید آن را در نوشیدنی های گازدار پیدا کنید که انتظار ندارید مانند آبجوهای کلاسی و ریشه آن را پیدا کنید.

در حقیقت ، به احتمال زیاد شما اسید سیتریک را در هر نوشابه ای در قفسه غذایی خود پیدا خواهید کرد. بسیاری از مردم اسید سیتریک را با اسید اسکوربیک اشتباه می گیرند. هر دو اسید به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات وجود دارند ، اما اسید اسکوربیک ویتامین C است. اسیدهای سیتریک و آسکوربیک می توانند به عنوان نگهدارنده و طعم دهنده استفاده شوند. این اسید در بسیاری از پاک کننده ها ، داروها و غذاهای خانگی ، از جمله نوشابه ها یافت می شود. اسید از فساد غذا جلوگیری می کند. این ماده طعم تند و ملایمی در نوشیدنی های میوه ای و نوشابه ایجاد می کند. نوشیدنی های مختلف حاوی اسیدهای متفاوتی برای افزایش طعم و طراوت هستند. اسید سیتریک و اسید مالیک در نوشیدنی های توت و اسیدهای فسفریک در کولا نه تنها طعم را ایجاد می کنند ، بلکه عمر مفید یک نوشیدنی را نیز افزایش می دهند ، این یک کاربرد اسید سیتریک است. منبع

مقالات مرتبط : حساسیت به اسید سیتریک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟