کاربرد دکستروز در صنایع

اسید سیتریک برای بهبود فرایند پخت
اسید سیتریک برای بهبود فرایند پخت
سپتامبر 19, 2021
کاربرد گوارگام در صنایع غذایی
کاربرد گوارگام در صنایع غذایی
سپتامبر 21, 2021

کاربرد دکستروز در صنایع

دکستروز چیست و چرا در غذای ما وجود دارد؟


دکستروز و مالتودکسترین شکلی از گلوکز است که از نشاسته به دست می آید. قند رومیزی یا ساکارز ، چیزی است که اکثر ما آن را “قند” می دانیم. اما این که شما روی غذاهای خود شکر نمی پاشید یا با آن پخت نمی کنید به این معنی نیست که شکر نمی خورید. شکر انواع مختلفی دارد و دکستروز یکی از آنهاست!

دکستروز / مالتودکسترین زمانی ساخته می شود، که گیاهان نشاسته ای (عمدتا ذرت) با استفاده از آنزیم ها و به میزان کمتر اسیدها به مونوساکاریدها تجزیه می شوند. از آنجا که از منابع طبیعی است ، دکستروز “طبیعی” تلقی می شود ، اما هنوز پردازش می شود.

موارد استفاده:

برای شیرینی، به عنوان یک ماده پرکننده یا بافت دهنده ، و همچنین برای افزایش ماندگاری مواد غذایی بسته بندی شده، به غذاها اضافه می شود.

مواد غذایی/محصولاتی که معمولاً حاوی دکستروز هستند عبارتند از:
سس های بسته بندی شده ، مخلوط چاشنی های خشک/چاشنی ، چیپس های طعم دار مانند Ranch یا BBQ ، مخلوط های پخت ، گوشت پخته ، غذاهای کنسروی ، ترشی، کراکر و غذاهای آماده تازه.

دکستروز می تواند بر روی برچسب با نام های دیگر از جمله شکر ذرت ، شکر گندم ، شکر برنج ، دکستروز مونوهیدرات ، گلوکز دی ، شکر انگور و دکستروز انیدراز ظاهر شود.

نانوایی

دکستروز برای متعادل کردن شیرینی، تأثیر بر رنگ، افزایش عمر مفید، بهبود تخمیر و بهبود کیفیت غذا و بافت استفاده می شود.

در نان سنتی، افزودن دکستروز منبع مستقیم قند قابل تخمیر است. هر گونه دکستروز باقیمانده به نرم کردن خرده و غنی شدن رنگ پوسته کمک می کند.

در خمیرهای بیسکویت، این ماده رنگ‌آمیزی سریع و تردی عالی همراه با اثر آنتی اکسیدانی دارد که ماندگاری را بهبود می‌بخشد.

افزودن دکستروز به آیسینگ ها تمایل به خشک شدن آنها را کاهش می دهد و در عین حال صافی آنها را افزایش می دهد.

در کرم ها و مواد پرکننده، دکستروز می تواند جایگزین تمام ساکارز شود تا سبکی مورد نظر و کیفیت غذایی دلپذیر را ارائه دهد. در کره خامه ایین ماده بافت را کوتاه می کند و شیرینی و طعم را با ظرافت متعادل می کند.

قنادی

از آنجایی که دکستروز یک قند کاهنده است، محصولات حاوی پروتئین شیر (مانند تافی) زمانی که دکستروز در فرمول آنها گنجانده شود، غنی‌سازی رنگ می‌شوند (واکنش میلارد). دکستروز همچنین در کاربردهای شیرینی پزی برای ایجاد طعم (میوه ای) برای ایجاد یک اثر خنک کننده سبک و متعادل کردن شیرینی استفاده می شود. دکستروز همچنین کارایی فرآیند مهمی را به ارمغان می آورد.

در شیرینی، اثر لطیفی بر روی بافت دارد و ویسکوزیته را کاهش می دهد و در نتیجه خاصیت شلاق را بهبود می بخشد.

این ماده می تواند تنها شیرین کننده در مراکز پودری برای آب نبات های سفت باشد، زیرا شکل کریستالاین ماده پر شدن و جابجایی بدون دردسر دستگاه را تضمین می کند. اثر خنک کننده طعم ها، به خصوص طعم های میوه ای و نعنایی را تکمیل می کند.

در روکش های آب نباتی،این ماده می تواند زمان پانینگ را تا 20 درصد کاهش دهد و همچنین می تواند زمان خشک شدن را کاهش دهد و تأثیر مثبتی بر زمان پرداخت و پرداخت داشته باشد.

نوشیدنی ها


در دم کردن آبجوهای کم کالری، افزودن دکستروز قابل تخمیر سریع به مخمر به دست آمده از مالت و سایر مواد کمکی، درصد قندی را که بلافاصله برای تخمیر در دسترس است افزایش می دهد و در نتیجه آبجوی کم کالری با محتوای الکل معمولی ایجاد می شود.

آبجوهای ویژه با محتوای الکل بالاتر با حداکثر سه مرحله تخمیر تولید می شوند. تخمیر نهایی در داخل بطری همراه با مقدار اضافی مخمر انجام می شود. دکستروز قند ایده آلی است، زیرا بلافاصله برای تخمیر در دسترس است.

در نوشیدنی‌های غیرالکلی ساخته شده از میوه غلیظ یا تفاله‌شده، دکستروز می‌تواند به دقت تعادل شیرینی و طعم را در عملکرد میوه‌های خاص مورد استفاده تنظیم کند. علاوه بر این، دکستروز کاملاً با شیرین کننده های با شدت بالا سازگار است.

در نوشیدنی های انرژی زا و ورزشی، دکستروز کربوهیدرات های قابل هضم را فراهم می کند که برای انرژی مستقیم و استقامت مهم هستند.

لبنیات و بستنی

دکستروز برای متعادل کردن شیرینی لبنیات و دسرهای تخمیری ایده آل است و عمر مفید را افزایش می دهد.

در لبنیات یخ زده، جایی که شیرینی تمیز و ملایم مورد نظر است، این ماده در بستنی های نرم، آب نبات های یخی، یخ های آبی و سایر دسرهای یخ زده بسیار مفید است. این طعم بهتر و ویژگی های خوب ذوب شدن را تضمین می کند. ظرفیت آن برای کاهش نقطه انجماد به بهبود قابلیت جمع کردن بستنی در دمای 18- درجه سانتی گراد کمک می کند. بافت و حس دهان آب نبات های یخی و سوربت با مهار تبلور مجدد ساکارز با افزودن اندکی دکستروز بهبود می یابد.

در نوشیدنی های شیر (شکلات یا طعم دهنده های دیگر)، دکستروز به طور گسترده ای برای کنترل شیرینی کلی در ترکیب با سایر قندها استفاده می شود. علاوه بر این، این ماده انرژی سریعی را ارائه می دهد.

نحوه ساخت

امروزه صنایع غذایی با کشت پروپیون باکتریایی مانند دکستروز ، آب پنیر ، برنج یا گندم ، همان ماده شیمیایی را تولید می کنند. با توجه به روش تولید “طبیعی” ، آنها می توانند ادعا کنند “بدون نگهدارنده مصنوعی” است .

دکستروز در گوشت

برای پخت گوشت، از دکستروز در آب نمک های تزریقی و غوطه وری برای تقویت تشکیل رنگ و تسهیل ورود نمک به بافت استفاده می شود. علاوه بر این، به جبران مقداری از «برجستگی» نمک، بهبود طعم کلی و کنترل مقدار pH کمک می کند.

در تخمیر سوسیس های خشک، استفاده از کربوهیدرات ها یک روش استاندارد است. به منظور دستیابی به تعادل بهینه در توسعه یک جمعیت میکروارگانیسمی تعریف شده در طول تخمیر و pH به خوبی کنترل شده، استفاده از طیف وسیعی از کربوهیدرات ها ضروری است. برای سوسیس کامل متابولیزه شده با خواص حسی، بدن و طعم خوب، ترکیبات کربوهیدراتی از جمله دکستروز مورد نیاز است

عوارض جانبی دکستروز

عوارض جانبی:

ناراحتی معده
ذخیره چربی (به یاد داشته باشید که یک قند تصفیه شده است)
قند خون بالا
تکرر ادرار
خشکی پوست
افزایش تشنگی
خستگی

خوردن غذاهایی که به طور طبیعی حاوی دکستروز هستند بسیار خوب است. اما وقتی استخراج ، پردازش ، تصفیه شده و طی شود له دیگر طبیعی نیست.

موارد استفاده در غذا

دکستروز قندی است که از ذرت و گاهی از گیاهان دیگر به دست می آید. کاربرد اصلی آن در غذا به عنوان شیرین کننده ، به ویژه در غذاهای پخته شده است.

علاوه بر شیرین کردن غذا ،این ماده ممکن است به خنثی کردن غذاهایی که در غیر این صورت بسیار تند یا شور هستند نیز کمک کند.

همچنین ، برخی از شرکت ها این ماده را به محصولات خاصی اضافه می کنند تا عمر مفید آنها افزایش یابد.

استفاده های دیگر

دکستروز کاربردها و مصارف متنوعی دارد و در بسیاری از محصولات روزمره از جمله موارد زیر استفاده می شود:

محصولات حمام ،آرایش ،محصولات مراقبت از پوست ، محصولات مراقبت از مو ،خوراک دام
برخی از بدنسازان ازاین ماده به عنوان مکمل بعد از تمرین برای پر کردن ذخایر گلیکوژن استفاده می کنند. گلیکوژن شکلی از گلوکز است که بدن برای انرژی ذخیره می کند.

وقتی فردی تمرینات شدید انجام می دهد، بدن مقداری از گلیکوژن ذخیره شده خود را مصرف می کند.

بسیاری از بدنسازان قرص یا پودر دکستروز را به آب اضافه می کنند . و بعد از تمرین آن را می نوشند تا ذخایر گلیکوژن در اسرع وقت دوباره پر شود و به ترمیم عضلات کمک کند.

در طول فرایند ترمیم ماهیچه ها ، قدرت و اندازه ماهیچه ها افزایش می یابد. هر دو نتایج ضروری برای بدنسازان است.

کاربرد دکستروز مونوهیدرات در تولید مواد غذایی

به عنوان مکمل غذایی: در شیر خشک برای بهبود ارزش غذایی.
به عنوان شیرین کننده: در قنادی برای ارائه طعم خنک. در نانوایی برای افزایش رشد مخمر و بهبود ظاهر.
دکستروز مونوهیدرات در نوشیدنی :دکستروز مونوهیدرات به طور گسترده ای به عنوان مکمل غذایی و شیرین کننده در نوشیدنی استفاده می شود.
به عنوان مکمل غذایی: در نوشیدنی های کاربردی برای تامین انرژی. دکستروز مونوهیدرات به طور گسترده ای به عنوان مکمل غذایی در داروسازی استفاده می شود.
به عنوان مکمل غذایی: در قرص های خوراکی.
به عنوان عامل بافر (درجه تزریق): در تزریق. این ماده به طور گسترده ای به عنوان داروی دامپزشکی بافر کننده و مکمل تغذیه در کشاورزی / خوراک دام استفاده می شود.
به عنوان عامل بافر: در دامپزشکی.
به عنوان مکمل غذایی: در خوراک دام برای افزایش ارزش غذایی. دکستروز مونوهیدرات به طور گسترده به عنوان آنتی اکسیدان و بستر تخمیر در صنایع مختلف دیگر استفاده می شود.
به عنوان آنتی اکسیدان: در پردازش چرم.

چرا باید قندهای اضافی مانند دکستروز را محدود کنید


به گفته انجمن قلب آمریکا، قندهای اضافه شده هیچ گونه ارزش غذایی ندارند. اما می توانند کالری قابل توجهی را به رژیم غذایی شما اضافه کنند. AHA توصیه می کند بیش از 25 تا 36 گرم قند اضافه شده در روز دریافت نکنید.

برای مرجع ، یک قوطی 12 اونسی کک حاوی 39 گرم شکر افزوده است که همه آنها از شربت ذرت با فروکتوز بالا (که تا حدی از دکستروز تشکیل شده است) تهیه می شود. با توجه به مقادیر فراوان شکر افزوده شده در نوشابه ها ، آب نبات ، کوکی ها و غلات صبحانه ، جای تعجب نیست که آمریکایی ها اغلب از میزان توصیه شده روزانه خود تجاوز می کنند.

در حالی که کالری اضافی از قند می تواند منجر به افزایش وزن شود. ، این تنها مسئله ای نیست که قندهای اضافی مانند دکستروز ممکن است باعث شود. مطالعه ای که در آوریل 2014 در JAMA Internal Medicine منتشر شد نشان می دهد که شکر با دیابت نوع 2 و چاقی ارتباط دارد. و خوردن بیش از حد شکر افزوده با افزایش خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی مرتبط است. جایگزینی قندهای اضافی با غذاهای کامل مانند گوشت بدون چربی، کربوهیدراتهای پیچیده غنی از فیبر و چربی های سالم می تواند به شما در حفظ رژیم متعادل کمک کند.

دکستروز کشت شده، نگهدارنده پروپیونیک اسید نامیده می شد. یکی از گروه مواد شیمیایی و افزودنی تند و زننده که به عنوان مهار کننده کپک در غذاها استفاده می شود. اما وقتی بدن شما از مواد نگهدارنده استفاده می کند ، نمی تواند آن را به طور طبیعی تجزیه کرده و باعث نفخ ، مشکلات گوارشی و سردرد و حتی ذخیره چربی شود.

قیمت دکستروز

شرکت زرین پارسین سپر تامین کننده دکستروز با بهترین قیمت از معتبر ترین برند ها می باشد برای استعلام قیمت با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

منبع

مقالات مرتبط : دکستروز

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟