اسید سیتریک برای بهبود فرایند پخت

افزودنی های غذایی (ژل سازها)
افزودنی های غذایی (ژل سازها)
سپتامبر 18, 2021
کاربرد دکستروز در صنایع
کاربرد دکستروز در صنایع
سپتامبر 20, 2021

اسید سیتریک برای بهبود فرایند پخت

اسید سیتریک یک سلاح مخفی است که می تواند پخت شما را بهبود بخشد. طعم غذاهای شما را افزایش دهد و میوه ها و سبزیجات فصلی شما را تازه نگه دارد. چرا اسید سیتریک بیشتر شناخته شده نیست؟ لیست مواد تشکیل دهنده بسیاری از غذاهای فرآوری شده را بررسی کنید. و متوجه خواهید شد که این ماده یک افزودنی رایج است. اما خارج از تولید غذا، سرآشپزها تازه در حال کشف این نکته هستند که اسید سیتریک یک عنصر قدرتمند و یک غذای اصلی ارزشمند است.

سیتریک اسید چیست؟

سیتریک اسید یک پودر سفید بلوری است که در آشپزی برای افزودن طعم ترش یا تنظیم اسیدیته یک ظرف استفاده می شود. این ماده به طور گسترده ای در دسترس است. و معمولاً در تولید مواد غذایی به عنوان نگهدارنده استفاده می شود. اما همچنین کاربردهای زیادی در آشپزخانه دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم

نمک ترش چیست؟

نمک ترش نام دیگر اسید سیتریک است. بسیاری این ماده را با نام مستعار نمک ترش می نامند زیرا شبیه نمک است. و بافتی مشابه دانه های نمک دارد. شباهت ها به همین جا ختم می شود زیرااین ماده طعم شور ندارد. همانطور که از نامش مشخص است ، نمک ترش مزه ترش و اسیدی دارد.

اسید سیتریک برای چه مواردی استفاده می شود؟

اسید سیتریک یک نگهدارنده و افزودنی بی خطر برای بسیاری از غذاهای فرآوری شده مانند نوشیدنی ها ، تنقلات و آب نبات های ترش است. چیزی که بسیاری متوجه نمی شوند پودر اسید سیتریک نیز یکی از اصلی ترین لوازم آشپزخانه است. این اسید فواید بسیاری دارد که می تواند پخت ، پخت و نگهداری شما را بهبود بخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از پودر اسید سیتریک به خواندن ادامه دهید:

کاربرد در برای پخت و پز

آشپزهای باتجربه می دانند که اسید هنگام متعادل کردن طعم غذاها چقدر می تواند مهم باشد. طعم اسیدی عمق ایجاد می کند. با تلخی مقابله می کند و سایر احساسات چشایی را که انسان قادر به تجربه آن است ، تکمیل می کند

اسید سیتریک یک افزودنی پودری پایدار در قفسه که طعم ترش دارد. پودر این ماده بی نظیر است زیرا یکی از معدود روش هایی است که می توانید اسید را بدون افزایش رطوبت یا مایع به ظرف اضافه کنید. چرخاندن آب مرکبات تازه یا چاشنی سرکه از روش های معمول افزودن طعم ترش است. اما گاهی اوقات مواد تشکیل دهنده مایع باعث تغییر بیش از حد ظرف می شوند. در اینجا مزایای کار با پودر اسید سیتریک در آشپزی شما آورده شده است:

اسید سیتریک خشک

اندازه گیری و کنترل آسان – اندازه گیری این اسید به شکل پودر شده آسان است و می توان آن را کمی روی ظروف پاشید. هر آشپزی مشکلات زیادی از ترشح بیش از حد ظرف خود با سرکه زیاد را تجربه کرده است. این ماده کنترل سطح اسیدیته در آشپزی را آسان می کند ، بنابراین درست است.
فاقد مایع – بدون افزایش رطوبت ظروف طعم ترش می دهد. گاهی اوقات باید اسید را بدون هیچ مایع اضافه کنید.
طعم ترش خنثی – اسیدیته خالص را بدون طعم های دیگر فراهم می کند. سرکه و شراب علاوه بر طعم ترش ، طعم های متمایز خود را دارند ، که برای هر غذایی مناسب نیست.
مقرون به صرفه – سایر افزودنی های ترش ، مانند آمکور ادویه عجیب و غریب ، به اندازه این ماده مقرون به صرفه یا در دسترس نیستند ، که می توان آنها را به صورت عمده خریداری کرد و ماندگاری بالایی دارد.

تاثیر اسید سیتریک بر فرایند پخت


اسیدها با افزودن طعم ترش نقش مهمی در پخت دارند و در واقع می توانند بر واکنش های شیمیایی که در طول فرایند پخت رخ می دهد ، تأثیر بگذارند. آب لیمو ، سرکه و مواد لبنی اسیدی مانند دوغ به این دلایل جزو مواد پخت مورد اعتماد هستند. اما پودر اسید سیتریک یک جایگزین اقتصادی است.

خمیرمایه – هنگامی که این اسید با بیکینگ پودر ترکیب می شود. یک واکنش شیمیایی رخ می دهد و حباب های گاز دی اکسید کربن ایجاد می شود. این به بهبود مخمر یا افزایش قنادی کمک می کند. ایمن ماده جایگزین مفیدی در پخت گیاهخواری است که نمی تواند به تخم مرغ یا دوغ متکی باشد تا به مخمر کمک کند.
تهیه نان – این ماده می تواند به عنوان یک روش میانبر برای افزودن طعم تندتر به نان خانگی استفاده شود. اگر به استارتر خمیر مایه دسترسی ندارید یا استارت شما خیلی جوان است تا طعم پیچیده مورد نظر خود را پیدا نکنید، افزودن کمی از این ماده به شما کمک می کند.
طعم را بهبود می بخشد : دریافت عطر و طعم مرکبات به اندازه کافی در غذاهای پخته شده گاهی اوقات می تواند چالش برانگیز باشد. و نانواها اغلب به عصاره هایی که طعم و مزه را بدون افزودن مایع اضافه شده به مرکبات اضافه می کنند ، تکیه می کنند. کلوچه های لیمو ، مربای لیمو و چای بریتانیایی ، کیک آب لیمو ، همه می توانند از این ماده برای ایجاد تعادل بین شیرینی و ترش استفاده کنند.

نگهداری با اسید سیتریک

از آنجا که اسید سیتریک pH یا میزان اسیدیته غذاها را افزایش می دهد ، به عنوان یک نگهدارنده خوب عمل می کند. می توان آن را روی میوه ها و سبزیجات بریده شده پاشید. تا تازه به نظر برسد یا در تهیه کنسرو برای ایجاد محیط اسیدی ایده آل استفاده شود. آب لیمو یا سرکه می تواند مایع زیادی اضافه کند ، که باعث می شود پودر این ماده خشک جایگزین مناسبی باشد.

قیمت اسید سیتریک

شرکت زرین پارسین سپهر وارد کننده اسید سیتریک خشک و ابدار از معتبر ترین برند ها می باشد . برای استعلام قیمت با کارشناسان ما در بخش فروش در ارتباط باشید

منبع

مقالات مرتبط :کاربرد متنوع اسید سیتریک در صنایع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟