کاربرد اسید اسکوربیک

کاربرد متنوع اسید سیتریک در صنایع
کاربرد متنوع اسید سیتریک در صنایع
سپتامبر 14, 2021
افزودنی های غذایی (ژل سازها)
افزودنی های غذایی (ژل سازها)
سپتامبر 18, 2021

اسید اسکوربیک (ویتامین C) یک افزودنی و ماده غذایی محبوب است. که در طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده می شود. اسید اسکوربیک که به طور طبیعی در سبزیجات و مرکبات یافت می شود. یک ماده مغذی ضروری در رژیم غذایی انسان است.

اسید اسکوربیک علاوه بر مصارف بهداشتی و تغذیه ای ، در تعدادی از محیط های تجاری مانند تصفیه آب ، نوشیدنی ها و نانوایی ها مفید است.

درباره کاربردهای اسید اسکوربیک و نحوه انتخاب راه حل های شیمیایی مناسب نه تنها اسید اسکوربیک خود را تامین کنید. بلکه سطح بالایی از پشتیبانی فنی را برای بهینه سازی عملیات تولید به شما ارائه می دهیم.

ظاهر اسید اسکوربیک

اسید اسکوربیک دارای رنگ سفید یا زرد روشن است و جامد است اما به طور طبیعی در آب حل می شود ، اسید طعم ترش دارد و برای مصرف انسان در سطوح توصیه شده کاملاً بی خطر است.

کاربردهای تجاری اسید اسکوربیک

نانوایی

در نانوایی ها از اسید اسکوربیک به عنوان افزودنی استفاده می شود. که یا مستقیماً توسط آسیاب به آرد اضافه می شود ، یا توسط نانوایی به خود خمیر اضافه می شود.

اسید جاذب عموماً در نان استفاده می شود زیرا به ماندگاری آن کمک می کند. نانواهای صنعتی معروف مانند هوویس و کینگزمیل هر دو در اکثر نان های خود از اسید اسکوربیک استفاده می کنند. هنگامی که به عنوان بخشی از فرایند پخت استفاده می شود. اسید اسکوربیک به تعدادی از بهبود نان کمک می کند ، از جمله:

گلوتن تقویت شده
حجم بیشتر نان به این معناست که نان به این راحتی خرد نمی شود.
خرده ریزتر و حساسیت بیشتر خرده.
کاهش ضخامت پوسته.
برای پخت سریع تر ، نان سریع تر بالا می آید.
استفاده از اسید اسکوربیک در نانوایی صنعتی می تواند به سود بیشتر ، زمان تولید کمتر و رضایت بیشتر خریداران (عمر مفید بیشتر ، کاهش تعداد نان های آسیب دیده در هنگام حمل و نقل) کمک کند.

نوشیدنی


در طول فرآوری نوشیدنی هایی مانند آب میوه ها ، میوه ها خرد می شوند ، صاف می شوند ، پالپ شده و فیلتر می شوند. متأسفانه ، این فرآیند شدید مقدار زیادی از ویتامین C موجود در میوه ها را از بین می برد. نکته کلیدی فروش که مصرف کنندگان هنگام خرید آب میوه به آن توجه می کنند.

تولیدکنندگان آب میوه و سایر محصولات نوشیدنی ممکن است از اسیدهای اسکوربیک در محصولات خود به عنوان یک افزودنی طبیعی استفاده کنند. این اسید برای تجدید یا بهبود ارزش غذایی کلی نوشیدنی بدون تأثیر بر طعم آن استفاده می شود.

فرآوری میوه


هنگامی که میوه در معرض اکسیژن قرار می گیرد ، فرآیند اکسیداسیون شروع می شود. و باعث قهوه ای شدن میوه می شود – میوه ای که قهوه ای می شود باید دور ریخته شود یا ممکن است توسط خریداران رد شود.

استفاده از اسید اسکوربیک در این محیط ها به دلیل PH پایین آن ، این فرایند اکسیداسیون را کند می کند. اسید اسکوربیک که به عنوان نگهدارنده مواد طبیعی استفاده می شود. می تواند از قهوه ای شدن جلوگیری کرده ، خطر ایجاد کپک و سایر رشد میکروبی را کاهش داده و در نهایت ، طراوت محصول را حفظ کند.

گوشت ها


مشابه کاربرد آن در فرآوری میوه ، استفاده اولیه از اسید اسکوربیک در محیط های گوشت جلوگیری از اکسیداسیون است.

وقتی گوشت اکسید می شود ، شروع به قهوه ای شدن می کند. در حالی که خوردن این گوشت به طور کلی بی خطر است ، بسیاری از سوپرمارکت ها ، رستوران ها ، قصابی ها و سایر م thatسساتی که گوشت می فروشند در این شرایط آن را نمی پذیرند.

استفاده از اسید اسکوربیک به عنوان نگهدارنده ، روند اکسیداسیون را به تاخیر می اندازد. و ظاهر گوشت را تازه نگه می دارد و برای مصرف کنندگان جذابیت بیشتری دارد.

در MegaChem (انگلستان) ، ما اسید اسکوربیک را تأیید می کنیم که دارای گواهی BRC است و همچنین برای استفاده در تهیه گوشت حلال و کوشر مناسب است.

تصفیه آب


تصفیه خانه های آب از کلر برای حذف باکتری ها از منابع آب استفاده می کنند. در حالی که این ماده خنثی کننده موثر باکتری ها است و آب را برای نوشیدن ایمن می کند. محلول کلری که پس از تصفیه آب تخلیه می شود می تواند جریانات را مسموم کرده و زندگی آبزیان را مختل کند.

متداول ترین روش دکلره “منفعل” این است که آب را در یک ظرف باز بگذارید. و منتظر بمانید تا هوا و نور خورشید به طور طبیعی کلر را در طول زمان پراکنده کند. این روش زمان بر است و در عملیات وسیع امکان پذیر نیست.

اسید اسکوربیک یک روش شیمیایی م forثر برای خنثی سازی کلر است که بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. و به همان اندازه م effectiveثر و ایمن تر از سایر روشهای دکلره شیمیایی با استفاده از مواد شیمیایی مبتنی بر گوگرد است.

استفاده از اسید اسکوربیک همراه با آسکوربات سدیم برای این منظور باعث می شود که آب کلر به اندازه کافی ایمن باشد. تا بدون آسیب رساندن به محیط زیست در جریانها آزاد شود.

سلامت و تغذیه

رایج ترین و محبوب ترین استفاده از ویتامین C از طریق مکمل ها است. این مکمل ها اغلب به صورت پودر یا قرص هستند و برای محافظت از سلول ها ، حفظ سلامت پوست و افزایش زمان بهبود در برابر سرماخوردگی ، آنفولانزا و سایر بیماری های مشابه استفاده می شوند.

با آگاهی بیشتر مردم از سلامت و راه حل های مقرون به صرفه و در دسترس ، استفاده از مکمل های ویتامین C بسیار افزایش یافته است.

تحقیقات انجام شده توسط انجمن تولیدکنندگان مواد غذایی سالم در سال 2016 نشان داد که حدود 27 درصد از انگلیسی ها به طور منظم ویتامین C مصرف می کنند. آنها را سومین مکمل محبوب در پشت مولتی ویتامین ها (که اغلب حاوی ویتامین C هستند) و مکمل های ماهی است.

منبع

فروش ویژه اسید اسکوربیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟