5 کاربرد مالتودکسترین در صنایع غذایی

کاربرد گوارگام در صنایع گوشتی
کاربرد گوارگام در صنایع گوشتی
سپتامبر 12, 2021
کاربرد متنوع اسید سیتریک در صنایع
کاربرد متنوع اسید سیتریک در صنایع
سپتامبر 14, 2021

5 کاربرد مالتودکسترین در صنایع غذایی

مالتودکسترین به عنوان پوششی برای غذاهایی مانند پاستیل برای ایجاد یک سطح براق و ترد استفاده می شود.
مالتودکسترین (EU) تقریبا در هر رده غذایی یافت می شود. از شیر خشک نوزادان (EU) گرفته تا خامه سازهای قهوه (EU). این ماده با استفاده از دوغاب نشاسته ذرت (EU) به عنوان ماده اولیه ایجاد می شود. اما می تواند از سیب زمینی ، جو دوسر ، تاپیوکا ، گندم و برنج نیز تهیه شود.

از آلفا آمیلاز (EU) و اسیدها می توان برای هیدرولیز کردن دوغاب به واحدهای D- گلوکز (EU) استفاده کرد. هیدرولیز نشاسته مالتودکسترین را به معادل دکستروز (DE = سطح شیرینی) در محدوده تقریبی 2 تا 20 DE ، در مقایسه با دکستروز در 100 DE می رساند. DE بالاتر به این معنی است که هیدرولیز گسترده تری رخ داده است. در حالی که محلولهای مالتودکسترین مایع یافت می شوند. ، اکثر مالتودکسترینها به شکل خشک شده با اسپری تکمیل می شوند. که ممکن است برای تاثیر بر عملکرد ماده ، تجمع پیدا کنند.

از آنجا که مالتودکسترین قندهای کاهنده کمی دارد ، باعث قهوه ای شدن واکنش میلارد بسیار کم می شود. تشکیل کریستال یخ مهار می شود و از بافت دانه دار در طول زمان در محصولات منجمد جلوگیری می کند. طعم ملایم آن باعث می شود با اکثر شرایط پردازش غذا سازگار شود.

عامل افزایش حجم

مالتودکسترین به دلیل چگالی پایین اغلب به عنوان یک پرکننده با شیرین کننده های قوی (EU) استفاده می شود. به ویژه در بسته های شیرین شیرینی که در رستوران ها و کافی شاپ ها در دسترس مصرف کنندگان قرار دارد. در این قالب ، به عنوان یک عامل ضد چسبندگی نیز عمل می کند. از آن به عنوان رقیق کننده در برخی از مخلوط های ادویه ای بسته بندی شده. مانند مخلوطی که به گوشت گوشت یا چیلی اضافه می شود. و همچنین در مالش گوشت (EU) استفاده می شود.

مدیریت ویسکوزیته

مالتودکسترین را می توان به عنوان جایگزین چربی بر پایه کربوهیدرات (EU) استفاده کرد. با تعامل با آب در فرمولاسیون ، ژل صاف و پایدار در برابر حرارت ایجاد می کند. این ژل می تواند بافت و احساس خامه چربی در دهان را تقلید کند. ،ویسکوزیته یک محصول فرآوری نشده را افزایش داده واحساس دهان را به محصولات نهایی اضافه کند. می توان از آن در طیف گسترده ای از محصولات استفاده کرد. از محصولات پخته شده (اتحادیه اروپا) ، سس سالاد (اتحادیه اروپا) ، و دیپ (اتحادیه اروپا) ، تا دسرهای منجمد تا سوسیس (اتحادیه اروپا).

و می تواند با کنترل ویژگی ذوب و افزایش دمای انجماد به تثبیت بستنی و ماست یخ زده کمک کند.

مالتودکسترین ها را می توان به آبجو اضافه کرد تا احساس دهان را بهبود بخشد و ماندگاری کف را افزایش دهد.

تثبیت کننده و حامل


مالتودکسترین را می توان در قرص با ترکیبات دارویی استفاده کرد. می توان از آن در تراکم غلتکی در طول فرآیند قرص سازی استفاده کرد. می توان کنسانتره آب میوه و سبزیجات را با اسپری روی مالتودکسترین خشک کرد تا فرم پودری ایجاد شود. در غذای مولکولی ، روغنها اغلب با مالتودکسترین مخلوط می شوند تا انواع پودری بدون طعم دهنده اضافی ایجاد شود. آزمایشاتی برای ایجاد نسخه های الکل پودر شده انجام شده است .

پوشش دادن

پوشاندن تنقلات اکسترود شده کم چرب ، مانند پاستل (EU) یا غلات (EU) ، با شربت و مالتودکسترین می تواند سطحی براق و ترد ایجاد کند. مالتودکسترین هنگامی که به پوشش های شیرینی اضافه می شود ، به افزایش جامدات دوغاب کمک می کند تا پوشش ها سریعتر خشک شوند.

کاهش دهنده شیرینی

مالتودکسترین میزان شیرینی کمی دارد. اگر شیرینی افزوده شده بر طعم محصول تأثیر بگذارد ، می توان از آن برای جایگزینی سایر مواد حجیم برای کاهش شیرینی در محصولات استفاده کرد.

منبع

مقالات مرتبط : خواص اعجاب انگیز مالتودکسترین در بدنسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟