10 کاربرد مهم گوارگام

7 عدد از مهم ترین افزودنی های غذایی
7 عدد از مهم ترین افزودنی های غذایی
سپتامبر 7, 2021
اسید سیتریک یک ضدعفونی کننده قوی
اسید سیتریک یک ضدعفونی کننده قوی
سپتامبر 10, 2021

دانه گوار یک گیاه حبوباتی است که عمدتاً در مناطقی از هند ، پاکستان و استرالیا رشد می کند. در خاک های شنی رشد می کند که مقدار زیادی آفتاب و بارندگی متوسط ​​دریافت می کنند. پس از برداشت دانه گوار از پوسته آن جدا شده و مشتقات مختلفی از آندوسپرم به دست می آید.گوارگام توسط صنایع مختلف در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

· گوارگام یک فیبر چند منظوره است . که از دانه گوار گرفته می شود و برای بسیاری از کاربردهای صنعتی استفاده می شود. از تولید کاغذ ، نوشیدنی های دارویی ، نساجی ، ساخت و ساز و غیره.
پودر صمغ گوار پس از آسیاب شدن آندوسپرم و شکافتن گوار بدست می آید و بیشتر تصفیه می شود. همچنین در آب سرد و گرم محلول است اما در سایر حلالهای آلی نامحلول است.
· شکاف صمغ گوار این محصول تصفیه شده ای است که از دانه های گوار برداشت شده که به صورت مکانیکی از غلاف آنها ، پوسته (بدنه) و دانه جدا شده است ، بدست می آید.
غذای گوار در حین جداسازی تف گوار صمغ گوار بقایای حاوی مواد مغذی پروتئینی بالا به عنوان خوراک دام استفاده می شود.
پودر کاسیا-مشتق شده از دانه های گیاه کاسیا تورا. پودر کاسیا بیشتر در صنایع غذایی حیوان خانگی استفاده می شود.

مشتقات گوارگام در بسیاری از کاربردهای صنعتی به طور گسترده ای استفاده می شود.

گوارگام در داروسازی در طول تولید ویتامین ها و شربت های ملین ، به عنوان یک وصل کننده و همچنین به عنوان یک عامل تجزیه کننده در ساخت قرص عمل می کند.

در صنعت نساجی

عمدتاً در بیشتر پارچه ها استفاده می شود. پنبه ، چاپ فرش نایلون و غیره به کاهش پارگی پارچه ها هنگام چاپ در حین تولید کمک می کند. همچنین هنگام چاپ پارچه ها به عنوان عامل پراکنده کننده و ضخیم کننده رنگ ها استفاده می شود.

خاصیت ضخیم کنندگی گوارگام به دلیل استفاده های متعدد ، جزء مهمی در صنعت نساجی است. صمغ گوار برای چاپ پارچه به نقاشی مستقیم روی پشم ، نایلون و ابریشم کمک می کند. گوارگام همچنین در چاپ رنگ روی پارچه های پنبه ای ، چاپ فرش ، چاپ روکش اکریلیک استفاده می شوند. به عنوان تقویت کننده رنگ ، در چاپ با دادن رنگ به رنگهای پراکنده به چاپ جان می بخشد. در چاپ پلی استر و پارچه های مشابه ، صمغ ها به خوبی با رنگ های پراکنده ترکیب می شوند.

از واکنش های شیمیایی جلوگیری می کند- صمغ گوار برای چاپ این قابلیت را دارد که واکنش های شیمیایی زودرس را در فرایند چاپ متوقف کند.

حفاری چاه نفت و گاز

در حین حفاری نفت دارای اهداف متعددی است. اما به دلیل کنترل از دست دادن مایعات و آب در حفر چاه نفت و گاز ترجیح داده می شود. صمغ گوار همچنین به خنک کننده بیت های حفاری کمک می کند. و دارای قابلیت حلالیت عالی با حلالهای مورد استفاده در حفاری روغن است.

گوارگام یکی از مواد مهمی است که در طول فرآیند استخراج نفت در یک میدان نفتی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور معمول دو نوع صمغ گوار یا پودر صمغ گوار برای استفاده در دسترس هستند . درجه غذا یا شکل خوراکی گوارگام که به عنوان افزودنی مواد غذایی استفاده می شود. و پودر گوارگام درجه صنعتی که به طور گسترده در برنامه های مختلف صنعتی مانند کاغذ ، منسوجات ، باتری ، مواد منفجره ، معدن و بسیاری دیگر کاربرد دارد. صمغ گوار درجه صنعتی و مشتقات آن بهترین کاربردها را در فرآیندهای میدان نفتی دارند.

کرم و لوازم آرایشی

در اینجا از آن به عنوان عامل غلیظ کننده و روان کننده در بین موارد دیگر استفاده می شود. از آن در کرم موبر و رژ استفاده می شود تا حس تراکم و روان کنندگی ایجاد شود.

خواص جذاب پودر صمغ گوار به آن طاقچه ای اصیل و منحصر به فرد در دنیای لوازم آرایشی داده است. که در درجه اول بر استفاده از محصولات گیاهی طبیعی و سازگار با محیط زیست متمرکز شده است.

صمغ گوار یک پلیمر طبیعی با خاصیت حلالیت در آب است که آن را برای بخش لوازم آرایشی مناسب می کند. به عنوان یک عامل محلول در آب ، پودر صمغ گوار برای استفاده در تولید محصولات مورد استفاده در/همراه با آب ، از جمله شامپو و صابون ایده آل است.

غذاهای یخ زده

گوارگام به عنوان کنترل کننده کاهش رطوبت عمل می کند و بنابراین به حفظ غذاهای منجمد کمک می کند. بستنی ، کیک و غیره

غذاهای یخ زده مانند بستنی ، دسرها و محصولات نرم ، هنگام مصرف ، حالت دهان متفاوتی را ایجاد می کنند. این به دلیل گوارگام است. گوارگام بافت را بهبود می بخشد و با نرم شدن و ایجاد حس دهانی در بستنی ها ، ضمن جلوگیری از تشکیل کریستال ، آن را بهبود می بخشد.

گوارگام دارای ظرفیت نگهداری قوی آب در هر دو آب گرم و سرد است. از این رو، به طور موثر به عنوان چسب و روان کننده در تولید محصولات سوسیس و محصولات گوشتی پر شده استفاده می شود. عملکردهای خاصی را در فرآورده های گوشتی فرآوری شده مانند کنترل سینرزیس ، جلوگیری از مهاجرت چربی در طول ذخیره سازی ، کنترل ویسکوزیته فاز مایع در طول پردازش و سرمایش و کنترل تجمع آب در قوطی در طول ذخیره سازی انجام می دهد. صمغ گوار همچنین ثبات کرم زدایی و رئولوژی کنترل امولسیون تهیه شده توسط زرده تخم مرغ را افزایش می دهد

نوشیدنی ها

به عنوان عامل تعلیق در نوشیدنی های میوه عمل می کند بنابراین احساس دهان آب میوه ها را تا حد زیادی بهبود می بخشد. محصولاتی مانند سس های بطری ، کنسروهای گراوی ، محصولات بسته بندی شده مخلوط فوری نیز با استفاده از پودر گوار به عنوان افزودنی تهیه می شوند. ماندگاری چاشنی ها مانند سس ها ، سس ها را افزایش می دهد ، در حالی که ضخامت بهتر و بی حرکتی رطوبت را برای نگهداری بهتر مخلوط های بسته بندی شده افزایش می دهد.

صنعت دخانیات

به عنوان عامل تقویت کننده باله های تنباکو در سیگار و سیگار.

محصولات لبنی

بافت و حساسیت را هنگام تشکیل پنیر بهبود می بخشد. شیر اصلی ترین ماده ای است که در تهیه بستنی استفاده می شود. برای کارخانه هایی که مقدار زیادی بستنی تولید می کنند و به کشورهای مختلف صادر می کنند ، فرایند آماده سازی با افزودن مواد مهم انجام می شود. عصاره های صمغ از دانه های گیاهی مانند کاسیا تورا ، گوارگام به طور موثری از نظر تثبیت کننده و بافت دهنده عمل می کنند.

هدف اصلی استفاده از صمغ گوار در محصولات منجمد ، تثبیت است. صمغ گوار به دلیل خاصیت اتصال به آب ، نقش مهمی در تثبیت بستنی دارد. استفاده از آن در فرایندهای کوتاه مدت با دمای بالا (HTST) بسیار مطلوب است زیرا چنین فرایندهایی به هیدروکلوئیدهایی نیاز دارند که بتوانند در یک زمان کوتاه پردازش به طور کامل هیدراته شوند گوارگام دارای تمام خواص یک صمغ ایده آل است اما به آرامی هیدراته می شود که در فرآیند HTST مطلوب نیست

با گوار به عنوان تثبیت کننده در پردازش مداوم بستنی نتایج رضایت بخشی را بدست آورد. گوارگام باید در مخلوط بستنی با غلظت 0.3٪ استفاده شود. همچنین در ترکیب با کاراگینان در یک سیستم گوار کاراگینان مخلوط که برای فرآیند HTST توسعه یافته است ، استفاده شد. مانند صمغ لوبیا ملخ می توان عملکرد آن را در ترکیب با سایر تثبیت کننده ها بهبود بخشید . صمغ گوار موجود در بستنی باعث بهبود بدن ، بافت ، جویدن و مقاومت در برابر شوک حرارتی می شود. صمغ گوار تا حدی هیدرولیز شده (در غلظت 2 تا 6 درصد) باعث کاهش سینرسیس شده و خواص بافتی و رئولوژیکی ماست کم چرب را با ماست پرچرب بهبود می بخشد.

غذای حیوانات خانگی

صمغ گوار یک غلیظ کننده خوب است که به عنوان یک عامل تثبیت کننده هنگام تولید غذاهای حیوانات خانگی برای حفظ رطوبت استفاده می شود.

صمغ گوار در مقایسه با سایر محصولات آدامس جایگزین مقرون به صرفه است و بنابراین در تهیه غذای حیوان خانگی یا غذای کنسروی برای سگ ، گربه و غیره ترجیح داده می شود.

بنابراین پودر صمغ گوار بدون شک ، ارزشمند است و همچنین یک افزودنی اقتصادی برای کاربردهای مختلف در صنایع غذایی است.

خمیر دندان

مورد استفاده در خمیر دندان به دلیل خاصیت ویسکوزیته بالا ، از آن به عنوان روان کننده و عامل تشکیل فیلم استفاده می شود. منبع

گوارگام نوعی پودر است که می تواند خمیر دندان را غلیظ کرده و تمام موادی را که استفاده می کنید به خوبی مخلوط نگه دارد. همچنین می تواند بافت خمیر دندان شما را تقویت کند.

مقالات مرتبط:کاربرد گوارگام در بستنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟