زانتان و تاثیر آن در لاغری

کربوکسی متیل سلولز و تاثیر آن در محصولات نانوایی
کربوکسی متیل سلولز و تاثیر آن در محصولات نانوایی
سپتامبر 3, 2021
چشم انداز صنعت کربوکسی متیل سلولز تا سال 2024
چشم انداز صنعت کربوکسی متیل سلولز تا سال 2024
سپتامبر 5, 2021

زانتان و تاثیر آن در لاغری

صمغ زانتان چیست؟
صمغ زانتان یک افزودنی غذایی محبوب است که معمولاً به عنوان ضخیم کننده یا تثبیت کننده به غذاها اضافه می شود.

زمانی ایجاد می شود که شکر توسط نوعی باکتری به نام Xanthomonas campestris تخمیر می شود. هنگامی که شکر تخمیر می شود ، ماده ای ایجاد می کند که با افزودن الکل به صورت جامد ساخته می شود. سپس خشک می شود و به پودر تبدیل می شود.

هنگامی که پودر صمغ زانتان به مایع اضافه می شود. به سرعت پراکنده می شود و یک محلول چسبناک و پایدار ایجاد می کند. این باعث می شود که عامل ضخیم کننده ، معلق کننده و تثبیت کننده برای بسیاری از محصولات باشد

صمغ زانتان کجا یافت می شود؟


صمغ زانتان در غذا ، مراقبت های شخصی و محصولات صنعتی یافت می شود.
صمغ زانتان می تواند بافت ، قوام ، طعم ، ماندگاری و ظاهر بسیاری از غذاها را بهبود بخشد.

همچنین باعث تثبیت غذاها می شود. و به برخی غذاها کمک می کند تا درجه حرارت و pH متفاوت را تحمل کنند. علاوه بر این ، از جدا شدن غذا جلوگیری می کند. و به آنها اجازه می دهد تا از ظروف خود به آرامی خارج شوند. اغلب در آشپزی بدون گلوتن مورد استفاده قرار می گیرد زیرا می تواند کشسانی و کرکی گلوتن را به محصولات سنتی پخته شده ارائه دهد.

در زیر برخی از غذاهای رایج حاوی صمغ زانتان آمده است:

سس سالاد ،محصولات نانوایی ،آب میوه ها ،سوپ ها ،بستنی ،سس و سس گراوی ،شربت ها ،محصولات بدون گلوتن ،غذاهای کم چرب

صمغ زانتان قند خون را کاهش می دهد

چندین مطالعه نشان داده اند که صمغ زانتان می تواند قند خون را در صورت مصرف در دوزهای زیاد کاهش دهد

اعتقاد بر این است که مایعات موجود در معده و روده کوچک شما را به یک ماده چسبناک و ژل مانند تبدیل می کند. این امر هضم غذا را کند می کند و بر سرعت ورود قند به جریان خون شما تأثیر می گذارد و افزایش قند خون پس از غذا را کاهش می دهد .

در یک مطالعه 12 هفته ای نه مرد مبتلا به دیابت و چهار نفر بدون دیابت روزانه کلوچه می خوردند.قند خون شرکت کنندگان به طور منظم مورد آزمایش قرار گرفت. و میزان قند خون ناشتا و بعد از غذا در مردان مبتلا به دیابت هنگام مصرف مافین با صمغ زانتان به میزان قابل توجهی پایین بود

مطالعه دیگری روی 11 زن نشان داد که قند خون پس از مصرف برنج با صمغ زانتان اضافه در مقایسه با مصرف برنج بدون آن به میزان قابل توجهی پایین تر بود.

سایر مزایای سلامتی


صمغ زانتان با سایر مزایای سلامتی بالقوه مرتبط است ، اگرچه این مزایا بدون مصرف مکمل ها بعید است.

برخی از مزایای بالقوه صمغ زانتان برای سلامتی عبارتند از:

کلسترول پایین

در یک مطالعه پنج مرد 10 برابر مقدار توصیه شده صمغ زانتان در روز به مدت 23 روز مصرف کردند. آزمایشات خون بعدی نشان داد که کلسترول آنها 10 decreased کاهش یافته است .
کاهش وزن: افراد بعد از مصرف صمغ زانتان افزایش سیری را مشاهده کرده اند. ممکن است با تأخیر در تخلیه معده و کند شدن هضم ، سیری را افزایش دهد .
خواص مبارزه با سرطان: مطالعه ای روی موشهای مبتلا به ملانوم نشان داد که رشد تومورهای سرطانی را به میزان قابل توجهی کند کرده و عمر آنها را طولانی می کند. هیچ مطالعه انسانی انجام نشده است ، بنابراین شواهد موجود ضعیف است.
بهبود نظم: صمغ زانتان حرکت آب به داخل روده را افزایش می دهد. تا مدفوع نرم تر و حجیم تری ایجاد شود که دفع آن راحت تر است. مطالعات نشان داده است که دفعات و میزان مدفوع را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد .
مایعات غلیظ می شود: برای غلیظ کردن مایعات برای کسانی که در بلع مشکل دارند مانند افراد مسن یا افراد مبتلا به اختلالات عصبی استفاده می شود.
جایگزین بزاق: گاهی اوقات به عنوان جایگزین بزاق برای افرادی که از خشکی دهان رنج می برند استفاده می شود. ، اما مطالعات در مورد اثربخشی آن نتایج متفاوتی پیدا کرده است.

صمغ زانتان می تواند مشکلات گوارشی ایجاد کند


برای اکثر مردم ، تنها عارضه منفی بالقوه صمغ زانتان ناراحتی معده به نظر می رسد.

بسیاری از مطالعات روی حیوانات نشان داده اند که دوزهای زیاد می تواند تعداد دفعات مدفوع را افزایش داده و باعث ایجاد مدفوع نرم شود (منبع 13 ، 14 منبع معتبر).

در مطالعات انسانی ، دوزهای زیادی از صمغ زانتان دارای اثرات زیر بود

افزایش دفعات دفع مدفوع ، افزایش خروجی مدفوع ،مدفوع نرمتر ،افزایش گاز ،تغییر باکتری های روده
این عوارض جانبی ظاهر نمی شوند مگر اینکه حداقل 15 گرم مصرف شود. دستیابی به این مقدار از طریق رژیم غذایی معمولی دشوار است (9 منبع معتمد).

علاوه بر این ، توانایی صمغ زانتان برای تغییر باکتری های روده ممکن است چیز خوبی باشد .زیرا بسیاری از فیبرهای محلول دیگر باکتری های روده را تغییر می دهند. آنها به عنوان پری بیوتیک شناخته می شوند و باعث رشد باکتری های خوب در روده می شوند. با این حال ، تحقیقات بیشتری برای درک پتانسیل صمغ زانتان به عنوان یک پری بیوتیک مورد نیاز است.

موارد منع مصرف

برخی افراد ممکن است نیاز به اجتناب یا محدود کردن آن داشته باشند
در حالی که صمغ زانتان برای اکثر افراد بی خطر است ، افراد کمی هستند که باید از آن اجتناب کنند.

افراد مبتلا به آلرژی شدید گندم ، ذرت ، سویا یا لبنیات
صمغ زانتان از قند مشتق شده است. شکر می تواند از نقاط مختلف ، از جمله گندم ، ذرت ، سویا و لبنیات تهیه شود .افرادی که به این محصولات حساسیت شدید دارند ممکن است نیاز به اجتناب از غذاهای حاوی صمغ زانتان داشته باشند. مگر اینکه بتوانند تعیین کنند که آدامس زانتام از چه منبعی ناشی شده است. کسانی که داروهای خاصی مصرف می کنند یا برنامه ریزی جراحی دارند. صمغ زانتان می تواند سطح قند خون را کاهش دهد .

این می تواند برای افرادی که از داروهای خاصی برای دیابت استفاده می کنند که باعث کاهش قند خون می شود ، خطرناک باشد. همچنین می تواند برای افرادی که قصد دارند به زودی جراحی شوند ، خطرناک باشد. مصرف این غذاها با صمغ زانتان خوب است ، اما تا زمانی که تأثیر آن بر قند خون بهتر درک نشود. باید از مصرف زیاد آن خودداری کنند.

آیا مصرف آن بی خطر است؟

برای اکثر مردم ، خوردن غذاهایی که حاوی صمغ زانتان هستند کاملاً بی خطر است.

در حالی که بسیاری از غذاها حاوی آن هستند ، تنها 0.05-0.3 of از یک محصول غذایی را تشکیل می دهد.علاوه بر این ، یک فرد معمولی کمتر از 1 گرم صمغ زانتان در روز مصرف می کند. مبالغ 20 بار که بی خطر بودن آنها ثابت شده است (18 منبع معتبر).

در واقع ، کمیته تخصصی مشترک افزودنی های غذایی به آن مقدار قابل قبول روزانه “مشخص نشده” اختصاص داد. این حالت زمانی تعیین می شود که افزودنی های غذایی دارای سمیت بسیار کمی هستند. و سطوح موجود در غذاها آنقدر کوچک است که خطری برای سلامتی ایجاد نمی کند .اما مردم باید از استنشاق صمغ زانتان خودداری کنند. مشخص شد کارگرانی که آن را به شکل پودر استفاده می کردند. دارای علائم شبه آنفولانزا و سوزش بینی و گلو بودند .بنابراین حتی اگر ممکن است غذاهای زیادی حاوی آن مصرف کنید. مصرف شما آنقدر کم است که بعید است مزایا یا عوارض جانبی منفی را تجربه کنید.

نتیجه

صمغ زانتان یک افزودنی محبوب برای ضخیم شدن ، تعلیق و تثبیت است. این ماده در بسیاری از غذاها و محصولات یافت می شود. و به نظر می رسد برای اکثر مردم بی خطر است

حتی اگر در مقادیر بیشتر مصرف شود ، فوایدی برای سلامتی دارد. اگرچه این میزان مصرف بیشتر همچنین می تواند خطر مشکلات گوارشی را افزایش دهد.

نکته مهم این است که دستیابی به سطوح بالاتر از رژیم غذایی معمولی دشوار است. و احتمالاً باید با استفاده از مکمل های صمغ زانتان به دست آید.

در حالی که بسیاری از مطالعات ایمنی صمغ زانتان را در غذا ثابت کرده اند. مطالعات انسانی کمی به استفاده از آن به عنوان مکمل توجه کرده اند.

در عین حال ، از خوردن غذاهایی که حاوی صمغ زانتان هستند ایمن باشید. به نظر می رسد در بدترین حالت بی ضرر است.

منبع

مقالات مرتبط: نقش زانتان در سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟