فراوری در صنایع غذایی

کاربرد کربوکسی متیل سلولز در صنایع مختلف
کربوکسی متیل سلولز و کاربردهای مختلف
آگوست 28, 2021
5 نکته در مورد اسید سیتریک
5 کاربرد جالب اسید سیتریک
آگوست 30, 2021

فراوری در صنایع غذایی چیست؟
پردازش غذا هر روشی است که برای تبدیل غذاهای تازه به محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این می تواند شامل یک یا ترکیبی از فرایندهای مختلف از جمله شستشو، خرد کردن ، پاستوریزه ، انجماد ، تخمیر ، بسته بندی ، پخت و پز و بسیاری دیگر باشد. برای غذا ، به عنوان مثال برای افزایش عمر مفید باشد.

روشهای فراوری در صنایع غذایی


فرآوری غذا شامل روشهای سنتی (عملیات حرارتی ، تخمیر ، ترشی ،دودی کردن، خشک کردن ، پخت) و روشهای مدرن (پاستوریزاسیون ، عملیات فوق حرارتی ، پردازش با فشار بالا یا بسته بندی اتمسفر اصلاح شده) است. برخی از روشهای رایج در زیر شرح داده شده است:

کنسرو کردن


غذا تا دمای بالا گرم می شود. به این فرآیند پاستوریزاسیون گفته می شود. سپس ، مواد غذایی بسته بندی شده و در قوطی محکم هوا نگهداری می شوند. اینفوگرافیک ما را که مراحل پردازش کنسرو گوجه فرنگی را نشان می دهد ، بررسی کنید.

تخمیر


تجزیه قندها توسط باکتری ها ، مخمرها یا سایر میکروارگانیسم ها در شرایط بی هوازی. این بدان معناست که برای انجام این فرآیند (به غیر از اکسیژن موجود در قند) نیازی به اکسیژن نیست. تخمیر بطور قابل ملاحظه ای در تولید مشروبات الکلی مانند شراب ، آبجو و شربت سیب و در نگهداری غذاهایی مانند کلم ترش ، سوسیس خشک و ماست و همچنین برای افزایش خمیر در تولید نان استفاده می شود.

انجماد


دمای غذا به زیر 0 درجه سانتی گراد کاهش می یابد تا فعالیت باکتری های مضر کاهش یابد. از این فرآیند می توان برای حفظ اکثر غذاها از جمله میوه ها ، سبزیجات ، گوشت ، ماهی و غذاهای آماده استفاده کرد

بسته بندی اتمسفر اصلاح شده


هوای داخل یک بسته با یک گاز محافظ جایگزین می شود. اغلب شامل اکسیژن ، دی اکسید کربن و نیتروژن گازهایی که در هوای تنفس ما نیز وجود دارد. آنها به افزایش ماندگاری محصولات غذایی تازه – معمولاً میوه ها ، سبزیجات ، گوشت و محصولات گوشتی و غذاهای دریایی کمک می کنند.

پاستوریزاسیون


غذا گرم می شود و سپس به سرعت سرد می شود تا میکروارگانیسم ها را از بین ببرد. به عنوان مثال ، شیر خام ممکن است حاوی باکتری های مضر باشد که باعث بیماری های ناشی از غذا می شوند. جوشاندن آن (در خانه) یا پاستوریزاسیون (در مقیاس بزرگ) برای اطمینان از بی خطر بودن آن بسیار مهم است. به غیر از محصولات لبنی ، پاستوریزاسیون به طور گسترده ای در نگهداری غذاهای کنسروی ، آب میوه ها و مشروبات الکلی استفاده می شود.

دودی کردن


فرآیند گرما و تصفیه شیمیایی غذا برای حفظ آن با قرار گرفتن در معرض دود ناشی از مواد سوزاننده مانند چوب. غذاهای دودی معمولاً شامل انواع گوشت ، سوسیس ، ماهی یا پنیر هستند.

مواد افزودنی


افزودنی های غذایی نقش مهمی در حفظ طراوت ، ایمنی ، طعم ، ظاهر و بافت غذاهای فرآوری شده ایفا می کنند. افزودنی‌های غذایی برای اهداف خاصی، چه برای اطمینان از ایمنی‌غذا ، و چه برای حفظ کیفیت غذا در طول مدت ماندگاری یک محصول، اضافه می‌شوند. به عنوان مثال ، آنتی اکسیدان ها از فاسد شدن چربی ها و روغن ها جلوگیری می کنند. در حالی که مواد نگهدارنده از رشد میکروب ها (مانند کپک روی نان) جلوگیری کرده. یا آنها را کاهش می دهد. امولسیفایرها به عنوان مثال در بهبود بافت سس مایونز یا جلوگیری از جدا شدن سس سالاد به روغن و آب استفاده می شوند.

دلایل و پیامدهای فرآوری مواد غذایی چیست؟

غذا را خوراکی می کند

محصولات غلات ، به عنوان مثال گندم و ذرت ، در حالت طبیعی خوراکی نیستند. تکنیک‌های پردازش، مانند آسیاب و آسیاب ، آنها را به آرد تبدیل می کند، پس از آن می‌توان آنها را به نان، غلات، ماکارونی و سایر محصولات خوراکی بر پایه غلات تبدیل کرد. بسته به سطح فرآوری 3 نوع آرد وجود دارد ، در صورت امکان غلات کامل را انتخاب کنید.

ایمنی ، عمر مفید و نگهداری

فرآوری با حذف میکروارگانیسم های مضر ، ایمنی غذا را بهبود می بخشد یا حتی تضمین می کند. روشهای اصلی عبارتند از پاستوریزاسیون ، بسته بندی محکم در هوا و استفاده از مواد نگهدارنده.

کیفیت تغذیه

فرآوری غذا می‌تواند از دو جهت بر کیفیت تغذیه ای غذاها تأثیر بگذارد: می تواند آن را افزایش دهد ، به عنوان مثال با افزودن اجزای موجود مانند ویتامین D (از طریق “تقویت”) یا کاهش چربی ، نمک یا شکر. همچنین می تواند باعث از بین رفتن برخی فیبرها و ویتامین ها و مواد معدنی شود ، به عنوان مثال از طریق تصفیه زیاد ، حرارت دادن یا انجماد.

راحتی

فن آوری های پردازش و بسته بندی با ارائه طیف وسیعی از غذاهای مناسب به محدودیت‌های زمان امروزی کمک میکند. غذاهای آماده ، سالاد کیسه ای ، میوه ها و سبزیجات برش خورده و کنسرو شده که زمان کمی برای آماده سازی آنها طول می کشد.. و می توانند “در حال حرکت” مصرف شوند.

قیمت

فرآوری مواد غذایی می تواند هزینه غذاها را کاهش دهد. به عنوان مثال ، سبزیجات منجمد ارزش تغذیه ای مشابه سبزیجات تازه دارند ، اما با قیمت پایین تر ، همانطور که قبلاً آماده شده اند حاوی قطعات غیرقابل خوردن نیستند ، می توان آنها را به صورت عمده خریداری کرد و عمر طولانی تری دارند. به این ترتیب ، فرآیند ماندگاری مواد غذایی را افزایش می دهد و میزان ضایعات را کاهش می دهد و در نتیجه هزینه های کلی تولید غذا را کاهش می دهد.

غذاهای فرآوری شده چگونه در رژیم غذایی سالم جای می گیرند؟

رژیم غذایی سالم به معنای خوردن انواع غذاهای مغذی از گروه‌های غذایی مختلف از جمله میوه‌ها و سبزیجات تازه،غلات پروتئین‌ها، لبنیات و چربی‌های سالم است. اکثر غذاهایی که امروزه مصرف می شوند حداقل تا حدی فرآوری می شوند ، اما همه غذاهای فرآوری شده یکسان نیستند. به عنوان مثال ، میوه های کنسرو شده در آب میوه گزینه بهتری نسبت به میوه های کنسرو شده در شربت قندی خواهد بود. بنابراین ، هنگام انتخاب آگاهانه ، غذاهای فرآوری شده می توانند در یک رژیم غذایی سالم و متعادل گنجانده شوند.

غذاهای کمتر فرآوری شده. مانند میوه‌ها و سبزیجات منجمد منابع ارزشمندی از تغذیه را با راحتی بیشتر و قیمت کمتر ارائه می‌دهند. غذاهای خرد شده ، یخ زده و کنسرو شده در آب میوه‌های طبیعی (میوه)،جایگزین مناسبی برای افرادی است که مشغول به کار هستند. و زمان محدودی برای خرید یا طبخ از یک محصول تازه دارند.

برخی از غذاهای فرآوری شده که حاوی فیبر کمتری هستند و سطوح بالاتری از چربی (اشباع) ، قند و نمک اضافه شده ، بهتر است گهگاه مصرف شوند. به عنوان مثال ، غذاهای کنسرو شده و گوشت های پخته اغلب نمک زیادی دارند. در واقع ، صندوق جهانی تحقیقات سرطان توصیه می کند که در صورت وجود ، گوشت فراوری شده (مانند ژامبون ، سالامی ، بیکن و برخی سوسیس ، از جمله فرانکفورتر و کوریزو) بسیار کم بخورید. به همین ترتیب، به غذاهایی مانند بیسکویت ، شکلات، همبرگر ، پیتزا و مانند آن توجه داشته باشید. و آنها را بعنوان یک افزودنی گاه به گاه ، و نه به عنوان پایه رژیم غذایی خود ، کمک کند.

منبع :https://www.eufic.org/en/food-production/article/processed-food-qa

مقالات مرتبط :3 روش نوین در بهبود فرایند های صنایع غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟