کربوکسی متیل سلولز و کاربردهای مختلف

مواد اولیه و افزودنی های غذایی جایگزین گلوتن درمحصولات بر پایه آرد
مواد اولیه و افزودنی های غذایی جایگزین گلوتن درمحصولات بر پایه آرد
آگوست 25, 2021
فراوری در صنایع غذایی
فراوری در صنایع غذایی
آگوست 29, 2021

کاربرد کربوکسی متیل سلولز در صنایع مختلف

کربوکسی متیل سلولز چیست؟
کربوکسی متیل سلولز (CMC) مشتق از نمک سدیم سلولز است. بر خلاف سلولز ، محلول در آب است و می تواند به عنوان عامل تعلیق ، تثبیت کننده ، ضخیم کننده یا ضخیم کننده عمل کند.

CMC در پخت بدون گلوتن با ارائه خمیر با ویسکوزیته و نان با حجم بسیار شبیه پروتئین های گلوتن استفاده می کند. همچنین در پرکننده ها به عنوان ضخیم کننده و در لعاب ها به عنوان عامل کند کننده تبلور قند عمل می کند.

کربوکسی متیل سلولز بسته به درجه و یکنواختی جایگزینی آن با یون های سدیم ، طول زنجیره و ستون فقرات سلولز می تواند عملکردهای متفاوتی را ارائه دهد. به عنوان مثال ، CMC با جایگزینی یکنواخت به دلیل ویژگی جریان روان شناخته می شود. و در سرمازدگی به خوبی کار می کند. CMC با جایگزینی یکنواخت شناخته شده است که تیکسوتروپیک است. یک ژل پایدار را تشکیل می دهد که در صورت هم زدن مایع تر می شود. و به مرور زمان به یک ژل تبدیل می شود. CMC جایگزین غیر یکنواخت به خوبی در پرکننده ها یا سس ها کار می کند.

کاربرد کربوکسی متیل سلولز سدیم (CMC) در تولید بستنی


(CMC) می تواند تشکیل کریستال های بزرگ یخ را در بستنی کاهش دهد. تا عملکرد ذوب بستنی را افزایش داده و طعم چربی و روغن روان کننده ، سفید کننده و افزایش حجم بستنی را افزایش دهد. در همین حال ، این ماد (CMC) همچنین می تواند استفاده از مواد اولیه جامد را کاهش داده. هزینه تولید بستنی را کاهش دهد.

به طور کلی ، دو روش استفاده از این ماده (CMC) در تولید بستنی وجود دارد.

یکی خرید تثبیت کننده امولسیون سازی کامپوزیت از سازنده است. این ماده(CMC) به تثبیت کننده اضافه می شود. بسیاری از تولیدکنندگان بستنی کوچک می توانند از (CMC) به این دلیل استفاده کنند زیرا فاقد R&D هستند.

راه دیگر خرید ضخیم کننده ، تثبیت کننده ، امولسیفایر و بافر از دیگران است و خود مخلوط می شوند.

میزان این ماده (CMC) در تولید بستنی می تواند 0.5 درصد مواد اولیه باشد.

کاربرد کربوکسی متیل سلولز سدیم (CMC) در تولید محصول آرد


(CMC) که در تولید نان استفاده می شود. می تواند نان را یکنواخت کرده ، حجم نان را افزایش داده و پدیده کثیفی را کاهش دهد. برای تهیه نان نمی تواند سقوط کند ، و همچنین عایق ، اثر تازه.

این ماده در تولید رشته فرنگی فوری ، که می تواند انعطاف پذیری رشته فرنگی را افزایش دهد ، طعم خوب محصولات آرد و روغن کاری را ایجاد کند. در همین حال ، افزودناین ماده (CMC) در تولید رشته فرنگی فوری ، همچنین می تواند در مصرف سوخت صرفه جویی کند. هزینه های تولید را کاهش دهد و کارایی اقتصادی را بهبود بخشد. مقدار (CMC) در محصول آرد می تواند 0.5 درصد مواد اولیه باشد. نوع کربوکسی متیل سلولز سدیم (CMC) باید از FH6 استفاده کند.

کاربرد کربوکسی متیل سلولز سدیم (CMC) در شیرینی و کیک

در تولید کیک ماه ، شیرینی و پرکن کیک ، افزودن این ماده (CMC) می تواند در چنین جنبه هایی نقش داشته باشد. اول ، جلوگیری از کپک قنادی. دوم ، می تواند از سخت شدن شیرینی به دلیل کمبود آب جلوگیری کند و عمر مفید کیک ها را افزایش دهد. ثالثاً ، می تواند حس شیرینی چرب پوست را افزایش دهد تا کیک ها براق تر به نظر برسند. سرانجام ، پخت پای را نشان می دهد که ویژگی های نرم و معطر را نشان می دهد.

مقداراین ماده (CMC) در کیک ، شیرینی و کیک می تواند 0.2-0.3 از مواد اولیه باشد.

کاربرد(CMC) در تولید نوشیدنی


یک پدیده رایج در نوشیدنی های حاوی میوه یا میوه وجود خواهد داشت. محتویات جامد مستعد ته نشینی در ته ظرف هستند زیرا محتوای جامد از محلول سنگین تر است. افزودن این ماده (CMC) به این نوع نوشیدنی ، می تواند از این پدیده جلوگیری کرده و تفاله یا میوه را یکنواخت ، رنگ روشن ، چشم گیر در ظروف ، و ماندگاری نوشیدنی های میوه را افزایش دهد.

مقدار این ماده (CMC) در نوشیدنی های میوه می تواند 0.3-0.4 درصد محلول باشدتولید کنندگان باید از FH6 و FM6 استفاده کنند.

نوشیدنی شیر اسیدی نوعی نوشیدنی بر پایه شیر است. طعم شیرین و ترش دارد. این آب ، شیر (یا پودر شیر ، ماست) ، تثبیت کننده های امولسیون ، اسید سیتریک ، طعم میوه ها ، رنگ های مصنوعی مخلوط می شود.

با افزودن این ماده به نوشیدنی شیر اسیدی ، می توانید تثبیت نوشیدنی را افزایش دهید تا از رسوب و دمیکس جلوگیری شود ، طعم را افزایش دهید ، ظرفیت حرارتی را افزایش دهید و سایر ویژگی ها.

تولید کننده باید (CMC) با کد FM9 یا FFH9 را انتخاب کند. مقدار باید 0.4-0.5 of از مواد اولیه باشد.

منبع :https://www.sino-cmc.com/the-introduction-for-sodium-carboxymethyl-cellulose-cmcused-in-food-industry/

سوالات متداول درباره کربوکسی متیل سلولز

آیا cmcمضر است؟CMC آماده شده در دوزهای مختلف بر روی ساختار سلولی هیچ اثر سمی ندارد و از ایمنی استفاده از CMC به عنوان افزودنی های غذایی و یک داروی کمکی برای داروها پشتیبانی می کند.

قطره های چشم کربوکسی متیل سلولز چه کار می کند؟

این ماده در درمان خشکی چشم استفاده می شود. به عنوان روان کننده برای تسکین سوزش و ناراحتی ناشی از خشکی چشم یا به دلیل قرار گرفتن چشم در برابر باد یا آفتاب استفاده می شود.این ماده یک روان کننده است.

چرا کربوکسی متیل سلولز یک محصول طبیعی است؟


(CMC) یک پلیمر محلول در آب آنیونی است که از سلولز بدست می آید. … از آنجا که این ماده از سلولز طبیعی مشتق شده است . تجزیه پذیری تدریجی را از خود نشان می دهد و پس از استفاده قابل سوزاندن است. و این ماده ای بسیار سازگار با محیط زیست است.

آیا کربوکسی متیل سلولز سورفکتانت است؟

تشکیل پیچیده بین پلی الکترولیت و سورفکتانت های دارای بار مخالف ، یکی از زمینه های مورد علاقه در شیمی کلوئید اخیر بوده است. (CMC) یکی از مهمترین مشتقات نیمه سنتزی سلولز است.

آیا کربوکسی متیل سلولز قند است؟


تفاله چغندرقند (SBP) محصول جانبی صنعت قند چغندر است. … (CMC) مهمترین مشتق سلولز محلول در آب است که دارای کاربردهای فراوانی در صنایع غذایی و لوازم آرایشی ، دارویی ، شوینده ها و غیره است

کربوکسی متیل سلولز در کجا یافت می شود؟

کربوکسی متیل سلولز سدیم در کجا یافت می شود؟ این ماده را می توان در مواد غذایی و لوازم آرایشی به عنوان اصلاح کننده ویسکوزیته یا ضخیم کننده و به عنوان تثبیت کننده امولسیون یافت. همچنین می تواند در تولید رنگ و کاغذ با پایه آب استفاده شود.

چگونه کربوکسی متیل سلولز را حل می کنید؟

کلید حل کربوکسی متیل سلولز این است که جامد را با دقت به آب اضافه کنید تا خوب پراکنده شود . افزودن جامد به قسمت ممکن است لازم باشد. افزودن آب به جامد خشک “توده ای” از جامد را تولید می کند که حل شدن آن بسیار مشکل است. جامد باید به آب اضافه شود

آیا کربوکسی متیل سلولز زیست تخریب پذیر است؟

کربوکسی متیل سلولز (DS 0.7) بنابراین یک پلیمر ذاتاً زیست تخریب پذیر است و می توان انتظار داشت که در سیستمهای طبیعی طبیعی مانند خاکها ، دریاچه ها و رودخانه ها کاملاً تخریب شود. آزمایشات انجام شده با پساب از واحد CAS هیچ ماده سمی را به دلیل تخریب نسبی CMC نشان نداد

آیا کربوکسی متیل سلولز در آب محلول است؟

این ماده (CMC) چسبناک است ، در دمای اتاق ، پودر سفید رنگ بدون مزه بدون مزه است ، پایدار و محلول در آب است ، محلول آبی مایع چسبناک شفاف خنثی یا قلیایی است

مقالات مرتبط : دسته بندی مواد اولیه صنایع غذایی

2 دیدگاه

  1. […] با توجه به گروه آب دوست ، کربوکسی متیل سلولز هنگام ساخت خمیر با آب ترکیب می شود و کلوئید آب دوست ایجاد می کند. کربوکسی متیل سلولز منبسط شده باعث افزایش ظرفیت نگهداری گلوتن می شود که برای تخمیر و حفظ دی اکسید کربن در حین پخت مناسب است. با این حال ، دوز سدیم CMC نمی تواند بیش از حد باشد. به دلیل احتباس قوی آب ، مقدار مناسب کربوکسی متیل سلولز می تواند نان را نرمتر کند. آزمایشات نشان می دهد که افزودن کربوکسی متیل سلولز می تواند کیفیت پخت را به طور قابل توجهی بهبود بخشد. افزودن کربوکسی متیل سلولز باعث افزایش حجم نان می شود، ساختار و طعم آن را بهبود می بخشد و ماندگاری نان را افزایش دهد. کربوکسی متیل سلولز سدیم (CMC ، E466) ساختار داخلی را بهبود می بخشد و خاصیت مکانیکی پردازش و جذب آب خمیر را تقویت می کند. به لانه زنبوری نان کمک می کنید باعث پخش یکنواخت می شود ، باعث افزایش عمر مفید نان می شود. کشش آرد را تنظیم می کند ، از خرد شدن نان یا کیک جلوگیری می کند و شکل خود را حفظ می کند. برای نان افزوده شده با غلظت های مختلف کربوکسی متیل سلولز ، تغییرات درجه سخت شدن با گذشت زمان را می توان از منحنی سفت شدن دوره نگهداری نان مشاهده کرد. پس از افزودن CMC ، میزان پیری نان کند می شود و ذخیره سازی بهبود می یابد. هنگامی که نان معمولی برای 4 روز می توان نگه داری کرد ، پس از افزودن کربوکسی متیل سلولز، نان می تواند تا 6-7 روز نگه داری شود. دلیل احتمالی این است: بسیاری از گروه های آب دوست در زنجیره مولکولی کربوکسی متیل سلولز وجود دارند ، با آب دوستی خوب ، ظرفیت نگهداری آب و ویژگی های امولسیفایر. می توان آن را با نشاسته موجود در خمیر ترکیب کرد و ترکیبات نسبتاً پایداری ایجاد کرد و روند نشاسته را از حالت نامنظم به حالت مرتب (یعنی بر اساس β) به تأخیر انداخت و در نتیجه عمر مفید نان را افزایش داد. منبع مقالات مرتبط […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟