گوارگام یا زانتان

نقش اسید سیتریک در صنایع غذایی و آشامیدنی
نقش اسید سیتریک در صنایع غذایی و آشامیدنی
آگوست 22, 2021
کاربرد سدیم سیترات در صنایع لبنی
اثرات اعجاب انگیز سدیم سیترات در صنایع لبنی
آگوست 24, 2021

گوارگام و زانتان از شناخته شده ترین هیدروکلوئید هاست. هیدروکلوئید ماده ای است که وقتی در آب قرار می گیرد یا در تماس با آب قرار می گیرد یک ژل ایجاد می کند. آنها به دلیل پلیمرهای آب دوست در آب پراکنده می شوند. و بسته به مقدار آب موجود می توانند ژل یا محلول مایع ایجاد کنند. آنها با غذاهای آبی برای تغییر ویژگی های عملکردی مورد استفاده قرار می گیرند.به عنوان مثال ، می توان از آنها برای جلوگیری از مواد دارای خاصیت ارگانولپتیک و جلوگیری از تبلور مجدد استفاده کرد.

آنها را می توان در غذا برای دستیابی به خاصیت غلیظ کننده و ژل کننده ای استفاده کرد. که ویسکوزیته نامیده می شود. آنها همچنین برای تثبیت امولسیون استفاده شده اند. گاهی اوقات آنها به طور طبیعی در غذاها وجود دارند یا می توان به آنها اضافه کرد. در غذا ، بسته به میزان درهم تنیدگی زنجیره ای است که میزان ترکیب آنها با بزاق آن را تعیین می کند و به درک طعم کمک می کند. هیدروکلوئیدها همچنین می توانند برای چسبندگی ، لخته شدن و تعلیق و همچنین برای تشکیل ژل استفاده شوند. بسیاری از هیدروکلوئیدها ، از جمله زانتام و آلژینات ، پلی الکترولیت هستند. و بنابراین می توان آنها را با خواص دومی تعریف کرد. ازجمله بهترین این مواد گوارگام یا صمغ گوار است.

هیدروکلوئیدهای محبوب

هیدروکلوئیدهای زیادی وجود دارد، از جمله گوارگام ، صمغ کاسیا و صمغ Sesbania. سایر موارد صمغ تمر هندی ، صمغ شنبلیله و صمغ زانتان هستند. صمغ کاسیا در آب محلول است. و هنگام گرم شدن در محلولهای آبی به ویسکوزیته کامل می رسد. صمغ Sesbania می تواند در آب سرد و گرم محلول ایجاد کند. در حالی که صمغ تمر هندی در آب گرم حل می شود. صمغ زانتان از طریق تخمیر ساخته می شود. در حالی که صمغ شنبلیله را می توان در شکل گیری استفاده کرد.

و همچنین در آب محلول است. صمغ های گوارگام و زانتان رایج ترین صمغ هایی هستند که به عنوان هیدروکلوئید استفاده می شوند. از پودرگوارگام برای ضخیم شدن و شکل دادن شیرینی ها ، در میان موارد دیگر استفاده می شود. به طور کلی، گوارگام بهتر از زانتان در نظر گرفته می شود. زیرا یک محصول طبیعی است که از دانه هنگام تولید زانتان از طریق تخمیر ساخته می شود. از نظر خواص ، گوارگام به دلیل خاصیت غلیظ کننده و تثبیت کننده برتر ، عملکرد بهتری نسبت به سایر افزودنی ها دارد.

مقایسه گوارگام و زانتان

پودر صمغ گوارگام کاربردهای وسیع تری نسبت به صمغ کاسیا ، صمغ سسبانیا ، صمغ تمر هندی و صمغ شنبلیله دارد. بسیاری از اختلالات و مشکلات سالم با مصرف زانتان در مقایسه با صمغ گوارگام برای غذا همراه بوده است. به عنوان مثال ، تصور می شود که ناراحتی معده به این دلیل رخ می دهد که ذرت ، که زانتان از آن استخراج می شود. گاهی با مهندسی ژنتیک تغییر می کند. از نظر هزینه ، بسیاری از آنها آدامس گوار را برای غذا پیدا می کنند. که انتخاب بهتری نسبت به زانتان است. برخی از افراد به زانتان حساسیت نشان می دهند ، علاوه بر توانایی ایجاد گاز ، اسهال و لکه بینی. مصرف زانتان برای افرادی که به محصولات ذرت حساسیت دارند توصیه نمی شود. علاوه بر این ، صمغ گوارگام را می توان در خانه با فرآیندهای ساده تری نسبت به زانتان تولید کرد.

در نتیجه ، هیدروکلوئیدها محصولاتی هستند که در آب پراکنده می شوند تا محلول یا ژل تشکیل دهند. صمغ گوار و زانتان بیشتر از سایر هیدروکلوئیدها رایج هستند. و صمغ گوار به دلیل طبیعی بودن ، استفاده سالم تر (مشکلات کمتر مرتبط با سلامت) ، خواص برتر و کاربردهای وسیع تر ، بهتر در نظر گرفته می شود.https://www.altrafine.com/blog/guar-gum-a-better-hydrocolloid-than-xanthan-gum-for-use-in-food-industry/

شرکت زرین پارسین سپهر تامین کننده هر دو محصول (زانتان گام و گوارگام) از معتبر ترین برند ها با تضمین کیفیت می باشد. برای استعلام قیمت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟