نقش اسید سیتریک در صنایع غذایی و آشامیدنی

کاربرد گوارگام در صنعت بستنی
کاربرد گوارگام در صنعت بستنی
آگوست 21, 2021
گوارگام یا زانتان
گوارگام یا زانتان
آگوست 23, 2021

نقش اسید سیتریک در صنایع غذایی و آشامیدنی

از غذا و نوشیدنی گرفته تا محصولات تمیز کننده و لوازم آرایشی ، اسید سیتریک جزء کلیدی در پردازش و تولید مدرن است.

اسید سیتریک یک اسید کربوکسیلیک ضعیف و یک اسید میوه طبیعی است. اسید سیتریک می تواند هم به صورت بدون آب یا مونوهیدرات وجود داشته باشد و هم به صورت دانه های سفید ، دانه های کریستالی ظاهر شود یا بی رنگ باشد.

صدها سال است که در فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع یکی از متداول ترین افزودنی هایی است که در بین مواد تشکیل دهنده اکثر محصولات غذایی و آشامیدنی با برچسب اسید سیتریک یا عدد E آن یافت می شود. E330.

ااین اسید به طور طبیعی در مرکبات ، عمدتاً لیموجود دارد که حاوی 4 گرم در 100 گرم میوه است ، اما همچنین در مجموعه وسیعی از میوه ها و سبزیجات دیگر از جمله توت ها و گوجه فرنگی در مقادیر مختلف یافت می شود.

پس از کشف توسط کیمیاگر اسلامی قرن 8 ، جابر بن حیان ، این ماده را برای اولین بار توسط شیمی دان سوئدی ، کارل ویلهلم شیل در سال 1784 جدا شد ، و در آنجا آن را از آب لیمو تبلور داد. سپس تا سال 1890 طول کشید تا این ماده در مقیاس صنعتی تولید شود.

تولید اسید سیتریک از مرکبات

برای تولید سیترات کلسیم ، آب میوه های مرکبات با هیدروکسید کلسیم تصفیه می شود. سپس با استفاده از محلول رقیق شده اسید سولفوریک به ا اسید تبدیل می شود. سایر روشهای تولید اسید سیتریک شامل فرآیند تخمیر با استفاده از سویه های Aspergillus niger است که از محلول ساکارز یا گلوکز تغذیه می کنند تا این ماده را از قند تولید کنند.

در صنعت غذا و نوشیدنی ، اسید سیتریک نقش عمده ای در اکثر غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده ایفا می کند ، زیرا در مورد کاربردهای آن از تنوع زیادی برخوردار است.

طعم دهنده


اسید سیتریک نقش مهمی در افزایش طعم ها ، به ویژه در صنعت نوشیدنی ها دارد ، زیرا طعم ترش و طراوت را ارائه می دهد که شیرینی بسیاری از نوشیدنی ها را خنثی می کند. بسیاری از سرآشپزهای مدرن بسیار از ان استفاده می کنند. زیرا به آنها این امکان را می دهد تا ظروف خود را به خوبی تنظیم کرده و هرگونه شیرینی ناخواسته طبیعی را متعادل کنند.

مواد نگهدارنده


اسیدیته این ماده آن را به یک نگهدارنده عالی برای غذا و نوشیدنی تبدیل می کند. وجود اسید در محیط مانع از رشد باکتری ها می شود. بسیاری از محصولات با عمر طولانی حاوی آن هستند. اینها شامل مواد غذایی کنسرو شده ، گوشت ، تنقلات خوش طعم و شیرینی هستند. همچنین می توان از اسید سیتریک برای جلوگیری از اکسید شدن و قهوه ای شدن میوه ها و سبزیجات تازه استفاده کرد ، که برای آشپزها هنگام تهیه و ارائه غذاهای تازه عالی است.

ثابت کننده


اسید سیتریک در سراسر صنعت لبنیات ، به ویژه در تولید و فرآوری پنیر استفاده می شود. این اسید به ایجاد محیطی مناسب برای تثبیت امولسیون ها کمک می کند. از جمله جلوگیری از جدا شدن چربی ها. همچنین می تواند برای تنظیم pH محلول های آبجو و شراب در طول تولید استفاده شود.

آنتی اکسیدان


استفاده از اسید سیتریک در غذاهای منجمد فرآوری شده و به عنوان افزودنی در برخی چربی ها و روغن ها ، عملکرد آنتی اکسیدان ها را افزایش می دهد ، که به طور موثر میزان زوال این محصولات را کاهش می دهد. تازه نگه داشتن غذا برای مدت طولانی تر و کاهش ضایعات.

در کنار بخش غذا و نوشیدنی ، بسیاری از صنایع دیگر ازاین اسید به عنوان یک ترکیب اصلی در تولید خود استفاده می کنند ، چه این ماده به عنوان اسیدیته در لوازم آرایشی و دارویی باشد و چه جزء اصلی در رسوب زدایی حمام ، این اسید چند منظوره یک جزء اصلی صنعتی است.

برای مطالعه فرایند تولید اسید سیتریک کلیک کنید

آیا اسید سیتریک بی خطر است؟


از آنجا که اسید سیتریک تجاری ساخته شده از Aspergillus niger ، که یک آلرژن شناخته شده است. ایمنی آن نگران کننده است.

در تحقیقی که در سال 2018 در Toxicology Reports منتشر شد. محققان دریافتند که این ماده ممکن است با علائم التهابی مانند تورم ، سفتی و درد شکم مرتبط باشد. چندین مورد گزارش شده است که بیماران طی دو تا 12 ساعت پس از خوردن غذاهای حاوی اسید سیتریک تولید شده علائم خود را نشان می دهند. با این حال ، هیچ گزارشی از مصرف اشکال طبیعی این اسید ، مانند مقدار زیاد مرکبات وجود ندارد.

علیرغم یافته ها ، محققان نتیجه می گیرند که شواهد محدود است و تحقیقات بیشتری برای تعیین ایمنی این اسید تولید شده مورد نیاز است.

به گفته اداره غذا و داروی ایالات متحده ، این اسید در محدوده “به طور کلی به عنوان ایمن شناخته می شود” (GRAS) قرار می گیرد.

عوارض جانبی اسید سیتریک


مانند بسیاری از مواد ، اسید سیتریک مزایا و معایب خود را دارد. این ماده به عنوان یک نگهدارنده غذایی ایمن در نظر گرفته می شود. و حتی ممکن است فوایدی برای سلامتی داشته باشد. طبق گفته کلینیک کلیولند ، اسید سیتریک ممکن است به صورت خوراکی برای متعادل کردن pH ادرار ، برای جلوگیری از سنگ کلیه و برای درمان علائم مربوط به مشکلات کلیوی مصرف شود.

با این حال ، نگرانی هایی در مورد مسمومیت با این ماده وجود دارد. در غذا و نوشیدنی ها ، اسید سیتریک تولید شده به مقدار کمی وجود دارد. بیشتر عوارض جانبی این ماده با مصرف خوراکی همراه است.

برخی از عوارض جانبی مرتبط با داروها یا مکمل های اسید سیتریک عبارتند از:

ناراحتی معده
احساس ضعف یا خستگی
سبکی سر
اسهال
تهوع یا استفراغ
بی حسی در دست یا پا
علائم ، واکنش های آلرژیک و عوارض جانبی ناشی ازاین اسید بسیار نادر است. تعداد کمی از موارد گزارش شده وجود دارد. اگرچه محققان تأکید می کنند که مطالعات بیشتری در مورد اثرات بلند مدت این ماده تولید شده انجام شود.https://www.livestrong.com/article/77463-side-effects-much-citric-acid/

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟