آیا کرونا از سطوح منتقل می شود؟

تاثیر کرونا بر رفتار مصرف کنندگان مواد غذایی
تاثیر کرونا بر رفتار مصرف کنندگان مواد غذایی
آگوست 17, 2021
کاربرد مالتودکسترین در صنایع غذایی
کاربرد مالتودکسترین در صنایع غذایی
آگوست 18, 2021

آیا کرونا از سطوح منتقل می شود؟

در19 فوریه 2021 – FDA و سایر سازمان های دولتی گفتند هیچ مدرکی مبنی بر ابتلا به ویروس کرونا از طریق بسته بندی مواد غذایی یا مواد غذایی وجود ندارد.

از زمان شروع بیماری همه گیر بیش از یک سال پیش ، CDC و سایر آژانس های بهداشتی گفته اند که آنها کاملاً مطمئن هستند که ویروس از طریق بسته های غذایی منتقل نمی شود.

پس از گذشت بیش از یک سال از زمانی که شیوع بیماری کروناویروس 2019 (COVID-19) به عنوان یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام شد ، وزارت کشاورزی ایالات متحده ، اداره غذا و داروی ایالات متحده و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده همچنان بر این نکته تأکید می کنند هیچ سند و مدرک معتبری از بسته بندی غذا یا غذا در ارتباط یا به عنوان منبع احتمالی انتقال ویروسی سندرم حاد تنفسی حاد ویروس کرونا 2 (SARS-CoV-2) وجود ندارد ، ویروسی که باعث COVID-19 می شود.

در بیانیه ذکر شده است که COVID-19 یک بیماری تنفسی است که از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. در این بیانیه آمده است که برخی از محققان مقادیر کمی ذرات ویروس را روی بسته بندی غذا یا غذا پیدا کردند ، اما عفونت معمولاً به تعداد بسیار بیشتری ذرات نیاز دارد.

در بیانیه ای آمده است که احتمال بیماری ناشی از لمس بسته بندی مواد غذایی یا خوردن غذا بسیار کم است ، مانند نظر اخیر کمیسیون بین المللی مشخصات میکروبیولوژیکی مواد غذایی.

انتقال از طریق غذا


کرونا یک بیماری تنفسی است که از فردی به فرد دیگر منتقل می شود. این بیماری ناشی از غذا نیست هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد افراد با بلع ویروس در غذا یا نوشیدنی ، به آن مبتلا می شوند.

تحقیقات نشان داده است که ویروس در محیط اسیدی معده غیرفعال می شود و بعید است به دستگاه گوارش برسد و باعث بیماری شود. اطلاعات بیشتر را در وب سایت کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده بخوانید.

کمیسیون بین المللی مشخصات میکروبیولوژیکی مواد غذایی (ICMSF) همچنین به این نتیجه رسیده است که هیچ مدرک مستندی مبنی بر اینکه غذا منبع یا وسیله مهمی برای انتقال COVID-19 است وجود ندارد.

خطر اصلی انتقال از تماس نزدیک با افراد آلوده است. بهترین رویکرد ، رعایت فاصله اجتماعی و رعایت بهداشت شخصی در هر زمان است. دستان خود را مرتباً با آب و صابون بشویید و از لمس صورت خود جلوگیری کنید تا خطر عفونت کاهش یابد.

ظروف و بسته بندی مواد غذایی

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه فردی پس از لمس ظروف غذا و بسته بندی مواد غذایی به ویروس عامل COVID-19 مبتلا شده است ، وجود ندارد. بسیاری از رستوران ها در حال حاضر بدون تماس و تحویل غذا را برای کاهش خطر انتقال ارائه می دهند.

با این وجود ، اگر نگران هستید ، منطقی است که دستورالعمل های کلی ایمنی غذا را دنبال کنید. بعد از دست زدن به ظروف غذاخوری دستان خود را حداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید و سپس با استفاده از ظروف تمیز غذا را به ظرف تمیز منتقل کنید. قبل از غذا دستان خود را دوباره بشویید. پس از دور ریختن ظروف ، سطوحی را که ظروف بیرون بر روی آنها وجود داشت ، تمیز و ضدعفونی کنید.

انتقال از بسته بندی مواد غذایی


بسته بندی مواد غذایی خطر خاصی از جهت انتقال ایجاد نکرده است. هنوز تأیید نشده است که ویروس چقدر زنده می ماند یا در سطوح قابل تشخیص است. مطالعات نشان می دهد که ممکن است چند ساعت یا چند هفته طول بکشد. این بستگی به نوع سطح ، دما و رطوبت محیط دارد.

هیچ مورد شناخته شده‌ای وجود ندارد که کسی از طریق بسته بندی غذا یا غذا به COVID-19 مبتلا شده باشد. اما ویروس COVID-19 و آثار ژنتیکی آن در چین بر روی محصولات و بسته بندی موادغذایی وارداتی کشف شده است.

شستن میوه و سبزیجات


میوه ها و سبزیجات تازه را قبل از خوردن زیر آب جاری بشویید. برای شستن غذای خود از صابون ، مواد ضدعفونی کننده و مواد شوینده استفاده نکنید. این محصولات تمیز کننده برای مصرف انسان طراحی نشده اند. در واقع ممکن است استفاده از آنها با غذا ناامن باشد.

ایمنی گوشت


مشکوک است که COVID-19 ممکن است از حیوانات سرچشمه گرفته باشد. به احتمال زیاد انتقال از طریق گوشت صورت نمی گیرد.

WHO پخت مناسب گوشت و عدم خوردن گوشت حیوانات بیمار را توصیه می کند.

این موارد شامل الزامات منع استفاده از گوشت و احشاء حیوانات بیمار برای مصرف انسان است. بعید است که برای جلوگیری از انتقال COVID-19 نیاز به اقدامات احتیاطی بیشتری برای گوشت داشته باشید.

همه گوشت های خام می توانند حاوی میکروارگانیسم های دیگری باشند که باعث مسمومیت غذایی می شوند. همیشه رعایت ایمنی غذا در هنگام استفاده از گوشت خام بسیار مهم است. مراقب باشید که از آلودگی متقابل جلوگیری کرده و گوشت ها را به درستی بپزید ، مخصوصاً گوشت چرخ کرده و مرغ.https://b2n.ir/k47385

مقاله های مرتبط: تاثیر کرونا بر صنایع غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟