صنایع غذایی چیست؟

تامین کنندگان مواد اولیه صنایع غذایی
تامین کنندگان مواد اولیه صنایع غذایی
آگوست 11, 2021
مواد اولیه صنایع غذایی و مهم ترین نقش های آن
مواد اولیه صنایع غذایی و نقش های آنها
آگوست 14, 2021

صنایع غذایی بخشی است که شیمی در آن نقش بسزایی دارد. آماده سازی های شیمیایی در تولید و فرآوری مواد غذایی مانند خشک کردن ، پاستوریزاسیون ، خنک کننده ، تخمیر ، تمیز کردن و شستشو استفاده می شود. آنها برای حفظ محصولات با کیفیت بالا بسیار مهم هستند.

مواد شیمیایی در صنایع غذایی

برخی از مواد شیمیایی به عنوان افزودنی های مستقیم غذا برای بهبود طعم ، عطر و ظاهر آن استفاده می شود. این مواد افزودنی همچنین می توانند به عنوان نگهدارنده عمل کرده و با مهار فعالیت میکروارگانیسم ها از فساد جلوگیری کنند. کاربرد دیگر محصولات شیمیایی در صنایع غذایی ، تولید بسته بندی هایی است که برای تماس با غذا در نظر گرفته شده است. اینها شامل انواع فویل ، ظروف ، جعبه ، کارد و چنگال و موارد دیگر است.

برخی از مواد شیمیایی به عنوان افزودنی برای بهبود طعم ، عطر و ظاهر استفاده از آن می شود. این مواد علاوه بر این می توانند به عنوان نگهدارنده عمل کرده و با فعالیت های میکروارگانیسم از فساد ایجاد کنند. کاربرد دیگر محصولات شیمیایی در صنایع غذایی ، تولیدموادی است که برای بسته بندی و تماس با غذا در نظر گرفته شده است. اینها شامل انواع فویل ، ظروف ، جعبه ، کارد و چنگال و موارد دیگر است.

ساختار صنایع غذایی


بخش غذا گسترده ترین و متنوع ترین شاخه صنعت فرآوری است. این صنعت شامل تعدادی از صنایع است ، از جمله:

الف) صنعت گوشت

با پردازش گوشت و حفظ آن مرتبط است. صنعت گوشت کلیه شرکت های درگیر در پردازش مواد اولیه گوشت ، یعنی ذبح ، فرآوری ، برش لاشه و همچنین تولید فرآورده های گوشتی ، کله پاچه ، چربی و سایر محصولات آماده را در بر می گیرد. صنعت گوشت بزرگترین صنعت در بخش مواد غذایی است.

ب) صنعت ماهی

با فرآوری محصولات ماهیگیری دریایی و داخلی (محصولات منجمد) سروکار دارد. علاوه بر این ، صنعت ماهی همچنین به تقسیم ، فیله ، ترشی ، کنسرو و سیگار ماهی می پردازد.

ج) صنعت میوه و تره بار

با پردازش اولیه و عمیق میوه ها و سبزیجات برای بسیاری از محصولات مانند آب میوه ها و نوشیدنی های میوه ای ، میوه های خشک ، میوه ها و سبزیجات منجمد ، مربا ، مارمالاد و بسیاری دیگر سروکار دارد.

د) صنعت دخانیات

شامل شرکتهایی است که در تولید دخانیات و محصولات مرتبط با آن مشارکت دارند.

ه) صنایع لبنی

شامل فرآوری شیر برای محصولات لبنی مانند کره ، خامه ، نوشیدنی های شیر ، بستنی ، پنیر رسیده ، پنیر فرآوری شده ، پنیر و بسیاری دیگر است. در صنایع لبنی ، از اسید کلریدریک استفاده می شود که علاوه بر این در تولید تعدادی از محصولات ، به عنوان مثال ، پنیر کشک و هموژنیزه یا ماست ، مصرف می شود. اسید هیدروکلریک مصنوعی ارائه شده توسط گروه PCC به دلیل کم بودن ناخالصی های ناشی از روش تولید مورد استفاده (احتراق کلر در هیدروژن) با کیفیت بسیار بالایی مشخص می شود. همچنین می تواند به عنوان تنظیم کننده اسیدیته در محصولات غذایی (E507) استفاده شود. محصول دیگری که اغلب در صنایع لبنی استفاده می شود ، سودا است. با توجه به خواص آن می توان از آن برای ضدعفونی تجهیزات شیردوشی و مخازن مورد استفاده برای حمل و نقل و نگهداری محصولات لبنی استفاده کرد.

و) صنعت قند و شیرینی

شامل کشت گیاهان قندی و تولید محصولات شیرینی می شود. در حین تولید قند از چغندر قند ، تشکیل کف یک مشکل جدی است. برای جلوگیری از این امر ، می توان از کوپلیمرهای بلوک EO/PO (سری ROKAmer) استفاده کرد ، که به طور موثر فوم را در تمام مراحل فرایند تکنولوژیکی از بین می برد. یکی دیگر از محصولات اختصاص داده شده به صنعت قند Rokrysol PZW است. این یک نمک سدیم پلی اکریلیک اسید است که در صنعت قند به عنوان عامل شیمیایی برای جلوگیری از رشد بیش از حد سطح گرمایش اواپراتور استفاده می شود.

ز) صنعت آسیاب

این صنعت گسترده ای است که فعالیتهای خود را در زمینه تجارت عمده و آسیاب غلات برای اهداف غذایی و خوراکی و همچنین تولید سایر محصولات مانند ماکارونی پوشش می دهد.

ح) صنعت روغن و چربی

با کشت گیاهان روغنی و تولید تعدادی از محصولات مانند روغن ، روغن زیتون ، مارگارین و غیره مرتبط است. یک محصول جانبی مرتبط با پردازش بذر ، دانه های کبود شده است که عمدتا به عنوان یک جزء خوراک

ط) صنعت الکل

در زمینه تولید ، توزیع و فروش مشروبات الکلی فعالیت می کند. به سه صنعت آبجوسازی ، شراب و شراب تقسیم می شود. هیپوکلریت سدیم اغلب به عنوان ضدعفونی کننده در تولید شراب و آبجو استفاده می شود.

ذخیره سازی مواد اولیه و محصولات نهایی

ذخیره سازی مواد اولیه و محصولات نهایی از جنبه های کلیدی در بخش مواد غذایی است. این امر به ویژه در مورد تولید فصلی ، به عنوان مثال ، مهم است. هنگام تصفیه شکر یا دم کردن آبجو. روش نگهداری بسته به نوع محصول (حالت مایع یا جامد) ، روش های نگهداری و بسته بندی (در کیسه ، جعبه ، بطری ، به صورت عمده) متفاوت است. مکانهایی که برای نگهداری مواد غذایی در نظر گرفته شده اند باید طوری طراحی شوند که شرایط عملکرد و نگهداری مناسب را داشته باشند ، به عنوان مثال. با تنظیم دما و رطوبت به نوع محصول ذخیره شده.

بسته بندی مواد غذایی

روشهای زیادی برای بسته بندی مواد غذایی وجود دارد. یکی از آنها نگهداری است که عمدتا در صنعت گوشت و ماهی استفاده می شود. در این حالت ، مواد اولیه مورد استفاده برای تولید بسته بندی ، ورق فولادی گالوانیزه کم کربن یا آلومینیوم است. در صنایع غذایی ، بسته بندی شیشه ای نیز عمدتاً برای بسته بندی کنسروها ، آب میوه ها ، خمیرها و کنسانتره ها استفاده می شود. مزیت اصلی بسته بندی شیشه ای این است که از نظر شیمیایی بی اثر است و می توان بارها از آن استفاده کرد.

پرکاربردترین نوع بسته بندی در صنایع غذایی ظروف ساخته شده از پلاستیک است. آنها محبوبیت خود را مدیون خواص فیزیکوشیمیایی و مکانیکی عالی مانند مقاومت در برابر ترکیبات شیمیایی ، سبکی یا حساسیت به تشکیل و اتصال هستند. آنها در گوشت ، میوه و سبزیجات ، ماهی ، لبنیات ، شیرینی پزی و بسیاری از صنایع دیگر استفاده می شوند.

نظافت و صنایع غذایی


شستشو و ضدعفونی کردن مراحل بسیار مهمی در طول فرآیند تولید مواد غذایی است که تا حد زیادی بر ایمنی و کیفیت محصولات غذایی تولید شده تأثیر می گذارد. این امر برای اطمینان از دوام محصولات غذایی ، کاهش خطرات مربوط به تولید آنها و همچنین اطمینان از محیط کار تمیز و دوستانه بسیار مهم است.

استفاده از فرآیندهای مناسب تمیز کردن و ضدعفونی و همچنین محصولات پاک کننده با کیفیت بالا می تواند به طور موثری از آلودگی میکروبی جلوگیری کند. این به ویژه خطرناک است زیرا می تواند منجر به اثراتی مانند کاهش کیفیت محصول ، آسیب رساندن به سلامتی یا حتی شرایط تهدید کننده زندگی شود.

فرایند تمیز کردن سم زدایی کامل را تضمین نمی کند ، اما به عنوان مرحله اولیه ضد عفونی تلقی می شود. همچنین بر کاهش میزان ضایعات تولید شده در اثر فساد مواد غذایی تأثیر می گذارد ، که به طور غیر مستقیم بر طول عمر ماشین آلات و تأسیسات تولیدی تأثیر می گذارد.

در عمل ، می توان سه عامل اصلی عامل ایجاد آلودگی در محصولات غذایی را تشخیص داد:

الف) بیولوژیکی – به عنوان مثال میکروارگانیسم ها یا سموم ،
ب) شیمیایی – به عنوان مثال بقایای مواد پاک کننده و ضد عفونی کننده ، روان کننده ها ،
ج) فیزیکی – به عنوان مثال ماسه و سنگ

جدیدترین روندهای صنایع غذایی


بخش غذا یک صنعت بسیار متنوع است. برای دستیابی به موفقیت ، مسئله اصلی این است که در راستای نیازهای متغیر مشتریان باشید. برای دستیابی به این مهم ، استفاده از آخرین استراتژی ها و فناوری موجود بسیار مهم است. علاوه بر این ، در حال حاضر مصرف کنندگان توجه بیشتری به محیط زیست و کیفیت غذای تولید شده دارند. دسترسی گسترده به فناوری های مدرن به مشتریان این امکان را می دهد تا در مورد محصولاتی که مصرف می کنند آگاهانه انتخاب کنند.

به همین دلیل است که ایمنی غذا و برنامه اقدام پیشگیرانه یکی از مهمترین گرایشهای صنایع غذایی در سالهای آینده خواهد بود. البته ، برای اطمینان از بالاترین کیفیت محصولات ، استفاده از راه حل های بسته بندی مدرن نیز بسیار مهم است. پلاستیک ها از این نظر پیشتاز هستند ، زیرا به دلیل استفاده از تعداد زیادی از پلیمرهای مدرن و اصلاح افزودنی ها ، دارای تنوع فوق العاده و در عین حال هزینه های تولید نسبتاً پایین هستند.https://www.products.pcc.eu/en/k/food-industry/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟