تامین کنندگان مواد اولیه صنایع غذایی

مالتودکسترین و دیابت
مالتودکسترین و دیابت
آگوست 10, 2021
صنایع غذایی چیست
صنایع غذایی چیست؟
آگوست 12, 2021

تامین کنندگان مواد اولیه صنایع غذایی

در دسترس بودن مواد اولیه صنایع غذایی با کیفیت یک پیش نیاز در تولید محصولات غذایی با کیفیت است.

با نیاز به افزایش اتوماسیون فرآیند برای دستیابی به بهره وری بهتر، سازگاری و کاهش هزینه، کنترل دقیق کیفیت مواد اولیه بسیار مهم شده است. زیرا کیفیت خوب مواد اولیه نقش بسزایی در دستیابی به تولید پایدار محصولات غذایی با کیفیت بالا ایفا می کند.

پردازنده می‌تواند با اطمینان از انتخاب دقیق تأییدکنندگان و تأیید آنها و مشخصه های طراحی و اجرای مناسب آنها، تأثیر مثبتی بر کیفیت مواد اولیه بگذارد.

مشخصات کاملاً مشخص باید توصیف مواد اولیه را با نوع ، اندازه ، رنگ و غیره مشخص کند. معیارهای کلی از نظر سلامت ، طراوت ، رهایی از آلودگی و بیماری ؛ آلاینده های طبیعی و اجسام خارجی ؛ الزامات میکروبیولوژیکی ؛ دستورالعمل های شیمیایی استانداردهای بسته بندی ؛ شرایط سرد شدن انجماد ، در صورت وجود شرایط ذخیره سازی و حمل و نقل و غیره

اکثر جنبه های کیفی فوق را می توان به طور دقیق در قالب مشخصات در اختیار تامین کننده قرار گیرد. تا اطمینان حاصل شود که استاندارد مورد نیاز به طور کامل درک شده است.

واضح است که تا حد زیادی ، انتخاب مواد اولیه بسته به کیفیت محصول نهایی مورد نیاز ، بر عهده پردازنده است. https://www.linkedin.com/pulse/importance-raw-materials-food-industry-brijmeet-a-singh

تأمین کنندگان مواد اولیه در تضمین ایمنی غذا


ایمنی غذا مهمترین ویژگی کیفی برای مصرف کنندگان است ، بنابراین قانون مواد غذایی این موضوع را با جزئیات تنظیم می کند. تا اطمینان حاصل شود که غذای مصرف کننده انتظارات ایمنی خود را برآورده می کند. بر اساس کمیسیون Codex Alimentarius (CAC) ، ایمنی غذا این اطمینان است که وقتی غذا مطابق استفاده مورد نظر تهیه و یا مصرف شود ، به مصرف کننده آسیبی نمی رساند. ایمنی غذا برای مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز بسیار مهم است. همه تولیدکنندگان مواد غذایی مسئول تضمین ایمنی مواد غذایی هستند. بنابراین ، آنها باید به کیفیت مواد اولیه استفاده شده در فرایند تولید توجه کنند.

تامین کنندگان نقش مهمی در بخش های صنایع غذایی ایفا می کنند. کیفیت محصول نهایی توسط عوامل زیادی تعیین می شود: یکی از مهمترین ابزارها برای اطمینان از کیفیت بالای مواد اولیه ، لیست صلاحیت تامین کنندگان است. اطمینان از سالم بودن مواد اولیه ورودی موثرترین راه برای دور نگه داشتن خطرات از غذا و تأسیسات تولیدی است. یک رویکرد اتخاذ شده برای ایمنی مواد غذایی باید کل زنجیره تأمین را پوشش دهد. با تأمین کنندگان شروع می شود. انتخاب تأمین کنندگان یکی از مهمترین فعالیتها در مدیریت زنجیره تامین است.

انتخاب تامین کنندگان


برای اطمینان از انتخاب مواد اولیه ایمن و با کیفیت بالا ، هر کارخانه مواد غذایی باید مراحل دقیق خرید را دنبال کند. این شامل تعیین مشخصات مواد و انجام بررسی ها برای اطمینان از مطابقت آنها با مقررات است. اگر آنها رعایت نکنند ، باید رد شوند.

انتخاب تأمین کنندگان یک فرایند مدیریتی بسیار مهم در تجارت مواد غذایی است که به روشهای عملیاتی منظم نیاز دارد. به طور کلی ، دو روش برای انتخاب تأمین کنندگان وجود دارد : یک تامین کننده می تواند تمام نیازهای خریدار را برآورده کند و دوم این که در آن به منظور کاهش خطر عدم دسترسی به مواد اولیه ، خریدار مواد اولیه را از چندین تامین کننده خریداری می کند . همکاری با تامین کنندگان صحیح هزینه ها را کاهش داده و رقابت پذیری را افزایش می دهد . بنابراین استراتژی خرید یک فعالیت مهم برای هر شرکت غذایی است. انتخاب تأمین کننده ای که بتواند یک محصول ایمن را ارائه دهد ، باید مهمترین هدف کارخانه غذا باشد.

روشهای ارزیابی تامین کنندگان مواد اولیه صنایع غذایی

روشهای کمی برای انتخاب و نظارت بر تأمین کنندگان مواد اولیه صنایع غذایی وجود دارد. Aissaoui et.al و Ho et.al [6] مروری خوب بر روشهای حمایت از انتخاب تأمین کننده ارائه می دهند.

روشهای مختلفی برای ارزیابی تامین کنندگان در تعدادی از مطالعات ارائه شده است. به عنوان مثال ، قدسی پور و اوبراین از روش سلسله مراتبی تحلیلی فازی “FAHP” برای انتخاب تأمین کننده استفاده کردند و معیارهای زیر را ارزیابی کردند: هزینه ها ، کیفیت ، مشخصات تأمین کننده و عوامل خطر. عمید و همکاران از برنامه نویسی هدف فازی “FGP” برای تعیین مقدار مناسب سفارشات با تأمین کنندگان خاص با در نظر گرفتن کمترین قیمت و بالاترین کیفیت استفاده کرد. لعیق الدین و همکاران یک مدل اعتمادسازی را از طریق ارزیابی ریسک در زنجیره تامین توسعه داده و داده ها با استفاده از تحلیل رگرسیون چندگانه تجزیه و تحلیل شده است. با این حال ، روشهای ذکر شده در صنایع غذایی بسیار شناخته شده نیستند. و در شرکتهای کوچک و متوسط ​​در اتحادیه اروپا نیز بسیار رایج نیستند.

ارزیابی تامین کنندگان در شرکت های کوچک

فقدان یک روش ساده برای ارزیابی تامین کنندگان در تجارت مواد غذایی وجود دارد. ترافیاشک و همکاران یک روش مفید برای ارزیابی خطر تأثیر منفی یک تأمین کننده معین بر کیفیت و ایمنی محصولات غذایی نهایی ارائه کرد. ارزیابی ریسک بر اساس شش معیار برای هر تأمین کننده است . نوع کالا یا محصولات ارائه شده توسط تامین کننده ، دوره همکاری با تأمین کننده ، سیستم های مورد استفاده توسط تامین کننده برای تضمین کیفیت غذا ، ایمنی و قابلیت اطمینان خدمات و عملکرد گذشته با در مورد تأخیر در تحویل ، تحویل های لغو شده و تحویل هایی که به دلیل کمبود مواد اولیه علیه آنها شکایت شده است. این روش می تواند در شرکت های کوچک مورد استفاده قرار گیرد. و نیازی به محاسبات پیچیده یا تکنیک های آماری پیشرفته ندارد. بنابراین ، می تواند برای مشاغل کوچک بسیار مفید باشد ، اما محدودیت های مشابهی دارد ، به عنوان مثال. دانش و آگاهی کارکنان

نحوه انتخاب تامین کنندگان صنایع غذایی

بنابراین، برای کوچکترین متصدیان تجارت مواد غذایی توصیه می شود، هنگام انتخاب و نگهداری تأمین کنندگان مراحل زیر را در نظر بگیرند. اولین مورد ، تعیین نوع سیستم های ایمنی مواد غذایی است که یک تأمین کننده خاص در آن وجود دارد. طبق قوانین اتحادیه اروپا ، عملکرد بهداشتی خوب و سیستم HACCP اجباری است. گام دوم این است که بدانید آیا آنها مواد اولیه را از منابع منتخب و معتبر دریافت می کنند یا خیر. مورد بعدی این است که قبل از شروع همکاری با تأمین کننده ، از تاسیسات آن بازدید کنید.

همه تأمین کنندگان باید شرایط بهداشتی را رعایت کنند و باید در محل بررسی شود. این امر به ویژه در صورت تأمین مواد اولیه پرخطر یا وجود تردید در سیستم ایمنی مواد غذایی آنها بسیار مهم است. توصیه می شود هر از چند گاهی تأمین کننده را بررسی کرده و دریابید که چه نوع آموزش ایمنی مواد غذایی به کارکنان خود ارائه می دهد. وضعیت کامیون ها و تجهیزات تحویل دهنده باید در هر بار تحویل بررسی شود. برای حفظ سطح مورد انتظار کیفیت تحویل ، محصولات ارائه شده باید تحت نظارت قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که عرضه کننده به طور مداوم محصولات مورد انتظار را ارائه می دهد. نظارت موثر بر همکاری با تأمین کننده معین و همچنین کیفیت مواد اولیه تحویل شده ضروری است.

امروزه ، استانداردها و مشخصات غذایی متعددی وجود دارد که تولیدکنندگان و کارآفرینان باید به آنها مراجعه کنند. با این حال ، آنها به ندرت از دانش ارزیابی تامین کنندگان برخوردارند.

شرکت زرین پارسین سپهر با سابقه درخشان در تامین مواد اولیه صنایع غذایی با تضمین کیفیت از بهترین برند های دنیا می باشد. برای مشاهده لیست محصولات روی لینک کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟