مراحل فرآوری مواد غذایی

حساسیت به اسید سیتریک
حساسیت به اسید سیتریک
آگوست 8, 2021
مالتودکسترین و دیابت
مالتودکسترین و دیابت
آگوست 10, 2021

مراحل فرآوری مواد غذایی

فرآوری مواد غذایی ، حفظ غذا ، تولید غذا و تولید غذا همه اصطلاحات متقابل هستند که به فرآیندهای مورد استفاده برای تبدیل محصولات خام کشاورزی – و در برخی موارد محصولات برداشت شده از طبیعت – به غذاهای مصرفی اشاره دارد. این فرایندها برای ایمن تر و خوش طعم تر کردن غذاها برای مصرف کنندگان استفاده می شود. اگرچه فرآوری غذا اغلب در محیط های صنعتی انجام می شود ، افراد از انواع روش های پردازش غذا در خانه نیز استفاده می کنند. یکی از نمونه های پردازش غذای خانگی ، برش و پخت ماهی پس از صید آن است.

سه مرحله فرآوری مواد غذایی


برخی از غذاها نیاز به فراوری کمی دارند یا هیچ پردازشی ندارند. مانند سیبی که می توان آن را از درخت برداشت و بلافاصله خورد. بقیه غیرقابل خوردن هستند مگر اینکه تحت نوعی پردازش قرار گیرند. روشهای پردازش غذا به سه دسته اولیه ، ثانویه و سوم تقسیم می شوند.

فرآوری مواد اولیه


فرآوری اولیه مواد غذایی فرآیند تبدیل محصولات خام کشاورزی به غذاهای قابل مصرف است. در برخی موارد ، پس از اتمام فرآیند اولیه ، غذا آماده مصرف است. یک نمونه از آن ، گوشت ترد از گوشت دودی است. در موارد دیگر ، فرآوری اولیه محصول کشاورزی را به عنصری تبدیل می کند که می تواند بعنوان غذای مصرفی مانند آسیاب دانه برای ایجاد آرد تبدیل شود.

فرآوری مواد غذایی ثانویه


فرآوری غذای ثانویه فرایند استفاده از مواد اولیه تولید شده از طریق فرآوری مواد اولیه برای ایجاد غذاهای آماده است. مثال آن استفاده از آرد برای تهیه خمیر و سپس پختن خمیر برای ایجاد نان است. نمونه های دیگر شامل تخمیر آب انگور با مخمر شراب برای ایجاد شراب و استفاده از گوشت چرخ کرده برای تهیه سوسیس است.

فرآوری مواد غذایی مرحله سوم


در مرحله سوم ، تولید مقیاس وسیع غذاهای آماده ، مانند پیتزای منجمد و تنقلات بسته بندی شده است. اصطلاح “غذای فرآوری شده” معمولاً به محصولات غذایی اشاره دارد که از طریق فرآوری مواد غذایی درجه سوم تولید می شوند.

برخی از غذاها برای رسیدن به شکل نهایی و مصرفی خود نیاز به انواع مختلفی از فرآوری دارند. به عنوان مثال ، چیپس تورتیلا. ذرت رشد می کند ، سپس برداشت می شود و نیکستامالیزه می شود – فرایند خیساندن آن در محلول قلیایی – قبل از خمیر شدن. سپس ، از خمیر برای ایجاد تورتیلا استفاده می شود ، که سپس بریده می شود و یا پخته می شود یا به شکل چیپس سرخ می شود. هنگامی که این فرایند در مقیاس صنعتی انجام می شود و در کیسه های هوا بسته می شود ، شامل روش های پردازش مواد غذایی سوم پس از گذراندن فرآوری اولیه و ثانویه غذا می شود.https://bizfluent.com/info-8111635-methods-food-processing.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟