برچسب زنی بر اساس مواد اولیه صنایع غذایی

مواد اولیه صنایع غذایی آلرژی زا
مواد اولیه صنایع غذایی آلرژی زا
آگوست 6, 2021
حساسیت به اسید سیتریک
حساسیت به اسید سیتریک
آگوست 8, 2021

برچسب زنی بر اساس مواد اولیه صنایع غذایی

وقتی صحبت از استفاده از افزودنی‌ها و مواد اولیه صنایع غذایی غذایی می‌شود، دانستن اینکه کجا و چگونه باید به دنبال اطلاعات مناسب بود، مهم است.

FDA لیستی از مکمل های غذایی دارد که شامل همه افزودنی های غذایی است که برای استفاده در محصولات غذایی در ایالات متحده تأیید شده اند. بر اساس حروف الفبا تنظیم شده است و هر افزودنی دارای یادداشت های کوتاهی در کنار آن است که هرگونه محدودیت در استفاده از آن را نشان می دهد. تقریباً در همه موارد ، این یادداشت ها شامل اعدادی است که شما را به اطلاعات بیشتر در کد مقررات فدرال (CFR) راهنمایی می کند.

هنگامی که یک افزودنی غذایی خاص را که می خواهید در مورد لیست افزودنی های غذایی بدانید پیدا کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن شماره را در پایگاه داده CFR وارد کنید. این برنامه فوراً مقررات دقیق در مورد افزودنی خاص را ارائه می دهد و شامل تمام اطلاعاتی است. که برای استفاده ایمن و مطابق دستورالعمل های FDA به آن نیاز دارید.

ممکن است برخی از مواد را به عنوان افزودنی در نظر نگیرید. با این حال ، اگر یک ماده برای “هدف تکنولوژیکی” گنجانده شده است (یعنی برای کاری که انجام می دهد تا طعم یا مواد مغذی که ارائه می دهد) ، باید آن را به عنوان یک افزودنی اعلام کنید. به عنوان مثال ، جوش شیرین به عنوان “عامل افزایش دهنده: بی کربنات سدیم” اعلام می شود.

اگر نام افزودنی را به جای استفاده از شماره E آن می گذارید ، باید نام آن را به طور کامل ذکر کنید ، از اختصار آن خودداری کنید – برای مثال ، “گلوتامات مونوسدیم” به جای “MSG”.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مواد اولیه صنایع غذایی آلرژی زا روی لینک کلیک کنید.

رنگ ها و شیرین کننده ها


مواد اولیه صنایع غذایی از مهمترین افزودنی ها هستند کهرنگها و شیرین کننده ها را شامل می‌شوند و قوانین فوق را رعایت می کنند. اگر از رنگهای خاصی در غذای خود استفاده می کنید باید هشدارهای خاصی را درج کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد رنگ و شیرین کننده های های مجاز صنایع غذایی به مقاله لیست مواد اولیه صنایع غذایی(قسمت دوم شیرین کننده ها و رنگ های خوراکی ) مراجعه فرمایید.

برچسب های خود چسب دار در بخش مواد غذایی عمدتا به دلایل تزئینی استفاده می شود. ظاهر برچسب ها عمدتا برای ارتقاء فروش محصول مربوطه عمل می کند. این برچسب ها اغلب پیشنهادات اشتهاآور یا دستور العمل ، اطلاعات مربوط به سلامتی و موارد دیگر را نشان می دهند. از آنجا که تصور می شود آنها کاملاً جلب توجه می کنند ، شرکت ها توجه زیادی به ظاهر برچسب ها دارند ، به ویژه در مورد کیفیت چاپ.

با این حال ، برچسب ها نه تنها تمایل به خرید را ایجاد می کنند. آنها حامل اطلاعات مهم از مواد اولیه صنایع غذایی هستند . وظایف زیر را انجام می دهند.https://b2n.ir/n40738

برچسب های حاوی اطلاعات مهم

برچسب ها اطلاعات را به مصرف کننده می دهند.
برچسب گذاری مواد غذایی برای محافظت از مصرف کنندگان و ایجاد اعتماد است. برچسب مواد غذایی حاوی اطلاعاتی از قبیل مواد تشکیل دهنده ، خواص غذا ، مواد افزودنی و مواد اولیه صنایع غذایی ، آلرژن ها ، مواد اصلاح شده ژنتیکی ، انرژی ، قند ، چربی ، نمک ، بهترین قبل از تاریخ یا مبدا است.

مصرف کنندگان از برچسب گذاری شفاف قدردانی می کنند و اغلب آماده هستند که پول بیشتری را برای یک محصول با کیفیت بالا خرج کنند.

همه تولیدکنندگان مواد غذایی موظفند اطلاعات خاصی را روی بسته بندی به شکل واضح و خوانا نمایش دهند. علامت گذاری می تواند مستقیماً روی بسته بندی یا با استفاده از برچسب انجام شود. استانداردهای یکنواخت در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعمال می شود.

برچسب حاوی مراحل تولید محصول


برچسب ها به عنوان حامل علامت گذاری بر روی محصول ، قابلیت ردیابی را تضمین می کنند. به این ترتیب ، مصرف کننده این فرصت را دارد که یک محصول غذایی را در تمام مراحل تولید ، پردازش و توزیع ردیابی کند.

علاوه بر این ، علامت گذاری دسته ای می تواند برای شناسایی محصولات غذایی استفاده شود.

علامت گذاری دسته ای شامل کدی است که روی واحدهای فروش محصولات غذایی تولید شده در شرایط مشابه ذکر شده است. این کد شامل اعداد یا حروف یا ترکیبی از هر دو است و معمولاً با “L” شروع می شود. برای تولید کننده مواد غذایی ، تعداد قطعه به او اجازه می دهد تا بطور مستقیم دسته تولید را شناسایی کند.

استفاده از برچسب ها برای بازاریابی

برچسب روی محصولات غذایی فقط یک حامل داده نیست. آنها همچنین به عنوان یک رسانه تبلیغاتی فعالیت می کنند. آنها ظاهر بی نظیری به محصول می بخشند و باعث ایجاد همدلی و تمایل به خرید در مشتری می شوند. برچسب ها ظاهر محصول را نشان می دهند . پیشنهادات تبلیغاتی مانند کدهای برنده نیز در آن یافت می شود.

بسته بندی مواد غذایی باید شامل چه اطلاعاتی باشد؟


به منظور حمایت از مصرف کنندگان ، قوانین اتحادیه اروپا برچسب مواد غذایی را ملزم می کند که مواد تشکیل دهنده ، منشا و خواص یک محصول را نشان دهند. اطلاعات زیر باید روی برچسب ها درج شود:

توضیحات فروش:

محصول باید به طور واضح و عینی توصیف شود تا همه بفهمند در مورد چیست.

فهرست مواد تشکیل دهنده:

اطلاعات مواد تشکیل دهنده موجود در محصول باید به ترتیب درصد نزولی درصد وزن آنها ذکر شود. 14 ماده حساسیت زای مرتبط همیشه در لیست مواد تشکیل دهنده مشخص می شوند.

مقدار محصول:


مقدار محصول باید با تعداد قطعات ، وزن بر حسب گرم یا کیلوگرم یا در مورد مایعات ، بر حسب میلی لیتر یا لیتر مشخص شود.

بهترین تاریخ مصرف:


چه مدت محصول تحت شرایط خاص ذخیره سازی کیفیت مطلوب خود را حفظ می کند؟ در برخی محصولات (به عنوان مثال گوشت خام) ، تاریخ مصرف باید مشخص شود ، پس از آن دیگر غذا برای مصرف مناسب نیست.

نام و آدرس سازنده:

بسته بندی کننده یا فروشنده باید قابل مشاهده باشد.
شماره قطعه: این شماره به شما این امکان را می‌دهد که محصول را در چه زمان و در چه قسمتی، تولید و بسته بندی کنید.

برچسب گذاری تغذیه ای:

کلیه اطلاعات تغذیه ای مورد نیاز از نظر قانونی باید به صورت جداول ذکر شود.

نشانگر قیمت:


قیمت نهایی مواد غذایی باید روی بسته بندی یا نزدیک کالا (به عنوان مثال در قفسه) مشخص شود. برای همه غذاهایی که از نظر وزن یا حجم فروخته می‌شوند، قیمت پایه (قیمت هر 100 گرم در میلی لیتر یا هر 1 کیلوگرم در لیتر) نیز باید مشخص شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟