تاثیر افزودنی ها و مواد اولیه صنایع غذایی بر کودکان

خواص مالتودکسترین در بدنسازی
خواص اعجاب انگیز مالتودکسترین در بدنسازی
آگوست 3, 2021
مواد اولیه صنایع غذایی آلرژی زا
مواد اولیه صنایع غذایی آلرژی زا
آگوست 6, 2021

تاثیر افزودنی ها و مواد اولیه صنایع غذایی بر کودکان

هزاران سال است که از افزودنی ها و مواد اولیه صنایع غذایی استفاده می شود. از زمانی که مردم دریافته اند نمک می تواند از فساد گوشت جلوگیری کند. امروزه بیش از 10000 افزودنی مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای حفظ ، بسته بندی یا تغییر طعم ، ظاهر ، بافت یا مواد مغذی موجود در غذاها وجود دارد. اما شواهد فزاینده نشان می دهد که باید از برخی مواد شیمیایی که به عنوان مواد اولیه صنایع غذایی و افزودنی های غذایی استفاده می شود اجتناب کرد – مخصوصاً برای کودکان.

تاثیر افزودنی های غذایی بر کودکان

سیاست آکادمی اطفال آمریکا (AAP) ، “افزودنی های غذایی و سلامت کودکان” ، توضیح می دهد که تعداد فزاینده ای از مطالعات نشان می دهد که ، برخی از افزودنی های غذایی ممکن است در هورمون ها ، رشد و تکامل اختلال ایجاد کنند ، برخی از آنها همچنین ممکن است خطر چاقی کودک را افزایش دهند.

چگونه می توانم بفهمم چه مواد افزودنی در غذاها وجود دارد؟


افزودنی هایی که مستقیماً در غذاها قرار می گیرند و در برچسب مواد تشکیل دهنده ذکر شده اند . اما اغلب با نام شیمیایی آنها شناخته می شوند.

به عنوان مثال : نمک ممکن است به عنوان کلرید سدیم ، قند به عنوان ساکارز ، ویتامین C به عنوان اسید اسکوربیک و ویتامین E به عنوان آلفا توکوفرول ذکر شود. رنگهای مصنوعی معمولاً با شماره های خود مانند آبی #2 یا زرد #5 فهرست می شوند. با این حال ، مواد افزودنی غیر مستقیم از فرآوری یا بسته بندی مواد وجود دارد که در برچسب مواد تشکیل دهنده ذکر نشده است. اینها می توانند شامل مواد شیمیایی پلاستیک ، چسب ، رنگ ، کاغذ ، مقوا و انواع مختلف پوشش ها باشند.

آیا افزودنی ها مشکلی در محصولات کودک ایجاد می کنند؟


FDA اخیراً BPA را از بطری های بچه و لیوان های شیرین ممنوع کرده است. اما این ماده شیمیایی هنوز در برخی ظروف غذا و نوشیدنی استفاده می شود.

بسیاری از شرکت ها داوطلبانه BPA را از محصولات خود حذف کرده اند. اما در بسیاری از موارد آن را با مواد شیمیایی مانند بیس فنول S (BPS) جایگزین کرده اند. که ممکن است اثرات بهداشتی مشابهی داشته باشد.

در سال 2017 ، کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی استفاده از برخی از فتالات ها را در محصولات مراقبت از کودک مانند حلقه های دندان ، ممنوع کرد.

تاثیر رنگ های مصنوعی بر بیش فعالی کودکان

آیا رنگ های غذایی مصنوعی باعث بیش فعالی دوران کودکی می شوند؟
برای درک بهتر اینکه چگونه رنگهای مصنوعی غذا (AFCs) ممکن است بر رفتار کودک تأثیر بگذارد یا نباشد ، تحقیقات بیشتری لازم است.

این به این دلیل است که بسیاری از تحقیقات اولیه در مورد این افزودنیها مطالعات حیوانی بوده است ، که شامل عوارض رفتاری نمی شود. برای برخی از کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه یا بیش فعالی (ADHD) و سایر رفتارهای مشکل دار ، اگر به نظر برسد علائم آنها بدتر می شود ، حذف AFC از رژیم غذایی آنها مفید خواهد بود.

چگونه می توان میزان تماس خانواده با افزودنی های غذایی را کاهش داد


مواد غذایی تازه یا یخ زده بخرید. بهتر است در صورت امکان میوه ها و سبزیجات تازه یا منجمد بخرید و سرو کنید.

کمتر گوشت فرآوری شده بخورید. سعی کنید از خوردن گوشت های فرآوری شده ، مانند هات داگ ، ژامبون و گوشت در وعده های غذایی بسته بندی شده خودداری کنید.

ظروف و ظروف پلاستیکی غذا را با دست بشویید ، نه در ماشین ظرفشویی. حرارت می تواند باعث نشت BPA و فتالات پلاستیکی به مواد غذایی شود. در صورت امکان از قرار دادن مواد غذایی در مایکروویومثل شیر خشک نوزاد و شیر مادر – در پلاستیک خودداری کنید.

از شیشه و فولاد ضد زنگ استفاده کنید. و هنگام پخت یا سرو غذاهای گرم ، در صورت امکان از جایگزین های پلاستیکی مانند شیشه استفاده کنید.

کدهای بازیافت پلاستیک را بیاموزید. برای یافتن نوع پلاستیک به کد بازیافت در پایین محصولات نگاه کنید. سعی کنید از پلاستیک هایی با کد بازیافت 3 (فتالات) ، 6 (استایرن) و 7 (بیسفنول) اجتناب کنید ، مگر اینکه پلاستیک ها برچسب “بیو پایه” یا “ظروف سبز” داشته باشند. به این معنی که از ذرت ساخته شده اند و حاوی بیسفنول نیستند.

دست هایتان را بشویید. از آنجا که مواد شیمیایی ناشی از پلاستیک در مواردی که در طول روز به آنها دست می زنیم بسیار رایج است. حتماً قبل و بعد از دست زدن به غذا ، دستان خود را کاملاً بشویید.https://b2n.ir/t47346

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مواد اولیه صنایع غذایی می توانید به مقالات وبسایت برای مثال دسته بندی مواد اولیه صنایع غذایی و یا لیست مواد اولیه صنایع غذایی(قسمت دوم شیرین کننده ها و رنگ های خوراکی ) مراجعه نمایید.

1 دیدگاه

  1. […] ای از عدم تحمل غذایی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تاثیر مواد اولیه صنایع غذایی در کودکان به مقالات قبل مراجعه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟