تغییرات جهانی قیمت مواد اولیه صنایع غذایی در سال 2021

اسید سیتریک و تاثیرآن بر گوشت
اسید سیتریک و تاثیرآن بر گوشت
جولای 27, 2021
لیست مواد اولیه صنایع غذایی (طعم دهنده ها و امولسیفایرها)
لیست مواد اولیه صنایع غذایی (قسمت سوم طعم دهنده ها و امولسیفایرها)
جولای 31, 2021

تغییرات جهانی قیمت مواد اولیه صنایع غذایی در سال 2020

قیمت مواد اولیه صنایع غذایی در سال 2020 چگونه تغییر کرده است؟

شرایط بازار باعث بالا رفتن هزینه بسیاری از مواد اولیه صنایع غذایی می شود. ، در حال حاضر خریداران با افزایش قیمت در چندین محصول مواجه هستند.

قیمت مواد اولیه صنایع غذایی در حال افزایش است و تولیدکنندگان از جهت زنجیره های تامین با چالش های متفاوتی روبرو هستند. با افزایش صعودی قیمت ها ، تولیدکنندگان همچنان با دو بعد اصلی زنجیره تامین روبرو هستند و این موضوع صنعت را در سراسر جهان دچاراین دو مشکل کرده است: کند شدن روند تحویل تأمین کنندگان و در دسترس بودن نیروی کار.

عوامل موثر بر تغییرات قیمت جهانی مواد اولیه صنایع غذایی

چهار روند مهم بر قیمت مواد اولیه صنایع غذایی تأثیر می گذارد:

تقاضای شدید بازار جهانی ، که به طور قابل توجهی وضعیت اقتصادی چین آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، منجر به کمبود بسیاری از مواد اولیه شده است.
قیمت نفت از نوامبر 2020 تا کنون 58 درصد افزایش یافته است.
کمبود جهانی ظروف حمل و نقل منجر به افزایش شدید مشکلات حمل و نقل شده است.
افزایش هزینه حمل از آسیا به اروپا در نتیجه محدودیت بیشتر عرضه به اروپا.
هزینه‌های غیر تعرفه ای دیگر مربوط به قوانین گمرکی جدید انگلستان به هزینه مواد اولیه وارداتی از اروپا افزوده است.
در شرایط عدم اطمینان فوق ، صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند که اقتصاد جهانی در سال 2021 ، 5.5 درصد و در سال 2022، 4.2 درصد رشد کند.

پیش بینی می‌شود که قدرت بازیابی در کشورهای مختلف بستگی به عوامل زیر دارد.

دسترسی به مداخلات پزشکی

اثربخشی حمایت از سیاست ها

قرار گرفتن در معرض مشکلات داخلی

ویژگی های ساختاری در بحران دارد

تغییرات در ایالات متحده آمریکا


شتاب فعلی واکسیناسیون نشان می دهد ک هدف فوری از سرگیری فعالیت های اقتصادی است. همچنین نشان می‌دهد که پایان همه گیری – یا دست کم کاهش تاثیرات بر وضعیت اقتصادی – در حال اتفاق افتادن است.

دو سوال برای پیش بینی اقتصادی به وجود می آید. اولین مورد این است که بهبود اقتصادی چقدر سریع خواهد بود. مورد دوم این است که حالت عادی جدید چگونه خواهد بود – و اینکه آیا بیماری همه گیر آسیب دائمی به اقتصاد وارد کرده است.

داده‌های موسسه مدیریت تامین که در ماه مارس منتشر شد ، نشان می‌دهد که اقتصاد ایالات متحده در سال 2021 دوباره زنده شده است. و رشد سه ماهه اول آن حتی به عنوان یک هجوم جدید نقدینگی ، حتی فراتر از انتظارات خوشبینانه است.

تغییرات در چین


پیش بینی می شود که:

تولید اقتصادی چین بیش از 17 درصد از اقتصاد جهان را در سال 2020 تحت تاثیر ویروس کرونا به خود اختصاص دهد.

. به عنوان تنها اقتصادی که رشد تولید ناخالص داخلی مثبت را در سال گذشته ثبت کرد. چین تلاش خود را افزایش داده و برای دستیابی به کیفیت بالاتر ، کارآمدتر و پایداربیشتر تلاش خواهد کرد.

بهبود اقتصادی چین بیش از بهبود در اروپا است. به نوبه خود ، چین تقاضای بیشتری برای تولید مواد اولیه دارد. که این امر زنجیره تأمین گسترده جهان را تحت فشار قرار داده است.

اطلاعات منتشر شده در ژانویه 2021 توسط اداره ملی آمار چین

اطلاعات منتشر شده در ژانویه 2021 توسط اداره ملی آمار چین نشان می‌دهد که ، شاخص قیمت تولیدکنندگان (PPI) برای کالاهای تولیدی نسبت به مدت مشابه سال قبل 0.3 درصد و ماهانه 1.0 درصد افزایش یافته است. شاخص قیمت خرید کالاهای تولیدی سالانه 0.9 درصد و ماهانه 1.4 درصد افزایش یافته است. در مجموع ، قیمت تولیدکنندگان برای صنعت معدن 5.5 درصد ، صنعت مواد اولیه 1.8 درصد و صنعت تولید و فرآوری 0.7 درصد افزایش یافته است.

فعالیت های تولیدی چین در ماه فوریه در محدوده توسعه باقی ماند. اما به دلیل تاثیر تعطیلات جشنواره بهاری و شیوع کووید -19 در اوایل امسال ، در مقایسه با ماه ژانویه از سرعت کندتری برخوردار بود. شاخص رسمی مدیران خرید تولیدی (PMI) از 51.3 در ژانویه به 50.6 کاهش یافت ، داده های اداره ملی آمار (NBS) که در 28 فوریه منتشر شد عرضه و تقاضا افزایش داشت اما در کمترین سطح از مه 2020 بود.

فعالیت کلی تولید ثابت ماند. به طور خاص ، تولید و سفارشات جدید در بخش پزشکی ، ماشین آلات الکتریکی و تجهیزات همچنان قوی است.

افزایش قیمت مواد اولیه در فوریه ادامه داشت و بار بیشتری را بر دوش کارخانه ها تحمیل کرد.

تولید پالایشگاه های نفت ، ذوب و سازندگان فلزات آهنی و سازندگان فلزات ، تجهیزات الکتریکی و مکانیکی بیشترین رشد را نشان دادند.https://www.linkedin.com/pulse/raw-materials-price-increase-dr-maurizio-bragagni-mba

پیشبینی قیمت جهانی مواد اولیه صنایع غذایی

بهبود قیمت جهانی در سال 2021 با نرخ رشد تولید ناخالص داخلی واقعی سالانه 5.0 درصد (4.2 در 2022) در مقایسه با ژانویه افزایش یافته است.
پیش بینی می شود ، نرخ رشد بین 4.3 ((3.7 در 2022) ، 5.9 ((4.9)) برای کشورهای توسعه یافته و 5.3 ((4.5)) برای کشورهای در حال توسعه متفاوت باشد.
بهبود جهانی در سه ماهه اول سال 2021 (3.0)) که عمدتاً توسط کشورهای توسعه یافته انجام شد. و تنها در سه ماهه دوم سال 2021 (9.1)) تقویت شد.
به غیر از چین ، تنها دو اقتصاد دیگر از ده گروه برتر در سه ماهه اول سال 2021 رشد می کنند. اینها هند (1.2٪+) و کره جنوبی (0.4٪+) هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟