لیست مواد اولیه صنایع غذایی( شیرین کننده ها و رنگ های خوراکی )

لیست مواد اولیه صنایع غذایی
لیست مواد اولیه صنایع غذایی(قسمت اول نگهدارنده ها )
جولای 25, 2021
اسید سیتریک و تاثیرآن بر گوشت
اسید سیتریک و تاثیرآن بر گوشت
جولای 27, 2021

لیست مواد اولیه صنایع غذایی(قسمت دوم شیرین کننده ها و رنگ های خوراکی )

مواد اولیه صنایع غذایی هر کدام با اهداف خاصی به کار برده می شوند. در قسمت اول این مقاله نقش نگه دارندههارا بررسی نمودیم در این بخش شیرین کننده ها و رنگ های خوراکی را بررسی می نماییم.

شیرین کننده ها : همانطور که از اسم آنها پیداست برای افزودن طعم شیرینی به کار برده می شوند. شیرین کننده ها ممکن است با کالری و بدون کالری باشند.

نام برخی از شیرین‌کننده‌ها با کالری: ساکارز، گلوکز، فروکتوز، سوربیتول، مانیتول، شربت ذرت، شربت ذرت با فروکتوز بالا

موارد مصرف: نوشیدنی‌ها، مواد غذایی پخته‌شده، انواع شیرینی و کیک، قند، غذاهای فرآوری‌شده و…

شیرین کننده های با شدت بالا چیست؟

شیرین کننده های با شدت بالا موادی هستند که برای شیرین سازی و افزایش عطر و طعم غذاها استفاده می شوند و از مهم ترین دسته های مواد اولیه صنایع غذایی می باشند. از آنجا که مواد شیرین کننده با شدت بالا چند برابر شیرین تر از قند سفره (ساکارز) هستند.، برای رسیدن به همان میزان شیرینی قند موجود در مواد غذایی ، به مقدار کمتری شیرین کننده های با شدت بالا نیاز است. به دلایل زیادی ممکن است افراد ترجیح دهند از شیرین کننده های با شدت بالا به جای شکر استفاده کنند ، از جمله اینکه کالری وارد نمی کنند یا فقط چند کالری در رژیم غذایی دارند. شیرین کننده های با شدت بالا نیز به طور کلی باعث افزایش سطح قند خون نمی شوند.

شش شیرین کننده با شدت بالا به عنوان مواد افزودنی غذایی در ایالات متحده مورد تأیید FDA هستند: ساخارین ، آسپارتام ، استول سولفام پتاسیم (Ace-K) ، سوکرالوز ، نئوتام و آوپتانیم.

ساخارین چیست؟

ساخارین مقرون به صرفه ترین شیرین کننده های کم کالری است. به عنوان یک جایگزین بدون کالری برای شکربه کار می رود. همچنین به عنوان یک شیرین کننده در غذاهای فرآوری شده کم کالری مانند آب میوه، آب نبات، مربا، ژله و کلوچه استفاده می شود.

ساخارین با نام های تجاری مختلفی به فروش می رسد. دارای طعمی خاص است که سازندگان سعی کرده اند آن را باطعم های زیر ترکیب کنند

کرم تارتار
طعم لیمو
پکتین
ریبونوکلئوتیدها
گلیسین
ریشه جنتی
شیرین کننده های مصنوعی – آسپارتام، سیکلامات

شیرین کننده های با شدت بالا معمولاً در چه غذاهایی یافت می شوند؟

آسپارتام


آسپارتام یکی دیگر از شیرین کننده های کم کالری است که برای مدت ها برای کاهش مصرف قندهای افزوده استفاده می شد. این شیرین کننده حدود 200 برابر شیرین تر از شکر است و به همین دلیل تنها مقدار کمی از شیرین کننده برای رسیدن به شیرینی شکر مورد نیاز است. در بسته‌های رومیزی و غذاها و نوشیدنی‌های آماده، آسپارتام اغلب با سایر شیرین‌کننده‌ها یا اجزای غذا ترکیب می‌شود. تا طعم تلخ را به حداقل برساند و طعم کلی را تقویت کند.

موارد مصرف شیرین کننده های مصنوعی

از شیرین کننده های با شدت بالا به طور گسترده ای در غذاها و نوشیدنی هایی که به عنوان “بدون قند” یا “رژیم غذایی” به بازار عرضه می شوند. استفاده می شود ، از جمله کالاهای پخته شده ، نوشابه ، مخلوط نوشیدنی های پودر شده ، آب نبات ، پودینگ ، کنسرو ، مربا و ژله ، محصولات لبنی و امتیازات از سایر غذاها و نوشیدنی ها

چگونه می توان فهمید که از شیرین کننده های با شدت بالا در یک محصول غذایی خاص استفاده می شود؟

مصرف کنندگان می توانند وجود شیرین کننده های با شدت بالا را به نام در لیست مواد تشکیل دهنده برچسب محصولات غذایی شناسایی کنند.

موارد منع مصرف شیرین کننده ها

آیا شیرین کننده های با شدت بالا برای خوردن بی خطر هستند؟

براساس شواهد علمی موجود مصرف شیرین کننده های با شدت بالا توسط FDA تأیید شده اند. مصرف کنندگان مبتلا به فنیل کتونوریا (PKU) ، یک اختلال ژنتیکی نادر ، در متابولیزه فنیل آلانین ، یک جز از آسپارتام ، مشکل دارند و باید از مصرف آسپارتام اجتناب کرده یا آن را محدود کنند. مصرف کنندگان حساس می توانند از محصولات غذایی حاوی این ماده با دیدن برچسب چنین محصولاتی خودداری نکنند ، که باید حاوی نوشته ای باشد تا فنیل کتونوریک ها را مطلع کند که این محصول حاوی فنیل آلانین است.

برای تهیه انواع شیرین کننده ها لطفا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

رنگ های خوراکی

یکی از پر کابرد ترین دسته محصولات از مواد اولیه صنایع غذایی رنگ های خوراکی می باشد. رنگ‌های خوراکی کاربردهای مختلفی دارند. گاهی اوقات از این رنگ‌ها به منظور جلوگیری از کاهش رنگ ناشی از قرار گرفتن غذا در برابر نور خورشید، هوا، دما، رطوبت و… استفاده می‌شود. همچنین می‌توان از رنگ‌های خوراکی برای پررنگ کردن رنگ طبیعی خوراکی‌ها استفاده نمود. این رنگ‌ها در برخی غذاها نیز به منظور افزایش اشتهای کودکان به کار می‌روند.

رنگ های خوراکی با اهدافی مانند جلوگیری از کاهش رنگ به دلیل قرار گرفتن در برابر خورشید ، هوا ، دما، رطوبت استففاده می شود. همچنین گاهی برای تقویت رنگ های خوراکی و به منظور افزایش اشتهای کودکان به کار می رود

کاربرد رنگ های خوراکی در مواد اولیه صنایع غذایی

هر رنگ غذایی یک هدف دارد

استفاده از رنگها در غذاها بسته به عملکرد رنگ ها متفاوت است. افزودن رنگ های طبیعی و مصنوعی در نوشیدنی های غیر الکلی و نوشیدنی های حاوی میوه یک امر عادی برای جذاب جلوه دادن نوشیدنی است. در اینجا ، این رنگ می تواند مشتری را به خرید و امتحان کردن یک نوشیدنی جلب کند. برای تولید شراب ، از رنگ هایی مانند Allura استفاده می شود. در برخی از غذاها مانند آب نبات ها رنگ هایی به آنها افزوده می شود تا تجربه ای از رنگ آمیزی زبان در مصرف کننده ایجاد شود.

دسته بندی رنگ های خوراکی در مواد اولیه صنایع غذایی

رنگهای خوراکی مبتنی بر پیگمنت (رنگهای غذایی ) که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند از آلومینیوم تشکیل شده است. برخی از خواص رنگ که برای محصولات غذایی استفاده می شود عبارتند از:

رنگ هایی که توسط مقامات نظارتی به عنوان مواد افزودنی غذایی مورد تأیید هستند.
این رنگ ها به صورت گرانول ، پودر یا به صورت مایع در دسترس هستند.
رنگهای دریاچه محلول در آب نیستند. برای استفاده در محصول نهایی ، این رنگ دهنده ها با روغن یا چربی مخلوط می شوند.
این رنگهای رنگدانه ای به دلیل قابلیت استفاده در بسیاری از مواد غذایی قابل استفاده هستند. رنگ های خوراکی از ویژگی های پراکندگی خوبی برخوردار هستند.
رنگ های خوراکی می توانند جلوه ای درخشان به محصولات غذایی بدهند
تن رنگ رنگ دریاچه برای غذا به اندازه ذرات و محتوای رنگ بستگی دارد.https://www.koelcolours.com/blog/colours-for-food/edible-colours-food-industry/

4 دیدگاه

  1. […] دوم مقاله لیست مواد اولیه صنایع غذایی، نگه دارنده ها ،شیرین کننده ها و رنگ های خوراکی را مورد بررسی قرار […]

  2. […] دوم مقاله لیست مواد اولیه صنایع غذایی، نگه دارنده ها ،شیرین کننده ها و رنگ های خوراکی را مورد بررسی قرار […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟