فرایند تولید اسید سیتریک

آیا سدیم بنزوات سرطانزاست؟
آیا سدیم بنزوات سرطانزاست؟
جولای 17, 2021
دسته بندی مواد اولیه صنایع غذایی
دسته بندی مواد اولیه صنایع غذایی
جولای 18, 2021

فرایند تولید اسید سیتریک


اسید سیتریک یک اسید سه کربن تری کربوکسیلیک است که ابتدا از آب لیمو جدا شد. در صنایع غذایی و آشامیدنی برای اهداف مختلف به عنوان دارو و سایر مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. اسید سیتریک یک اسید کربوکسیلیک آلی است و می تواند از آب مرکبات با افزودن اکسید کلسیم برای تشکیل سیترات کلسیم استخراج شود ، که رسوبی نامحلول است که می تواند با فیلتراسیون جمع شود. اسید سیتریک را می توان با افزودن اسید سولفوریک از نمک کلسیم آن بازیابی کرد. اسید سیتریک عمدتا از طریق تخمیر قارچ تولید می شود. سنتز شیمیایی این ماده ممکن است ، اما نسبت به تخمیر قارچ گران است. با این حال ، مقدار کمی اسید سیتریک هنوز از مرکبات در مکزیک و آمریکای جنوبی تولید می شود که از لحاظ اقتصادی در دسترس است. دو فرآیند تخمیر کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. عمدتا از یکی از روش های زیر تولید می شود.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3769771/

الف- روش کشت سطحی

ب- روش کشت غوطه وری

اسید سیتریک به دلیل کاربردهای فراوان دارای پتانسیل اقتصادی بالایی است. بیشتر با تخمیر میکروبی با استفاده از Aspergillus niger تولید می شود. با توجه به افزایش تقاضا و بازارهای در حال رشد ، همیشه نیاز به کشف و توسعه تکنیک ها و راه حل های تولید بهتر برای بهبود بازده تولید و کارایی بازیابی محصول وجود دارد. برای حمایت از مقیاس عظیم تولید ، لازم و مهم است که فرایند تولید با استفاده از مواد زائد کشت وصنعت در دسترس و ارزان ، ضمن حفظ بازده تولید بالا ، سازگار با محیط زیست باشد.

روش ها

لف) روش كشت سطحی :

روش کشت سطحی در سال 1920 ابداع شد. که خود شامل چندین روش می شود. یکی از این روش ها ، اسپورهای آسپرژیلوس نایجر در شرایط محیطی کنترل شده است به ظروف حاوی کشت مناسب انتقال داده میشود ، سپس این ظروف را در مکان مناسب با دمای حدود 30 درجه سانتی گراد قرا ر میدهند.
اسپورها پس از 24ساعت جوانه میزنند و میسیلیوم سفید چین داری سطح محیط را می پوشاند پس از گذشت دوره زمانی چند روزه و گذشت مراحل رشد و نمو میکروارگانیسم ، محیط کشت پر از اسپور های تیره رنگ می شود و این یعنی نشان دهنده پایان تولید اسید سیتریک می باشد.

ب) روش كشت غوطه‌وری :
در این روش از محیط کشت مایع و در شرایط کنترل شده جهت رشد و نمو قارچ ها استفاده میشود. این روش در سال 1940 به دلیل بازده بیشتر، زمان کمتربرای رشد،آسان بودن فرایند توسعه شدیدی پیدا کرد .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد اسید سیتریک به تفاوت اسید سیتریک خشک و آبدار مراجعه نمایید.

2 دیدگاه

  1. […] از آن اجتناب کنند.برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فرایند تولید اسید سیتریک روی لینک کلیک […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟