بیکربنات آمونیوم در بیسکویت

اسید لاکتیک در صنایع غذایی
اسید لاکتیک
جولای 7, 2021
مواد اولیه صنایع غذایی
تامین مواد اولیه صنایع غذایی
جولای 11, 2021

بیکربنات آمونیوم در بیسکویت

بیکربنات آمونیوم چیست؟

بیکربنات آمونیوم ، NH4HCO3 ، یک عامل خمیرمایه رایج است که بدون نیاز به اسید CO2 آزاد می کند. برخلاف بیکینگ پودر یا جوش شیرین ، طعم قلیایی ، مشخصه سودا یا بیکینگ پودر باقی نمی گذارد

این ماده در کیک های با حجم زیاد استفاده نمی شود ، بلکه بیشتر در: کوکی های ترد اضافی ، شیرینی های خامه ای ،کراکر استفاده می شود.

مبدا و تولید تجاری

از لحاظ تاریخی ، بی کربنات آمونیوم در شمال اروپا از تقطیر خشک مو ، شاخ یا سایر مواد آلی نیتروژن دار تولید می شد. امروزه با حل شدن دی اکسید کربن در آمونیاک به صورت تجاری تولید می شود

خصوصیات


بلورهای بی رنگ یا سفید
بوی ضعیف آمونیاک
نقطه ذوب: 95 درجه فارنهایت (35 درجه سانتیگراد)
حلالیت: به راحتی در آب حل می شود. محلول در اتانول است
با تشکیل گاز آمونیاک بالاتر از 34 درجه سانتی گراد تجزیه می شود

بی کربنات آمونیوم می تواند آمونیاک و دی اکسید کربن آزاد کند و باعث واکنش گازهای خنک کننده بدون واکنش با اسید خمیرمایه شود. https://www.sunspices.gr/pastry-ingredients/articles/ammonium-bicarbonate.html

بی کربنات آمونیوم یک پودر سفید است که به عنوان عامل خمیرمایه استفاده می شود. و به انواع مختلف کالاهای پخته ترد مانند شیرینی های پفکی ، نان های تخت ، کراکر ، بیسکویت و غیره اضافه می شود. در طی فرآیند پخت ، ممکن است رایحه آمونیاک وجود داشته باشد. ، اما هنگام خوردن کالاهای پخته شده باقی نمی ماند و مورد توجه قرار نمی گیرد. نتیجه ای که هنگام استفاده از بی کربنات آمونیوم بدست می آید. ، یک محصول پخته شده سبک و ترد است. امروز جایگزین بیکینگ پودر یا جوش شیرین شده است.

بی کربنات آمونیوم وقتی به مخلوط شیرینی یا خمیر اضافه شود و در دمای اتاق گرم شود یا در فر پخته شود فعال می شود. زیرا گرما کاتالیزوری است که واکنش شیمیایی را فعال کرده و باعث ایجاد گازها می شود. واکنش شیمیایی گازی (آمونیاک) آزاد می کند که باعث بالا رفتن کالاهای پخته می شود.
آن را در یک ظرف ضد هوای مانند شیشه شیشه ای درب دار ذخیره کنید. هنگام نگهداری آن در جای خشک و خنک ، می توان سالها آن را حفظ کرد. برای بررسی اینکه آیا هنوز فعال است یک قاشق غذاخوری بی کربنات آمونیوم به لیوان آب لیمو یا سرکه اضافه کنید. در صورت تولید گازفعال است و در غیر اینصورت ، کارایی خود را از دست داده است.

آیا بی کربنات آمونیوم برای پخت بی خطر است؟

بی کربنات آمونیوم یک پودر کریستالی سفید با بوی ضعیف آمونیاک است. این ماده عمدتا به عنوان کف کننده در محصولات پخته مانند نان ، کلوچه و کیک استفاده می شود. اگرچه بی خطر تلقی می شود ، اما برخی متقاعد شده اند که دارای اثرات بالقوه خطرناکی برای سلامتی است

بی کربنات آمونیوم همچنین در حین پخت تجزیه می شود و گازهای مخمر آمونیاک و دی اکسید کربن را بدون واکنش با اسید مخمر آزاد می کند. برخلاف بی کربنات سدیم ، که بقایای کربنات سدیم قلیایی بر جای می گذارد ، بی کربنات آمونیوم هنگام تجزیه شدن در اثر حرارت هیچگونه بقایایی باقی نمی گذارد. بنابراین ، بر PH محصول پخته شده تاثیری ندارد. اگر بیش از 5 درصد رطوبت در محصول پخته شده وجود داشته باشد.، گاز آمونیاک در این آب حل شده و طعم آمونیاک به محصول می بخشد. به همین دلیل ، بی کربنات آمونیوم فقط در محصولات کم رطوبت مانند کراکر استفاده می شود.

نحوه کاربرد بیکربنات آمونیوم

این ماده با مواد مایع مخلوط می شود تا از حل شدن آن قبل از ترکیب شدن در مخلوط خشک اطمینان حاصل شود. در برخی از فرمول ها در ترکیب با 30-50 درصد جوش شیرین استفاده می شود. برای مشاهده بیشتر کلیک نمایید.

سایر کاربرد های بیکربنات آمونیوم

بی کربنات آمونیوم به دلیل داشتن خواص ترشح کننده و تثبیت کننده و ظرفیت تنظیم کننده اسید ، به طور گسترده ای در صنعت نانوایی استفاده می شود.

کاربردهای متداول بی کربنات آمونیوم:

کلوچه ها
کراکر
پاستا
محصولات لبنی منجمد
مواد اولیه نانوایی
رنگدانه و رنگ
کشاورزی
کپسول های اتش نشانی

عامل مخمر ، ماده ای است که گاز را در محصولات پخته آزاد می کند تا بافتی سبک ایجاد کند

استفاده ازبی کربنات آمونیوم به عنوان کود

از بی کربنات ها به ویژه بی کربنات سدیم (جوش شیرین) و بی کربنات پتاسیم و بی کربنات آمونیوم در کشاورزی، به عنوان درمان کننده سفیدک پودری، کپک خاکستری، لکه برگ سپتوریا و سایر بیماری های قارچی، استفاده می شود. از طرف دیگر بی کربنات پتاسیم یک قارچ کش آلی موثر است.

در شیمی، کلمه “بی کربنات” نادرست و قدیمی است. اولین بار در سال 1814 توسط شیمیدانی ابداع شد که مشاهده کرد در بی کربنات سدیم دو برابر سدیم کربن وجود دارد. پس از شناسایی انواع مختلف بی کربنات ها، با نسبت های مختلف، مشاهده نامربوط شد، اما این عادت همچنان ادامه دارد.

بی کربناتها شکل اصلی کربن معدنی محلول در اقیانوس هستند. در گیاهان آب شیرین، بی کربنات ها به عنوان بخشی از فتوسنتز در آب آزاد می شوند. این می تواند PH آب را به سطوح قلیایی سمی تغییر دهد. این تا شب ادامه می یابد، زمانی که فتوسنتز متوقف می شود و تنفس دی اکسید کربن آزاد می کند و باعث می شود PH به حالت عادی بازگردد. بی کربنات ها معمولاً به عنوان بافرهای pH در بدن انسان [plop، plop، fizz، fizz] و در خاک عمل می کنند.

بی کربوهیدرات ضد قارچ

بی‌کربنات‌ها به اشتباه به‌عنوان درمان‌های ضدقارچی به‌دلیل قلیایی بودن، به‌صورت توده‌ای در کنار هم قرار می‌گیرند. بیشتر قارچ ها محیط کمی اسیدی را ترجیح می دهند. جوش شیرین و سایر بی کربنات ها pH را به طور موقت افزایش می دهند، اما اثر آن زودگذر است و قارچ ها به محض شسته شدن یا باد بردن باقی می مانند. استفاده از جوش شیرین کافی برای از بین بردن کپک پودری منجر به اضافه شدن سطوح سمی نمک به خاک شما می شود. جوش شیرین باید خارج از باغ نگهداری شود. از طرف دیگر بی کربنات پتاسیم یک قارچ کش آلی موثر است.

کود بی کربنات آمونیوم

در دنیای گیاهان آمونیاک به معنای نیتروژن است. این باعث می شود بی کربنات آمونیاک ایده خوبی به عنوان یک کود به نظر برسد، درست است؟ در چین، بی کربنات آمونیوم به عنوان یک کود ارزان قیمت استفاده می شود. اما به دلیل ناپایداری آن، به نفع اوره در حال حذف شدن است. همچنین بی کربنات آمونیوم محرک چشم، پوست و ریه است. اگر می خواهید از آن استفاده کنید حتما لباس محافظ و ماسک تنفسی بپوشید.

سطوح بالای بی کربنات خاک معمولا زمانی رخ می دهد که خاک یا آب آبیاری PH 7.5 یا بالاتر داشته باشد. خاک قلیایی و آب آبیاری یون های بی کربنات و کربنات زیادی در اطراف خود شناور هستند. این یون ها تمایل دارند خود را به کلسیم و منیزیم بچسبانند و به اشکال کمتر محلول تبدیل کنند که استفاده از آن برای گیاهان دشوار است. همچنین، با تغییر این مواد معدنی، نمک را در خاک شما باقی می‌گذارند و این خوب نیست. هنگامی که این شرایط رخ می دهد، باید از کودهای کلات اجتناب شود. سطح بی کربنات در خاک شما نیز تعیین می کند که چه مقدار اسید برای اسیدی شدن خاک لازم است.

اگر کپک پودری یا سایر بیماری های قارچی باعث ایجاد مشکلاتی در باغ شما می شود، جوش شیرین و بی کربنات آمونیوم را فراموش کنید، به جای آن، گیاهان را برای جریان بهتر هوا خالی کنید و هرس کنید و از بی کربنات پتاسیم، مخلوط بوردو، گوگرد، مس ثابت یا شیر استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید از صابون حشره کش (نه صابون ظرفشویی) برای کاهش انتشار بیماری توسط مورچه ها استفاده کنید.

مزیت بی کربنات آمونیوم به عنوان کود

بی کربنات آمونیوم، سولفات آمونیوم و کربنات کلسیم با قیمت پایین به عنوان مواد اولیه اصلی برای تولید کود مورد استفاده قرار می گیرند با این مزیت که میزان نیتروژن در حد استاندارد است، در عین حال میزان گوگرد نیز برای نیاز خاک مناسب است. رشد محصول افزایش می یابد، و عنصر گوگرد در کود می تواند انواع مختلفی از واکنش های شیمیایی را در گیاهان ایجاد کند. کود می تواند خاصیت قلیایی اضافی در خاک را خنثی کند و اثر اسیدیته را متعادل کند. مواد اولیه قیمت پایینی دارد، کود با مقدار نیتروژن کافی و گوگردی که برای نیاز خاک مناسب است می تواند مورد استفاده کشاورزان قرار گیرد و علاوه بر آن هزینه های کشاورزان نیز کاهش می یابد. منبع

بی کربنات آمونیوم دارای مزایای قیمت پایین، مقرون به صرفه بودن، سفت نشدن خاک، مناسب برای انواع محصولات زراعی و خاک است و می تواند به عنوان کود پایه و کود پوشش دهنده استفاده شود. بیکربنات امونیوم از4 جهت با اوره متفاوت است

  1. نقش بی کربنات آمونیوم
  2. سریع و کارآمد

در مقایسه با اوره، اوره پس از استعمال در خاک نمی تواند مستقیماً توسط محصولات جذب شود و باید یک سری دگرگونی مطابق با شرایط جذب محصولات انجام شود و اثر کوددهی دیرتر است. بی کربنات آمونیوم بلافاصله پس از استفاده در خاک توسط کلوئید خاک جذب شد و مستقیماً جذب و مورد استفاده محصولات کشاورزی قرار گرفت.

آمونیاک و دی اکسید کربن با استفاده از بی کربنات آمونیوم در خاک، که توسط ریشه های محصولات استفاده می شود، تشکیل می شوند. دی اکسید کربن مستقیماً توسط گیاهان به عنوان کود جذب می شود.

  1. هنگامی که بی کربنات آمونیوم به خاک اعمال می شود، آفات موجود در خاک را می توان به سرعت از بین برد یا از بین برد و باکتری های مضر را مسموم کرد.
  2. قیمت بی کربنات آمونیوم در مقایسه با سایر کودهای نیتروژن با راندمان کود مشابه اقتصادی و مقرون به صرفه تر است. بی کربنات آمونیوم پس از جذب توسط محصولات هیچ آسیبی به خاک وارد نمی کند.

عوارض جانبی

پرش یا گرفتگی عضلات صورت، دست ها یا پاها
بی قراری یا تحریک پذیری
حساس شدن پوست در محل تزریق
خواب آلودگی یا گیجی
تنگی نفس
ضعف عضلانی
حالت تهوع یا استفراغ

قیمت پودربیکربنات آمونیوم

شرکت زرین پارسین سپهر تامین کننده پودر بیکربنات آمونیوم با تضمین کیفیت و بهترین برند ها می باشد . جهت استعلام قیمت و موجودی با واحد فروش ما در تماس باشید.


سوالات متداول


بی کربنات آمونیوم برای پخت و پز چه کاربردی دارد؟

بی کربنات آمونیوم یک ماده مخمر معمولی است که در صنعت پخت استفاده می شود و گزارش شده است .که در نان های بخارپز به سبک گوانگدونگ استفاده می شود. هنگامی که دمای خمیر به 40 درجه سانتی گراد می رسد ، دی اکسید کربن و گاز آمونیاک آزاد می کند.

آیا بی کربنات آمونیوم همان بیکینگ پودر است؟
اصطلاح بی کربنات آمونیوم در واقع یک اصطلاح قدیمی است که امروزه بیشتر در دستور غذا با ماده ای که به نام بیکینگ پودر یا جوش شیرین شناخته می شود ، جایگزین می شود. … همچنین اغلب به عنوان Hartshorn یا Harts Horn شناخته می شود . که ماده ای است که از شاخ گوزن گرفته می شود.

چرا آمونیاک در بیسکویت استفاده می شود؟
این ماده برای بیسکویت بسیار مفید است زیرا هنگام گرم شدن کاملاً تجزیه می شود. و به گاز دی اکسید کربن ، گاز آمونیاک و آب تجزیه می شود. و در نتیجه بیسکویت پخته شده باقی نمی ماند.

با گرم کردن بی کربنات آمونیوم چه اتفاقی می افتد؟
بی کربنات آمونیوم با حرارت بالای 36 درجه سانتی گراد تجزیه می شود و گازهای آمونیاک و دی اکسید کربن آزاد می شود. همچنین می تواند توسط اسیدهای قوی و بازهای قوی به آمونیاک و دی اکسید کربن تجزیه شود

چگونه بی کربنات آمونیاک را ذخیره می کنید؟
این ماده باید در دمای معمولی و در ظروف در بسته نگخ داری شود و پایداری شیمیایی آن حفظ شود .

شرایطی که باید از آن دور نگه داشته شود: تولید گرد و غبار، گرمای بیش از حد. ناسازگاری با مواد دیگر عوامل اکسید کننده قوی، اسیدهای قوی، قلیاها.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟