اسید لاکتیک

تخلفات درصنایع گوشت
تخلفات درصنایع گوشت
جولای 6, 2021
بیکربنات آمونیوم در بیسکویت
بیکربنات آمونیوم در بیسکویت
جولای 10, 2021

اسید لاکتیک در صنایع غذایی

اسید لاکتیک یک اسید آلی است. اسید لاکتیک فرمول مولکولی CH3CH (OH) COOH دارد. در حالت جامد سفید است و با آب قابل اختلاط است. [2] وقتی در حالت محلول است ، یک محلول بی رنگ تشکیل می دهد. تولید اسید لاکتیک هم شامل سنتز مصنوعی و هم منابع طبیعی است. لاکتیک اسید به دلیل وجود گروه هیدروکسیل مجاور گروه کربوکسیل یک اسید آلفا هیدروکسی (AHA) است. در بسیاری از صنایع سنتز آلی و در صنایع مختلف بیوشیمیایی به عنوان واسطه مصنوعی استفاده می شود. به پایه مزدوج اسید لاکتیک لاکتات گفته میشود.https://en.wikipedia.org/

اسید لاکتیک و تولید انرژی در مواقع اظطراری

اسید لاکتیک نقش مهمی در تولید انرژی هنگاه فعالیت سریع بدن ایفا می کند. هنگامی که بدن ما ورزش های سنگینی را انجام می دهد ، و می خواهیم اکسیژن بیشتری را به ماهیچه های در حال کار خود منتقل کنیم ، سریعتر نفس می کشیم. بدن ترجیح می دهد بیشتر انرژی خود را با استفاده از روش های هوازی ، یعنی با اکسیژن ، تولید کند. با این وجود ، برخی شرایط باعث میشود شرایط و زمان کافی برای رساندن اکسیژن محیا نباشد.

در این موارد ، عضلات در حال کار بصورت بی هوازی انرژی تولید می کنند. این انرژی از طریق گلیكولیز ، از طریق گلوكز حاصل می شود .كه طی آن گلوكز طی چند مرحله تجزیه یا به ماده ای به نام پیروات متابولیزه می شود. وقتی بدن اکسیژن زیادی دارد ، پیروات به یک مسیر هوازی منتقل می شود تا بیشتر تجزیه شود تا انرژی بیشتری دریافت کند. اما هنگامی که اکسیژن محدود می شود ، بدن به طور موقت پیروات را به ماده ای به نام لاکتات تبدیل می کند ، که باعث تجزیه گلوکز می شود . و سلول های عضلانی در حال کار می توانند این نوع تولید انرژی بی هوازی را با سرعت بالا برای یک تا سه دقیقه ادامه دهند و در این مدت لاکتات می تواند به سطح بالایی تجمع یابد.

اسید لاکتیک در صنایع غذایی


اسید لاکتیک در صنایع غذایی نقش مهمی را ایفاد می کند. دلیل اصلی تولید کنندگان مواد غذایی افزودن اسید لاکتیک به مواد غذایی به دلیل خاصیت ضد میکروبی و توانایی افزایش ماندگاری است. همچنین باعث افزایش عطر و طعم می شود.

علاوه بر این ، تولید کنندگان مواد غذایی از اسید لاکتیک به عنوان: افزودنی طبیعی ،حلال ،عامل پخت ،عامل ژل ساز ،حامل غذا ، بازدارنده و تغییر رنگ به کار می رود.
FDA استفاده از اسید لاکتیک در اکثر غذاها را تأیید می کند. با این حال ، این در مورد شیرخشک ها یا غذاهای نوزادان صدق نمی کند.


گروه منابع گیاهی اظهار داشت که تولیدکنندگان مواد غذایی تمایل دارند هنگام کشت اسید لاکتیک از قند چغندر یا نشاسته ذرت استفاده کنند ، این بدان معنی است که وگان است.

غذاهای گیاهی حاوی اسید لاکتیک عبارتند از: ترشی سبزیجات ،محصولات سویا تخمیر شده ،غلات ، حبوبات
چه غذاهایی دارای مقادیر زیادی اسید لاکتیک هستند؟
برخی از غذاهای رایج که حاوی مقادیر زیادی اسید لاکتیک و باکتری های تولید کننده اسید لاکتیک هستند عبارتند از: ترشی سبزیجات ،کلم ترش ،کیمچی ،ماست ،کفیر، ماهی
باکتری هایی که اسید لاکتیک تولید می کنند – به عنوان مثال لاکتوباسیلوس – نوعی پروبیوتیک هستند.

مزایای اسید لاکتیک

محافظت در برابر عفونت
پشتیبانی از سیستم ایمنی
افزایش جذب ویتامین ها و مواد معدنی
اثرات آنتی اکسیدانی اسید لاکتیک

جلوگیری از سرطان روده بزرگ
کاهش عدم تحمل لاکتوز
رفع زخم معده
سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند

قیمت اسید لاکتیک

برای دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با برند معتبر با کارشناسان ما در واحد فروش در ارتباط باشید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟