تخلفات درصنایع گوشت

سوربات پتاسیم چیست ؟
سوربات پتاسیم چیست؟
جولای 5, 2021
اسید لاکتیک در صنایع غذایی
اسید لاکتیک
جولای 7, 2021

تخلفات درصنایع گوشت ، یک جنایت قدیمی با پیچ و تاب هایی جدید است !

تجارت گوشت در سطح جهانی از اعتبار خوبی برخوردار نیست . و به نظر می رسد که جریان دائمی مباحث تقلبات بدون کنترل  وجود دارد. تعداد بسیار کمی از صنایع دیگر وجود دارد که به نظر می رسد سطح تقلب گوشت را دارند. آیا ما می توانیم در مورد تقلب در ساخت قطعات هواپیما یا داروسازی را تصور کنیم و آن محصول درست عمل کند؟

ما فکر می کنیم هنوز با وجود رسوائی های متعدد ، گوشت بخشی اساسی از بسیاری از رژیم های غذایی ما باقی مانده. و البته می تواند سهم بسیار مهمی در دریافت تغذیه مناسب برای حفظ سلامتی ما داشته باشد. https://www.newfoodmagazine.com/

در حالی که روشهای زیادی برای تقلب وجود دارد ، تقریباً به تعداد مساوی روش برای گرفتن تقلب وجود دارد.

تخلفات درصنایع گوشت به دو دسته استفاده از گوشت گونه غیر متعارف (عمدتا در رستورانهای بین راهی) و همچنین تقلب در جنسیت گوشت مورد ارائه (در قصابی ها) می باشد.

از فرآورده‌های گوشتی رایج در کشور  میتوان از انواع سوسیس و کالباس، همبرگر از فرآورده‌های گوشتی نام برد، بیشترین امکان تقلب در صنایع غذایی را می توان در صنایع گوشتی دید.  زیرا مواد تشکیل دهنده بعد از مخلوط شدن قابل شناسایی نیستند.

هدف از تولیدات صنایع گوشتی این بوده که از گوشت و ترکیبات دیگر مثل سویا آرد ،شیر خشک محصولاتی با انرژی بیشتر ، طعم بهتر و قیمت مقرون به صرفه تر به دست آید.

از مهم تریننمونه های تخلفات درصنایع گوشت تفاوت در کیفیت و قیمت به دلیل استفاده از گوشت هایی با کیفیت متفاوت و میزان گوشت استفاده شده است.

بنابراین اولین تخلف می تواند در کیفیت و میزان کمتر استفاده از گوشت و بیشتر از سایر محصولات نام برده باشد.

تخلفات گوشت در ایران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در شهریور سال 1388 اداره استاندارد تهران اقدام به نمونه‌برداری از 26 نمونه سوسیس و کالباس و همبرگر از مراکز عرضه و فروشگاه‌های زنجیره‌ای کرد.

و این نمونه‌ها از نظر منشا بافت گوشتی مورد آزمون قرار گرفت. نتایج این آزمون نشان داد که از 20 نمونه سوسیس و کالباس 18 مورد نامنطبق بودند.

موارد مردودی نشان می‌داد. که تولیدکنندگان سوسیس و کالباس از چربی صفاقی (چربی موجود در دستگاه گوارش و لابه‌لای روده‌ها)، غضروف شفاف مربوط به دستگاه تنفسی و ریه، عروق، رگ و اعصاب و بافت پیوندی (پوست رگ و پی و چربی ضایعات گوشتی) در تولید محصولات خود استفاده کرده بودند

این در حالی بود که این بافت‌ها عضله نیستند. و تولیدکنندگان طبق استاندارد ملی مجاز به استفاده از این بخش از لاشه دام در تولید فرآورده‌های گوشتی نیستند.

https://www.isna.ir/

انواع تخلفات در گوشت

به دلیل قیمت بالای گوشت قرمز تخلفات در فراورده های این محصول زیاد است. که در زیر به تعدادی ازین تخلفات اشاره میکنیم.

– افزودن پودر استخوان به فرآورده های گوشتی

– مخلوط کردن گوشت با کیفیت با گوشت حیوانات ارزان قیمت

رعایت نکردن فرمول و استاندارد فرآورده های گوشتی و افزودن مقادیر زیاد مواد پر کننده

– افزودن پودر خون به همبرگر و سوسیس و کالبالس

– افزودن مواد ازته ی غیر پروتئینی به شکلی که در آزمون های کنترل، مقدار ازت بالاتر به نظر برسد.

– افزودن بیش از حد  نیتریت و نیترات برای بهبود رنگ و جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها در موارد آلودگی شدید.

1 دیدگاه

  1. […] روش طیف سنجی در شناسایی روش های تخلفات درصنایع گوشت نیز استفاده می […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟