دکستروز

مالتودکسترین
مالتودکسترین
جولای 3, 2021
سوربات پتاسیم چیست ؟
سوربات پتاسیم چیست؟
جولای 5, 2021

دکستروز چیست؟
طبق گفته سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ، دكستروز یک نوع شكراست كه هنگام تجزیه ذرت با اسیدها یا آنزیم ها قبل از تبلور آن ساخته می شود.

به زبان ساده ، دکستروز قندی است که از ذرت به دست می آید. و از نظر شیمیایی با گلوکز یا قند خون یکسان است. دکستروز قندی است که از نشاسته ذرت استخراج می شود. اگرچه از گیاهان گرفته می شود و به عنوان یك محصول “طبیعی” در نظر گرفته می شود ، اما این بدان معنا نیست كه می توانید بدون کنترل از آن استفاده کنید. در حالی که به طور مستقیم برای سلامتی شما مضر نیست ، و اثرات طولانی مدت استفاده این قند می تواند به شما کمک کند تا کنترل بهتری در مصرف خود داشته باشید.

دکستروز برای کاهش قند خون


از کاربرد های دکستروز در پزشکی به موارد زیادی می توتن اشاره کرد. طبق اعلام Harvard Health Publishing ، از دكستروز در پزشكی برای كمك به كاهش قند خون (افت قند خون) استفاده می شود. با توجه به اینکه دکستروز نوعی کربوهیدرات است . پزشک ممکن است قرص های دکستروز را به عنوان راهی برای بالا بردن سطح قند خون تجویز کند. اصولاً قرص های دکستروز به نوعی مانند قرص های قند هستند. برای افرادی که قادر به نوشیدن مایعات کافی یا خوردن غذا نیستند . پزشک ممکن است تزریق دکستروز را تجویز کند ، که آب اضافی و کربوهیدرات را به بدن می رساند. این به شما کمک می کند تا به صورت داخل وریدی قند خون را افزایش دهید. و نیازی به خوردن یا نوشیدن چیزی نیست.

از دكستروز در صنعت داروسازی نیز استفاده می شود. از آنجا که دکستروز شاخص گلیسمی بالایی دارد . به این معنی که به سرعت سطح قند خون را افزایش می دهد. معمولاً در آماده سازی وریدی (IV) و تزریقات در محیط بیمارستان برای کاهش قند خون مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین برای کمبود آب بدن و تغذیه IV استفاده می شود.

دکستروز در صنایع غذایی

در صنایع غذایی از دکستروز ، اغلب به شکل شربت ذرت با فروکتوز بالا ، به عنوان ماده نگهدارنده و شیرین کننده استفاده می شود . زیرا بر اساس Chemistry LibreTexts قادر است خشک بماند. و روند تبلور را در شربت ها ، فوندانت و آب نبات ها کند می کند.

دکستروز حدود 20٪ شیرین تر از ساکارزاست ، و به دلیل مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن گسترده ، یکی از مواد رایج در غذاهای بسته بندی شده و فرآوری شده است.

دكستروز كه از نشاسته ذرت مشتق شده است ، به لطف خواص كاربردی ، حسی و تغذیه ای ، به عنصری حیاتی در طیف وسیعی از برنامه های غذایی و آشامیدنی تبدیل شده است. اغلب در ترکیب با شکر یا شیرین کننده های دیگر استفاده می شود ، شیرینی را کاهش می دهد و طعم های اصلی غذا و نوشیدنی را افزایش می دهد.

شرکت زرین پارسین سپهر دارای سالها تجربه در واردات دکستروز و سایر مواد اولیه با تضمین کیفیت ،مورد نیاز صنایع غذایی ،بهداشتی و شیمیایی است . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فمایید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟