مالتودکسترین

کربوکسی متیل سلولز
کربوکسی متیل سلولز
ژوئن 30, 2021
دکستروز
دکستروز
جولای 4, 2021

فهرست مطالب

مالتودکسترین (به انگلیسی: Maltodextrin) با فرمول شیمیایی C6nH(10n+2)O(5n+1) یک ترکیب از الیگوساکاریدها با شناسه پاب‌کم 3382465 است. که جرم مولی آن متغیر می‌باشد.مالتودکسترین در واقع یک کربوهیدرات پیچیده ساخته شده از ذرت، برنج یا نشاسته سیب زمینی است ، همچنین، این ماده شامل مولکول های گلوکز آزاد است. و مانند دکستروز، به طور مستقیم از طریق روده جذب می شود. بنابراین سطح قند خون و سطح انسولین را به همان اندازه افزایش می دهد. شکل ظاهری این ترکیب، پودر سفید است ، به دلیل خواص مفیدی که برای تغذیه ورزشی دارد ، ازمالتودکسترین اغلب در تهیه نوشیدنی های ایزوتونیک یا ژل های با انرژی بالا استفاده می شود که معمولاً در ترکیب با فروکتوز است منبع.

کاربرد مالتو دکسترین در صنایع غذایی

مالتودکسترین به دلیل بهبود در طعم و بافت و ماندگاری درطیف وسیعی از صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد .در صنایع نانوایی باعث حفظ رطوبت ، کنترل انتشار ، به تاخیر انداختن بیاتی نان ، حجم دهنده و کاهش حالت چسبناکی در مقایسه با نشاسته می شود. در غذای کودکان این ماده جایگزین مناسبی برای لاکتوز محسوب می شود. شیرینی کم و طعم ملایم
باقیمانده کم ،هضم آسان ،ویسکوزیته پایین از دلایل جایگزینی این ماده با لاکتوز در غذای کودکان است. مالتودکسترین در اسنک ها باعث فیبر بالا و چربی کمتر می شود. در آب نبات ها باعث تردی بافت و کاهش ویسکوزیته می شود. در غذاهای کنسروی باعث افزایش ویسکوزیته و افزایش خاصیت پایدارکنندگی می شود. و در نوشیدنی ها باعث شفاف شدن نوشیدنی و افزایش خاصیت انتشار اجزا در نوشیدنی مانند صمغ و کاکائو می شود. این ماده به عنوان یک شکر مصنوعی نیز به کار می رود.

مالتودکسترین چگونه ساخته می شود؟

این ماده یک پودر سفید است که از ذرت ، برنج ، نشاسته سیب زمینی یا گندم تهیه می شود. اگرچه از گیاهان می آید ، اما بسیار پردازش می شود. برای تهیه آن ، ابتدا ذرت ها پخته می شوند و سپس اسیدها یا آنزیم هایی مانند آلفا آمیلاز باکتریایی مقاوم در برابر حرارت به آن اضافه می شود تا بیشتر تجزیه شود. پودر سفید حاصل محلول در آب است و طعم خنثی دارد. مالتودکسترینها با مواد جامد شربت ذرت ارتباط تنگاتنگی دارند ، با یک تفاوت در میزان قند آنها. هر دو تحت هیدرولیز قرار می گیرند ، یک فرایند شیمیایی شامل افزودن آب برای کمک بیشتر به شکست. با این حال ، پس از هیدرولیز ، جامدات شربت ذرت حداقل 20 درصد قند هستند ، در حالی که مالتودکسترین کمتر از 20 درصد قند است.

خواص مالتودکسترین در بدنسازی

مالتو دکسترین دارای شاخص گلیسمی 130 است این بدان معناست که بسیار سریع از سیستم گوارش به جریان خون می رود. این ویژگی برای کسانی که تمرینات فشرده انجام میدهند مفید است. اگر در تمرینات این ماده مصرف نشود به صورت قند و چربی ذخیره شده و باعث ایجاد کلسترول بالا و دیابت نوع 2 می شود.

مالتو دکسترین برای مو

مالتو دکسترین به طور کلی در محصولات آرایشی به عنوان تثبیت کننده فرمول استفاده می شود. مالتودکسترین آب رسان قوی ،مرطوب کننده و بهبود دهنده فرمولاسیون محسوب می شود. در محصولات مربوط به مو اکثر از ترکیب آب و روغن استفاده می کنند . مالتودکسترین باعث بهبود فرمولاسیون و ترکیب بهتر این دو ماده می شود. همچنین تحقیقات جدید نشان می دهد که مالتو دکسترین دارای خواص ضد پیری و ضد تحریک می باشد. طبق تحقیقات انجام شده محققان دریافتند که گرچه مالتودکسترین خود یک ترکیب ضد پیری نیست، اما فعالیت ضد پیری اسیدها را افزایش داده و تحریک پوست را کاهش می دهد.

اثرات ضد پیری

تحقیقات اخیر نشان داد که مالتودکسترین می تواند خواص ضد پیری داشته باشد. در سال 2002، تحقیقاتی در مورد استفاده از مالتودکسترین در ترکیب با اسیدهای هیدروکسی ارائه شد. اسیدهای هیدروکسی مانند آلفا هیدروکسی اسیدها و بتا هیدروکسی اسیدها معمولا در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شوند. دلیل این استفاده توانایی آنها در بهبود ظاهر پوست آسیب دیده یا طبیعی پیر شده و کمک به کاهش رنگدانه های قابل مشاهده ناشی از هورمون ها، ژنتیک، آفتاب و رژیم غذایی است.

یکی از مشکلات اصلی اسیدهای هیدروکسی این است که می توانند باعث تحریک پوست مانند قرمزی و سوزش شوند. محققان دریافتند که در حالی که مالتودکسترین خود یک ترکیب ضد پیری نیست، فعالیت ضد پیری اسیدها را افزایش داده و تحریک پوست را کاهش می دهد.

بافت

مالتودکسترین همچنین برای بهبود بافت محصولات مراقب پوستی بسیار موثرعمل می کند. از آنجایی که ساختارمالتودکسترین با بلوک های سازنده قندهای ساده که در آب محلول هستند ساخته می شود.، این توانایی را دارد که بافتی ژل مانند در فرمولاسیون محصولات ایجاد کند. این باعث می شود که محصول سبک تر شود و به طور یکنواخت روی پوست پخش شود. مالتودکسترین همچنین به عنوان یک عامل اتصال دهنده عمل می کند. و به اطمینان از حفظ یکنواختی بافت و ساختار در طول مصرف کمک می کند. این ماده به عنوان یک اتصال دهنده، سایر مواد را به یکدیگر متصل می کند و از جدا شدن آنها جلوگیری می کند.

تثبیت کننده

مالتودکسترین اغلب در محصولاتی که حاوی آب و اجزای روغن هستند به عنوان یک تثبیت کننده استفاده می شود. هنگامی که آب و روغن در یک فرمول ترکیب می شوند.، مخلوط نگه داشتن آنها دشوار است و اغلب ته نشین می شوند و از هم جدا می شوند. برای رفع این مشکل، یک تثبیت کننده امولسیونی مانند مالتودکسترین را می توان به فرمولاسیون اضافه کرد. این به دو نوع ماده مختلف کمک می کند تا پراکنده بمانند و یک محصول پایدار تولید کند.

مالتودکسترین به عنوان مرطوب کننده

مالتودکسترین در محصولات مراقبت پوستی به عنوان یک ماده مرطوب کننده عمل می کند. زیرا از ساختارهای مرطوب کننده طبیعی موجود در چند لایه اول پوست پشتیبانی می کند. عوامل مرطوب کننده طبیعی شامل اسیدهای آمینه، PCA، لاکتات ها، قندها، نمک ها، اوره و پپتیدها هستند که سطح پوست را دست نخورده، انعطاف پذیر و هیدراته نگه می دارند.

با افزایش سن، عوامل مرطوب کننده طبیعی ممکن است کاهش یابد. قرار گرفتن در معرض مواد حساس کننده مانند عوامل پاک کننده خشن و الکل ها نیز می تواند این مانع طبیعی را از بین ببرد.در نتیجه، پوستی کاملاً خشک، سفت و پوسته پوسته حاصل می شود. به عنوان یک پلی ساکارید، این ماده نقش قندهای موجود در عوامل مرطوب کننده طبیعی را بازید می کند و به طور موثر رطوبت را برای حفظ مرطوبی پوست جذب می کند.

نقش مالتودکسترین در بهبود زخم پس از جراحی:

این ماده برای تقویت و ترمیم بافت آسیب دیده بسیار مناسب است.ولی گاهی مصرف اضافی آنها باعث التهاب می شود.
این ماده باعث افزایش کلاژن و سلول هایی که به ترمیم و بازسازی بافت همبند (فیبروبلاست ها) کمک می کنند می شود..
بسیار مناسب برای عملکرد عضلات است . همچنین محققان اظهار کرده اند که این ماده ممکن است با فعال کردن قسمت هایی از مغز عملکرد ان را افزایش دهند.

آیا مالتودکسترین بی خطر است؟

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مالتودکسترین را به عنوان یک افزودنی غذایی ایمن تایید کرده است. همچنین به عنوان بخشی از کل کربوهیدرات ها در ارزش غذایی مواد غذایی گنجانده شده است. طبق دستورالعمل های رژیم غذایی برای آمریکایی ها ، کربوهیدرات ها نباید بیش از 45-65 درصد از کل کالری شما را تشکیل دهند. در حالت ایده آل ، اکثر آن کربوهیدرات ها باید کربوهیدراتهای پیچیده و غنی از فیبر باشند. نه غذاهایی که به سرعت قند خون شما را بالا می برند. اگر مبتلا به دیابت یا مقاومت به انسولین هستید یا اگر پزشک رژیم کم کربوهیدرات توصیه کرده است ، باید مالتودکسترین مصرفی را در کل کربوهیدرات روزانه خود لحاظ کنید.

با این حال ، مالتودکسترین معمولاً فقط در مقادیر کم در غذا وجود دارد. این تأثیر قابل توجهی بر میزان کربوهیدرات مصرفی شما نخواهد داشت. مالتودکسترین دارای شاخص گلیسمی بالا (GI) است ، به این معنی که می تواند باعث افزایش قند خون شما شود. مصرف آن در مقادیر بسیار اندک بی خطر است ، اما افراد مبتلا به دیابت باید بسیار مراقب باشند. رژیم های غذایی متشکل از غذاهای GI تا حد زیادی برای همه مفید است ، نه فقط برای افراد دیابتی.

مالتودکسترین موجود در استویا

به طور کلی استویا برای افراد مبتلا به دیابت بی خطر در نظر گرفته می شود، اما مارک هایی که حاوی دکستروز یا مالتودکسترین هستند باید با احتیاط مصرف شوند. دکستروز از جنس گلوکز است و مالتودکسترین نشاسته است. این مواد به مقدار کمی به کربوهیدرات و کالری بدن اضافه می کنند. الکل ها نیز ممکن است کمی بر مقدار کربوهیدرات ها تأثیر بگذارد.

ارزش غذایی مالتودکسترین چیست؟

مالتودکسترین دارای 4 کالری در گرم است – همان مقدار کالری ساکارز یا قند رومیزی. مانند قند ، بدن شما می تواند مالتودکسترین را به سرعت هضم کند ، بنابراین در صورت نیاز به افزایش سریع کالری و انرژی مفید است. با این حال ، GI مالتودکسترین بالاتر از قند جدول است و از 106 تا 136 متغیر است. این بدان معناست که می تواند سطح قند خون شما را به سرعت بالا ببرد.

شاخص DE در مالتودکسترین چیست؟

وقتی از مالتودکسترین صحبت می کنیم، به مخلوطی از چندین “قند” ناشی از هیدرولیز نشاسته اشاره می کنیم که شامل تعدادی موجودات کربوهیدراتی مختلف (الیگوساکاریدها، مالتروتریوز، مالتوز، گلوکز و غیره) است. یک شاخص برای درجه هیدرولیز داده شده است. بنابراین، DE به عنوان معادل دکستروز نامیده می شود. DE هر چه بیشتر باشد، هیدرولیز بیشتر و زنجیره ها کوتاهتر باشد، تمایل بیشتری به تعدادی مولکول گلوکز در هر زنجیره ضعیف دارد.

در مقیاس مقادیر از 0 تا 100:

DE=0: مربوط به نشاسته تبدیل نشده است
DE = 100: مربوط به گلوکز خالص (یا دکستروز) یا نشاسته کاملاً تبدیل شده (هیدرولیز شده) است.
0 20: مربوط به شربت گلوکز است (نام موجود در لیست مواد تشکیل دهنده محصولات از Agr-Food Industry یا AFI).

قیمت مالتودکسترین

شرکت زرین پارسین سپهر وارد کننده مالتو دکسترین با تضمین کیفیت در مقادیر دلخواه مشتری و بسته بندی مناسب می باشد . جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟