زانتان گام چیست؟

گوارگام
گوارگام چیست؟
ژوئن 27, 2021
لسیتین
سویا لسیتین صنعتی
ژوئن 29, 2021

زانتان گام صمغی است که توسط تخمیر میکروب‌ها به دست می‌آید. این ماده یک پلی ساکارید است. زانتان گام یک پلاستیک غیرحقیقی است که با افزایش نیروی برشی در آن، با کاهش ویسکوزیته همراه خواهد بود. ویسکوزیته زانتان گام در گستره دمای زیادی ثابت می‌ماند. زانتان گام یک پلیمر طبیعی است که توسط باکتری زانتاموناس به دست می‌آید. معمولاً این باکتری‌ها را در آزمایشگاه‌ها به دست می‌آورند. همچنین زانتان گام را از فرمانتاسیون گلوکز و لاکتوز به دست می‌آورند. زانتان گام یکی از مهمترین پلی ساکارید میکروبیولوژیکی است و کاربردهای بیشماری در صنعت امروزی دارد.https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%A7%D9%86_%DA%AF%D8%A7%D9%85

زانتان گام در بازار با نام گزانتان گام نیز خرید و فروش می شود. صمغ گزانتان قادر است ویسکوزیته مواد را بالا ببرد و باعث بهبود در طعم ، بافت ، قوام و ماندگاری مواد شود. این ماده به علت خاصیت حجم دهندگی و بالابردن ویسکوزیته در مواد غذایی فاقد گلوتن ، به کار برده می شود.

بیشترین کاربرد زانتان گام در صنایع غذایی می باشد .صمغ گزانتان در محصولات غذایی وسیعی مانند ، سس ، گوشت و مرغ ، محصولات نانوایی ، شیرینی پزی ، نوشیدنی ، لبنیات، آب میوه استفاده می شود.در تغلیظ، ایجاد ژل، کنترل تشکیل کریستال های یخ در غذاهای منجمد مانند بستنی نیز کاربرد دارد. زانتان به عنوان مخلوط کننده، تنظیم ویسکوزیته ، کمک به تشکیل ژل و انعقاد در بسیاری از صنایع کاربرد دارد .

زانتان گام در صنایع آرایشی و بهداشتی

زانتان گام در صنایع آرایشی و بهداشتی باعث ایجاد بافت و قوام و غلظت مناسب می شود. زانتان گام در در تولید فراورده های بهداشتی و آرایشی مثل خمیر دندان ، انواع کرم ها ،لوسیون بدن ، شامپو ، ژل مو و… کاربرد دارد. همچنین ایتن ماده به دلیل مقاومت خوبی که در برابر PH دارد در تولید حشره کش ها ،قارچ کش ها ،علف کش ها مواد شوینده ، چسب ها و انواع رنگ نیزکابرد دارد.

کاربرد صمغ زانتان در صنایع غذایی:

(1) صمغ زانتان در غذاهای پخته (نان ، کیک و غیره) برای بهبود احتباس آب و نرمی غذاهای پخته شده در حین پخت و نگهداری برای بهبود طعم غذاهای پخته و افزایش ماندگاری استفاده می شود.

(2) صمغ زانتان در نرم کردن و بهبود احتباس آب در محصولات گوشتی نقش دارد.

(3) عملکرد ضخیم و تثبیت ساختار غذا در غذای یخ زده را دارد.

(4) افزودن مواد افزودنی غذایی صمغ زانتان به مربا می تواند طعم و احتباس آب را بهبود بخشد. و کیفیت محصول را بهبود بخشد.

(5) می توان از آن در نوشیدنی ها استفاده کرد. تا غلیظ و معلق شود ، طعم را صاف و طعم طبیعی دهد.

(6) استفاده از صمغ زانتان (همراه با صمغ گوار و صمغ لوبیا ملخ) در بستنی و محصولات لبنی می تواند محصولات را پایدار کند.

(7) صمغ زانتان ، کاراگینان ، صمغ ملخ لوبیا و غیره نیز معمولاً در فرآوری ژله و آب نبات استفاده می شود.

نحوه استفاده از صمغ زانتان:

صمغ زانتان در آب حل می شود. از آنجا که آب دوستی قوی دارد . اگر مستقیماً به آب اضافه شود و هم زدن کافی نباشد. لایه خارجی آب را جذب کرده و به یک میسل تبدیل می شود. در نتیجه از ورود آب به لایه داخلی جلوگیری کرده و عملکرد آن را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین ، باید به درستی استفاده شود:

بخشی از صمغ زانتان را بردارید. و آن را با ده یا چند ماده خشک دیگر مانند آرد ، نشاسته ، شکر ، گلوتامات مونوسدیم ، نمک و غیره در تهیه غذا مخلوط کنید. سپس آن را به آرامی در آب همزن بریزید و حدود دو ساعت خیس کنید. به به هم زدن ادامه دهید تا کاملا حل شود.

نحوه طبخ با صمغ زانتان

زانتان گام یک ماده جادویی است که برای امولسیون و ضخیم شدن و همچنین اتصال آردهای بدون گلوتن استفاده می شود. اولین بار در دهه 1950 توسعه یافت-که از باکتری های تخمیر شده گیاهی رشد کرده بود-و دارای استفاده تجاری گسترده است و همچنین یک عنصر اصلی در پخت مولکولی و آشپزی بدون گلوتن است.

این یک پودر سفید و بی بو است ، با اندازه دانه ها و بافت مشابه آرد ذرت. این بدان معناست که وجود صمغ زانتان غالباً مورد توجه قرار نمی گیرد. اغلب به پانسمان تجاری ، وینایگرت و سس گوجه فرنگی اضافه می شود تا از تجزیه آنها در قفسه های سوپر مارکت جلوگیری شود. همچنین به بستنی ها افزوده می شود ، زیرا صمغ زانتان تشکیل کریستال ها را در طول فرآیند انجماد کند می کند و اطمینان حاصل می کند که محصول نهایی احساس دهان صاف و خامه ای دارد.

صمغ زانتان در آشپزخانه رستوران ها با افزایش محبوبیت غذاهای مولکولی رواج بیشتری یافت. فقط کوچکترین مقدار برای تثبیت کف ، ژل یا امولسیون کافی است. دلیل اصلی اینکه صمغ زانتان اکنون به آشپزخانه های خانگی نیز وارد می شود ، افزایش پخت بدون گلوتن است. هنگامی که آرد سفید با جایگزین فاقد گلوتن جایگزین می شود ، پس از آن برای اتصال مواد به صمغ زانتان متکی است. در غیر این صورت آشپزها به جای اسفنج یا نان مورد نظر ، با خرده های شکننده مواجه می شوند.

عوارض زانتان گام

با وجود تایید سازمان غذا و دارو (FDA) و با توجه به طیف وسیعی از صنایع که از این ماده ستفاده می کنند ، عوارض این ماده را نیز باید در نظر گرفت.

مصرف این ماده می تواند باعث رشد باکتری های پروبیوتیک و به طور کلی باکتری های مفید شود. ولی مصرف زیاد این ماده می تواند باعث درد های شکمی و بروز مشکلات گوارشی گردد.

به طور کلی کسانی که سابقه بروز الرژی به موادی مانند گندم ،ذرت ،سویا و لبنیات دارد باید در مصرف این ماده احتیاط کنند.

قیمت زانتان گام

قیمت جهانی این محصول به دلیل کاربرد های مختلف و وسیع سیر سعودی دارد . شرکت زرین پارسین سپهر با تامین مستقیم و بدون واسطه این ماده سعی در ارائه بهترین کیفیت و بهترین قیمت این ماده را دارد . جهت دریافت اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.


سوالات متداول


صمغ زانتان طبیعی است یا مصنوعی؟
صمغ زانتان – که در مقیاس تجاری از طریق تخمیر قندها با باکتری Xanthomonas campestris تولید می شود و سپس از طریق بارش با ایزوپروپیل الکل (الکل مالش) برداشت می شود – توسط USDA در 7 CFR 5 205.605 (b) به عنوان فهرست شده است یکی از چندین “مصنوعی مجاز” در محصولات غذایی ارگانیک محسوب می شود.

آیا صمغ زانتان باعث اسهال می شود؟
صمغ زانتان می تواند باعث میگرن یا تحریکات پوستی شود. عوارض جانبی آن نیز شامل گاز روده ، نفخ ، اسهال و نفخ است. افزایش مواجهه می تواند علائم را بدتر کند.

اگر زیاد صمغ زانتان اضافه کنید چه اتفاقی می افتد؟
به طور کلی ، شما هرگز نباید بیش از 1 قاشق غذاخوری صمغ زانتان برای یک دستور بدون گلوتن (مگر اینکه در حال پخت تجاری هستید) نیاز داشته باشید. و در واقع ، افزودن بیش از حد صمغ زانتان می تواند بافت محصولات پخته شده شما را به خطر بیاندازد و آنها را بسیار چسبناک کند.

صمغ زانتان چه طعمی دارد؟
صمغ زانتان یکی از مفیدترین افزودنی های غذایی در اطراف است. در طیف وسیعی از ویسکوزیته ها ، دما و سطوح pH مثر است. استفاده از آن آسان است ، طعم ندارد و به طور کلی بسیار خوب کار می کند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟