تفاوت اسید سیتریک خشک و آبدار

گوارگام
گوارگام چیست؟
ژوئن 27, 2021

تفاوت اسید سیتریک خشک و آبدار همانطور که از اسم آنها پیداست در وجود مولکول های آب و عدم وجود آن است . اسید سیتریک خشک فاقد آب تبلور و اسید سیتریک آبدار یا اسید سیتریک مونوهیدرات شامل یک مولکول آب و یک مولکول اسید سیتریک است. و یک اسید تری کربوکسیلیک محسوب می شود. اسید سیتریک یک اسید الی ضعیف است که در مرکبات یافت می شود. اسید سیتریک کاربرد های بسیار متنوع و زیادی دارد .از موارد دیگر تفاوت اسید سیتریک خشک و آبدار کاربرد انهاست.https://en.wikipedia.org/

اسید سیتریک به دلیل خواص آنتی اکسیدانی به طور گسترده در صنایع دارویی به کار برده می شود. و به همین دلیل نیز در صنایع غذایی بسیار پر کاربرد می باشد.

اسید سیتریک خشک یا (انهیدرات) یک سید الی ضعیف است که برای اضافه نمودن طعم ترشی به نوشیدنی ها و غذاها اضافه  می شود. همچنین به دلیل خواص ضد باکتری به عنوان نگه دارنده نیز استفاده می شود.

اسید سیتریک خشک به عنوان تنظیم کننده PH در کشاورزی و غذای دام و طیوراستفاده می شود. از موارد جالب کاربرد اسید سیتریک در شوینده ها و مواد ارایشی به عنوان ضدعفونی کننده و ضد چروک است .

شکل ظاهری اسید سیتریک خشک پودری و سفید رنگ و بدون بو است و کاملا بی ضرر است . اسید سیتریک آبدار معمولا به عنوان نگه دارنده در صنایع غذایی به کار برده می شود و برای تنظیم pH و همچنین به عنوان عامل جدا کننده برای فلزات کمیاب استفاده می شود.

Three Lemons on Grey Surface

منابع اسید سیتریک

مرکبات و آب آنها بهترین منابع طبیعی اسید سیتریک هستند .

در واقع کلمه سیتریک از کلمه لاتین citrus سرچشمه می گیرد.

نمونه هایی از مرکبات عبارتند از:

لیمو
لیموترش سبز
پرتقال ها
گریپ فروت
نارنگی ها
پوملو
سایر میوه ها نیز حاوی اسید سیتریک هستند اما در مقادیر کمتر. این شامل:

آناناس
توت فرنگی
تمشک
کران بری
گیلاس
گوجه فرنگیها

صنایع غذایی

اسید سیتریک تولیدی یکی از رایج ترین افزودنی های غذایی در جهان است.

برای تقویت اسیدیته، افزایش طعم و حفظ مواد تشکیل دهنده استفاده می شود .

نوشابه‌ها، آب‌میوه‌ها، نوشیدنی‌های پودری، آب نبات‌ها، غذاهای منجمد و برخی از محصولات لبنی اغلب حاوی اسید سیتریک تولیدی هستند.

همچنین گاهی اوقات برای محافظت در برابر بوتولیسم، یک بیماری نادر اما جدی ناشی از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید کننده سم، به میوه ها و سبزیجات کنسرو شده اضافه می شود.

داروها و مکمل های غذایی

اسید سیتریک یک ماده اصلی صنعتی در داروها و مکمل های غذایی است.

برای کمک به تثبیت و حفظ مواد فعال به داروها اضافه می شود و برای تقویت یا پوشاندن طعم داروهای جویدنی و مبتنی بر شربت استفاده می شود .

مکمل های معدنی مانند منیزیم و کلسیم نیز ممکن است حاوی اسید سیتریک (به شکل سیترات) برای افزایش جذب باشند.

ضد عفونی و تمیز کردن

اسید سیتریک یک ضد عفونی کننده مفید در برابر انواع باکتری ها و ویروس ها است .

یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که ممکن است نورویروس انسانی را که یکی از علل اصلی بیماری های ناشی از غذا است، درمان یا از آن پیشگیری کند .

اسید سیتریک به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده عمومی و پاک کننده برای از بین بردن کف صابون، لکه های آب سخت، آهک و زنگ به فروش می رسد.

به عنوان جایگزین ایمن‌تر برای ضدعفونی‌کننده‌ها و محصولات تمیزکننده معمولی، مانند سفیدکننده‌های کوات و کلر (منبع مورد اعتماد) در نظر گرفته می‌شود.

برای تهیه اسید سیتریک خشک یا صنعتی می توانید با همکاران ما در بخش فروش ارتباط بگیرید.

2 دیدگاه

  1. […] دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد اسید سیتریک به تفاوت اسید سیتریک خشک و آبدار مراجعه […]

  2. […] آگاهی از کاربرد های دیگر اسید سیتریک در صنایع غذایی به مقاله تفاوت اسید سیتریک خشک وآبدار مراجعه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟