همه سوالات شما در مورد انتقال ویروس کرونا

کرونا ویروس جدید ، عمدتا از طریق قطرات تنفسی منتقل می شود. اگر کسی که ویروس دارد صحبت کند ، سرفه کند یا عطسه کند و شما این قطرات را استنشاق کنید ، می توانید به کووید -19 مبتلا شوید.

قطرات تنفسی حاوی کرونا ویروس نیز می توانند بر روی سطوح مختلف فرود آیند. اگرچه شیوع کمتری دارد ، اما ویروس جدید کرونا نیز می تواند از طریق تماس با سطح آلوده و سپس لمس بینی ، دهان یا چشم ها منتقل شود.

به همین دلیل ، نگرانی هایی در مورد انتقال ویروس از طریق بسته بندی مواد غذایی یا غذا وجود دارد.

با این حال ، با توجه به منبع معتبر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، خطر این اتفاق در واقع بسیار کم است.

در این مقاله ، ما آنچه را که در مورد ابتلا به ویروس کرونا از بسته بندی مواد غذایی یا مواد غذایی شناخته شده است ، و قدم هایی که می توانید برای ایمن نگه داشتن خود انجام دهید ، بررسی خواهیم کرد.

آیا می توانید COVID-19 را از غذایی که در فروشگاه مواد غذایی خریداری می کنید دریافت کنید؟

آیا می توانید COVID-19 را از غذایی که در فروشگاه مواد غذایی خریداری می کنید دریافت کنید؟
کروناویروس ها برای رشد نیاز به سلول های میزبان زنده دارند. برخلاف باکتری ها یا قارچ ها ، آنها نمی توانند در غذا یا روی غذا تکثیر شوند.

هنوز وجود ویروس کرونا در غذا ممکن است. در واقع ، برخی از تحقیقات که در حال حاضر پیش چاپ شده است نشان داده است که ویروس می تواند هفته ها در گوشت های یخ زده یا یخ زده زنده بماند.

با این حال ، منبع CDCTrusted خاطرنشان می کند که در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ارتباط COVID-19 با غذا ارتباط دارد.

علاوه بر این ، انجام اقدامات ایمنی ایمنی غذا می تواند به شما اطمینان دهد که در اثر غذا بیمار نمی شوید.

ایمنی مناسب غذا نه تنها خطر ابتلا به ویروس را کاهش می دهد ، بلکه از قرار گرفتن در معرض میکروب هایی که می توانند باعث بیماری های ناشی از غذا شوند ، مانند سالمونلا ، E. coli و لیستریا نیز جلوگیری می کند.

بیایید برخی از نکات ایمنی غذا را بررسی کنیم که می تواند به جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا – و همچنین سایر میکروب های مضر – از غذایی که می خورید ، کمک کند.

دست هایتان را بشویید

قبل و بعد از دست زدن به غذا ، دستان خود را کاملاً با صابون و آب گرم بشویید.

شستن دست ها پس از دست زدن به مواد غذایی خام مانند گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی بسیار مهم است.

غذا را در دمای مناسب بپزید


بسیاری از غذاها دارای حداقل دمای پخت ایمن هستند. این دمای داخلی است که یک غذا باید پخته شود تا میکروب های بالقوه مضر مانند باکتری ها را از بین ببرد.

حداقل دمای ایمن پخت بسته به نوع غذا می تواند متفاوت باشد. برخی از نمونه های حداقل دمای ایمن پخت عبارتند از:

طیور: 165 درجه فارنهایت
گوشت گاو ، گوشت خوک ، بره ، گوساله: 160 درجه فارنهایت
گوشت گاو تازه ، گوشت خوک ، بره ، گوساله: 145 درجه فارنهایت
ماهی: 145 درجه فارنهایت یا تا زمانی که گوشت مات شود و به راحتی با چنگال پوسته پوسته می شود
اطمینان حاصل کنید که حداقل درجه حرارت پخت غذا را قبل از پخت آن بدانید. با استفاده از دماسنج غذا می توانید دمای داخلی غذا را اندازه گیری کنید.

محصولات تازه را بشویید

از آنجا که میکروب ها در سطح محصولات تازه یافت می شوند ، مهم است که قبل از خوردن آنها را کاملاً بشویید.

برای انجام این کار ، سطح محصول را به آرامی در حالی که زیر آب سرد سرد است مالش دهید. برای محصولات محکم مانند سیب زمینی یا سیب ، می توانید از یک برس تمیز بدون صابون استفاده کنید تا به شما کمک کند سطح را به آرامی بکشید.

برای تمیز کردن محصولات تازه از صابون ، سفید کننده یا مواد ضدعفونی کننده خودداری کنید. اگر آنها را بخورید ممکن است برای شما مضر باشد.

آیا ویروس عامل COVID-19 می تواند بر روی بسته بندی مواد غذایی زنده بماند؟


با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، هیچ موردی وجود ندارد که منبع معتبر COVID-19 مربوط به بسته بندی مواد غذایی یا کیسه های خرید باشد.

با این حال ، ممکن است ویروس جدید کرونا بتواند در این سطوح زنده بماند.

در حقیقت ، مطالعات انجام شده در مورد مدت زمان زنده ماندن ویروس جدید کرونا روی سطوح مختلف انجام شده است. برخی از این موارد شامل مواد معمولی بسته بندی مواد غذایی هستند

پلاستیک این ویروس می تواند بین 3 تا 7 روز روی پلاستیک زنده بماند.
مقوا. این ویروس می تواند تا 24 ساعت روی مقوا زنده بماند.
شیشه. این ویروس می تواند تا 4 روز بر روی شیشه زنده بماند.
پارچه این ویروس روی پارچه تا 2 روز زنده می ماند.
مهم است که به یاد داشته باشید که این مطالعات در شرایط آزمایشگاهی استاندارد انجام شده است. اگر ویروس روی بسته بندی مواد غذایی وجود داشته باشد ، احتمالاً در مقادیر کمی وجود دارد و همچنین به شرایطی مانند دما و رطوبت حساس است.

به طور کلی ، کروناویروس جدید در خارج از بدن انسان خوب زنده نمی ماند. به همین دلیل ، پاک کردن مواد غذایی شما معمولاً ضروری نیست.

این نکات را رعایت کنید تا در حین حمل بسته بندی مواد غذایی تا حد ممکن ایمن بمانید:

بعد از بازگشت از خواربارفروشی ، پس از دور ریختن مواد غذایی یا حذف مواد غذایی از بسته بندی ، دستان خود را کاملاً بشویید.
برای تمیز کردن بسته بندی مواد غذایی از سفید کننده ، آمونیاک یا سایر مواد ضدعفونی کننده خودداری کنید.
هرگونه بسته بندی غیر ضروری مواد غذایی یا کیسه های خرید را فوراً در سطل بازیافت یا سطل زباله مناسب بریزید.
کیسه های خرید پارچه ای آلوده را با لباس های معمولی خود بشویید.

آیا می توانید ویروس کرونا را از شخصی که غذای شما را سرو می کند دریافت کنید؟

جدا از بسته بندی غذا و غذا ، ممکن است نگران غذای رستوران باشید. این می تواند شامل غذایی باشد که هنگام صرف غذا به صورت شخصی می خورید یا از طریق خدمات تحویل و تحویل غذا سفارش داده اید.

در طول همه گیری همه گیر ، رستوران ها اقداماتی را برای محدود کردن شیوع COVID-19 از طریق تهیه غذا با اعمال برخی اقدامات ایمنی انجام داده اند ، مانند:

انجام غربالگری سلامت کارکنان
استفاده از ماسک و دستکش توسط کارکنان
نیاز به تمیز کردن و ضدعفونی مکرر دارد
در حالی که قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا جدید از غذاهایی که توسط شخص دیگری پخته یا دستکاری شده است غیرممکن نیست ، اما بعید است.

با این وجود ، هنگام سفارش غذا ، حفظ ایمنی بسیار مهم است.

بیایید نحوه انجام این کار را بررسی کنیم.

غذا خوردن در رستوران ها

اگرچه رستوران ها اقدامات ایمنی زیادی را انجام داده اند ، اما این بدان معنا نیست که بیرون رفتن برای غذا بدون ریسک است.

در حقیقت ، یک منبع معتبر در مطالعه CDC دریافت که افرادی که تست کووید 19 مثبت داده اند ، دو برابر بیشتر احتمال دارد اخیراً از یک رستوران دیدن کرده باشند.

بنابراین اگر شما غذا خوردن را انتخاب می کنید ، چگونه می توانید از خود محافظت کنید؟

نکات زیر را دنبال کنید:

ابتدا آن را مشخص کنید بررسی کنید که آیا رستوران از پروتکل های ایمنی مناسب پیروی می کند یا خیر. اگر احساس راحتی نمی کنید ، فعلاً در آنجا غذا بخورید. برخی از پروتکل های ایمنی خوب عبارتند از:
ظرفیت محدود غذاخوری
میزهایی که حداقل 6 فوت فاصله دارند
در دسترس بودن صندلی در فضای باز
کارکنانی که همه از ماسک صورت استفاده می کنند
مشتریانی که وقتی نشسته اند از ماسک استفاده می کنند
استفاده از منوهای یکبار مصرف
ضدعفونی کننده دست به راحتی موجود است
بیرون بشین. در صورت وجود ، صندلی های فضای باز را انتخاب کنید تا خطر ابتلا به کروناویروس جدید کاهش یابد.
آماده باش به یاد داشته باشید که ماسک و ضدعفونی کننده دست خود را همراه داشته باشید.

سفارش تحویل غذا یا تحویل


همچنین می توانید برای ایمن ماندن هنگام سفارش تحویل غذا و تحویل اقداماتی انجام دهید. در اینجا نگاهی به آنچه می توانید انجام دهید وجود دارد.

بدون تماس بروید برخی از رستوران ها گزینه های بدون تماس برای پرداخت ، تحویل یا تحویل دارند.
برداشت را در نظر بگیرید. برداشتن خود غذا می تواند به محدود کردن تعداد افرادی که با سفارش شما در تماس هستند ، کمک کند.
بسته بندی را کنار بگذارید. هنگامی که سفارش خود را دریافت می کنید ، غذا را به یک بشقاب یا سینی تمیز منتقل کنید و بسته بندی موجود در آن را دور بیندازید.
از وسایل آشپزخانه خود استفاده کنید. از بشقاب ها ، ظروف و دستمال های شخصی خود به جای آنهایی که با سفارش شما ارائه شده است استفاده کنید.
دست هایتان را بشویید. دست های خود را هم بعد از دست زدن به بسته بندی غذا و هم قبل از غذا بشویید.

آیا می توانید COVID-19 را از آب دریافت کنید؟

مشخص نیست که کروناویروس جدید چقدر می تواند در آب زنده بماند. یک مطالعه معتبر در سال 2008 در مورد کروناویروس انسانی دیگر نشان داد که سطح ویروس پس از 10 روز در آب لوله کشی فیلتر شده در دمای اتاق 99.9 درصد کاهش می یابد.

به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) ، آب لوله کشی سالم است. می توانید مانند همیشه برای نوشیدن ، شستشو و آشپزی از آن استفاده کنید.

قبل از رسیدن به شما ، آب شیر در تصفیه خانه تصفیه می شود. این درمان از فیلترها ، مواد ضدعفونی کننده و اشعه ماوراء بنفش برای خلاص شدن از شر میکروب های بالقوه مضر از جمله ویروس کرونا جدید استفاده می کند.

با این حال ، ویروس در سایر انواع آب ، از جمله آب غیر قابل شرب ، فاضلاب و آب رودخانه ، منبع معتبر شناسایی شده است. به همین دلیل ، مهم است که در مورد این نوع منابع آب احتیاط کنید.

اعمالی که برای جلوگیری از ویروس در خانه شما موثر است

علاوه بر اقدامات ایمنی غذایی که مورد بحث قرار دادیم ، نکات زیر می تواند به جلوگیری از ویروس کرونا در خانه شما کمک کند:

دست هایتان را بشویید. مهم است که مرتباً دستان خود را با آب و صابون بشویید ، به ویژه پس از بیرون رفتن در مکان عمومی ، یا پس از کنار گذاشتن مواد غذایی. در صورت عدم وجود آب و صابون از ضدعفونی کننده دست با حداقل 60 درصد الکل استفاده کنید.
سطوح لمس بالا را ضد عفونی کنید. سعی کنید به طور مرتب سطوح خانه را با لمس زیاد تمیز و ضد عفونی کنید. EPA لیستی از ضدعفونی کننده هایی را که می توانند ویروس جدید کرونا را از بین ببرند ، ارائه می دهد. چند نمونه از سطوح با لمس بالا عبارتند از:
کلیدهای روشنایی
دستگیره درب
دسته های دستگاه
میزهای پیشخوان ، رومیزی و میزها
سرویس های بهداشتی
دسته شیر آب
کنترل از راه دور برای لوازم الکترونیکی
تبلت ، تلفن و صفحه کلید
کنترل کننده بازی های ویدئویی

هنگام تمیز کردن از دستکش استفاده کنید. سعی کنید هنگام تمیز کردن خانه یا دست زدن به لباس های آلوده ، از یک جفت دستکش یکبار مصرف استفاده کنید. همیشه بعد از برداشتن دستکش دستان خود را بشویید.
از ماسک صورت استفاده کنید. همیشه وقتی بیرون از منزل هستید یا وقتی را با افراد خارج از خانه خود می گذرانید ، از ماسک صورت استفاده کنید. ماسک باید بینی و دهان شما را بپوشاند و حداقل شامل دو تا سه لایه پارچه باشد.
فاصله گذاری فیزیکی را تمرین کنید. حداقل 6 پا از افراد خارج از خانه خود فاصله بگیرید. سعی کنید از مکان های شلوغ یا تهویه نامناسب خودداری کنید.

نتیجه

خطر ابتلا به کروناویروس جدید از سطوح شامل بسته بندی غذا یا غذا بسیار کم است. در حالی که ویروس می تواند در این موارد وجود داشته باشد ، انجام اقدامات پیشگیرانه می تواند به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به این ویروس را کاهش دهد.

این اقدامات پیشگیرانه شامل شستن دست ها بعد از دست زدن به غذا یا بسته بندی آن و پختن غذاها در دمای مناسب است. هنگام سفارش از یک رستوران ، بر مکان هایی تمرکز کنید که اقدامات پیشگیرانه را انجام می دهند ، مانند استفاده از خدمات بدون تماس.

در حالی که نوشیدن آب لوله کشی ایمن است ، بهتر است با سایر منابع آب مانند فاضلاب و آب رودخانه احتیاط کنید ، زیرا ویروس در این منابع شناسایی شده است.

منبع

مقالات مرتبط:سه نکته که باید در مورد عوارض طولانی مدت واکسن های کرونا بدانید

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟