عوارض دوز دوم کرونا در مقایسه با دوز اول

دومین واکسن COVID-19 چه عوارضی دارد؟

شایع ترین عوارض جانبی بعد از دوز دوم ، درد در محل تزریق بود (1 /92٪ گزارش کردند که بیش از 2 ساعت طول کشید). خستگی (66.4٪) ؛ درد بدن یا عضله (64.6)) ؛ سردرد (60.8)) ؛ لرز (58.5)) ؛ درد مفاصل یا استخوان (35.9)) ؛ و دمای 100 درجه فارنهایت یا بیشتر (29.9).

واکسیناسیون COVID-19 به شما در برابر ابتلا به COVID-19 کمک می کند. ممکن است عوارض جانبی داشته باشید ، که نشانه های عادی هستند که بدن شما ازشما محافظت می کند. این عوارض جانبی ممکن است بر توانایی شما در انجام فعالیت های روزانه تأثیر بگذارد ، اما باید ظرف چند روز برطرف شود. برخی افراد عوارض جانبی ندارند.

عوارض جانبی جدی که می تواند باعث ایجاد مشکل طولانی مدت در سلامتی شود ، در پی هرگونه واکسیناسیون ، از جمله واکسیناسیون COVID-19 ، بسیار بعید است. نظارت بر واکسن در طول تاریخ نشان داده است که عوارض جانبی به طور کلی ظرف شش هفته پس از دریافت دوز واکسن رخ می دهد. به همین دلیل ، FDA هر واکسن مجاز COVID-19 را ملزم کرد که حداقل دو ماه (هشت هفته) پس از دوز نهایی مورد مطالعه قرار گیرد. منبع

A Person Wearing Latex Glove Holding Vaccine Bottles

عوارض جانبی رایج

در بازویی که تزریق کرده اید.
درد
سرخی
تورم

در سراسر بدن شما


خستگی
سردرد
درد عضلانی
لرز
تب
حالت تهوع

نکات مفید برای از بین بردن عوارض جانبی


با پزشک خود در مورد مصرف داروهای بدون نسخه ، مانند ایبوپروفن ، استامینوفن ، آسپرین یا آنتی هیستامین ها ، برای هرگونه درد و ناراحتی که ممکن است پس از واکسیناسیون تجربه کنید ، مشورت کنید. اگر دلایل پزشکی دیگری ندارید که مانع از مصرف عادی این داروها می شود ، می توانید این داروها را برای تسکین عوارض پس از واکسیناسیون مصرف کنید

در صورت دریافت دوز دوم


عوارض جانبی بعد از دومین تزریق واکسن ممکن است شدیدتر از عوارضی باشد که بعد از اولین تزریق تجربه کرده اید. این عوارض جانبی نشانه های عادی هستند که نشان می دهد بدن شما از شما محافظت می کند و باید ظرف چند روز از بین برود.

اخبار مرتبط

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟