افزودنی های غذایی که باید از آنها اجتناب کنید

“یوم ، نیترات سدیم!” آیا تا به حال شنیده اید که کسی قبل از فرو بردن دندان های خود در یک هات داگ آبدار یا بیکن ترد این را بگوید؟

احتمالا نه. اکثر ما از مواد شیمیایی موجود در غذاهای خود آگاه نیستیم. با این حال ، غذاهای فرآوری شده با افزودنی های غذایی بیشتر ازغذاهای بدون افزودنی های غذایی باب شده اند.

یک مطالعه اخیر تخمین زده است که غذاهای بسیار فرآوری شده تقریباً 60 درصد رژیم غذایی آمریکایی ها را تشکیل می دهند.

غذای فرآوری شده ، خطرات پنهان

غذای فرآوری شده به نوعی از حالت طبیعی خود تغییر کرده است. اغلب راحت تر و ارزان تر است.

کیت پاتون ، متخصص تغذیه می گوید: “غذاهای فرآوری شده اغلب با مواد افزودنی درمان شده اند – موادی که رنگ را اضافه می کنند ، طعم را افزایش می دهند یا عمر مفید را افزایش می دهند.” “مواد افزودنی لزوماً بد نیستند. اکثر غذاها برای جلوگیری از فساد و حفظ ارزش غذایی خود به آنها نیاز دارند. “

در واقع ، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هزاران افزودنی غذایی را تأیید کرده است.

مصرف مقادیر کم مواد افزودنی ممکن است بی خطر باشد ، اما اگر به شدت به غذاهای فرآوری شده اعتماد کنید ، خطرات سلامتی افزایش می یابد. رژیم غذایی غنی از غذاهای فرآوری شده با بیماری های مزمن مانند چاقی ، فشار خون بالا ، بیماری های قلبی و سرطان ارتباط دارد.

ر

Crop anonymous female customer in protective mask reading label on frozen food in plastic container in grocery store

افزودنی های غذایی که باید بیشتردرمورد آنها فکر کرد

نیتریت های سدیم

این افزودنی ها ی غذایی به تثبیت ، رنگ و طعم دادن به گوشت کمک می کند و از رشد مضر باکتری ها جلوگیری می کند. اما وقتی گوشت در دمای بالا گرم می شود یا با اسید معده ترکیب می شود ، نیتریت سدیم نیتروزامین تولید می کند. نیتروزامین ها با افزایش خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده و روده ارتباط دارند.

سولفیت ها

سولفیت ها یک ماده نگهدارنده هستند که بسیاری از مردم به آن حساس هستند و می تواند آسم را به شدت تشدید کند. استفاده از آنها بر روی میوه ها و سبزیجات تازه در ایالات متحده ممنوع است ، اما سولفیت ها در غذاهای دیگر وجود دارد. (از محصولاتی که دی اکسید گوگرد ، بی سولفیت پتاسیم ، بی سولفیت سدیم یا سولفیت سدیم را روی برچسب ذکر کرده اند خودداری کنید.)

چربی های ترانس

FDA چربی های ترانس موجود در غذا را ممنوع کرده است زیرا خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهند. تولیدکنندگان از این روغن های تا حدی هیدروژنه برای بهبود ماندگاری و قوام کوکی ها ، کراکرها و سایر غذاهای بسته بندی استفاده می کنند.

مونوسدیم گلوتامات (MSG)

این طعم و بافت را در غذاهای آسیایی ، در سوپ ها و سایر غذاهای فرآوری شده افزایش می دهد. افراد حساس به MSG می توانند حالت تهوع ، مشکلات تنفسی و سایر واکنش ها را تجربه کنند. MSG سدیم اضافی اضافه می کند که می تواند فشار خون را نیز بالا ببرد. (MSG در برخی از غذاها به طور طبیعی وجود دارد ؛ هر گونه افزودنی توسط سازنده با برچسب مونوسدیم گلوتامات مشخص می شود).

شماره زرد FD&C 5 و نه 6

این رنگ آمیزی مصنوعی ، که در آب نبات و غلات استفاده می شود ، می تواند واکنش های آلرژیک شدیدی را در مبتلایان به آسم ایجاد کند. برخی تحقیقات همچنین ارتباط با بیش فعالی در کودکان را نشان می دهند ، اما این به اثبات نرسیده است. منبع

چنانچه به مقالات افزودنی های غذایی علاقه مندید روی لینک کلیک کنید.

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟