ارتباط گروه های خونی افراد و کرونا

یک مطالعه جدید در این زمیه اینچنین نتیجه گیری می کند : A یا B ، AB یا O ، مهم نیست-گروه خونی شما هیچ ربطی به خطر ابتلا به کرونا شدید ندارد .

در اوایل بیماری همه‌گیر،برخی گزارش‌ها نشان می‌داد افرادی که دارای خون نوع A بودند بیشتر مستعد ابتلا به COVID بودند. در حالی که افرادی که دارای گروه O بودند کمتر از دیگران در معرض ابتلا به کرونا بودند.

اما بررسی نزدیک به 108،000 بیمار در یک شبکه بهداشتی سه ایالت هیچ ارتباطی بین گروه خونی و خطر ابتلا به کروتا پیدا نکرده است.

دکتر آمش آدالجا، محقق ارشد مرکز امنیت سلامت جانز هاپکینز می گوید:”از آغاز این همه گیری، ارتباطاتی بین گروه خونی و حساسیت به بیماری وجود داشته است.”

آدالجا ، افزود: “از این مطالعه بزرگ ، به نظر می رسد که هیچ ارتباطی بین گروه خونی و حساسیت یا شدت وجود ندارد و احتمالاً توضیحات دیگری نیز وجود داشته است.”

یک گزارش اولیه از چین نشان داد که گروه خونی ممکن است بر خطر ابتلا به کووید تاثیر بگذارد. محققان در یادداشت های پیشین گفتند که مطالعات بعدی از ایتالیا و اسپانیا از آن حمایت کردند.

با این حال ، سایر مطالعات خارج از دانمارک و ایالات متحده نتایج متفاوتی و متناقض ارائه دادند.

برای روشن شدن موضوع ، محققان به سرپرستی دکتر جفری اندرسون ، از موسسه قلب مرکز پزشکی Intermountain در موری ، یوتا ، داده های ده ها هزار بیمار با Intermountain Healthcare ، یک سیستم بهداشتی غیرانتفاعی از 24 بیمارستان و 215 کلینیک در یوتا ، آیداهو را تجزیه و تحلیل کردند.

از بین افراد مورد تجزیه و تحلیل ، نزدیک به 11،500 نفر مبتلا به ویروس کرونا مثبت شدند.در حالی که بقیه آزمایش منفی بود.https://www.hematology.org/

نتیجه

افراد با نوع خون O ممکن است کمتر در معرض ابتلا به کرونا قرار بگیرند.
بر اساس یک مطالعه گذشته نگر ، گروه خونی O ممکن است مقداری محافظت در برابر عفونت کرونا ارائه دهد. محققان داده های ثبت سلامت دانمارک از بیش از 473000 فرد مورد آزمایش کرونا را با داده‌های گروه کنترل بیش از 2.2 میلیون نفر ازجمعیت عمومی مقایسه کردند. در بین COVID-19 مثبت، آنها افراد کمتری با گروه خونی O و افراد بیشتری با A ، B و AB پیدا کردند.

مقالات مرتبط :سه نکته که باید در مورد عوارض طولانی مدت واکسن های کرونا بدانید

ورود

گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟